برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;
تریپاراتاید دارویی ضد اوستئوپوروز یا همان پوکی استخوان است (هورمون پاراتیروئید نوترکیب انسانی) و در درمان اوستئوپوروز در زنان یائسته که در ریسک شکستگی هستند و درمان اوستئوپوروز اولیه یا هیپوگنادال در مردانی که در فطر شکستگی هستند تجویز می شود.
دپرسیون، سرگیجه، سردرد، بی خوابی، سنکوپ، آنژین پکتوریس، هایپرتنشن، هایپوتنشن اورتوستاتیک، فارنژیت، رینیت، یبوست، تهوع، اسهال، استفراغ، هایپرکلسمی، کرامپ پا، افزایش سرفه، پنومونی، راش، تعریق، درد گردن، اختلالات دندانی
هشدارها
 1. در صورت وجود نارسایی خفیف تا متوسط کلیوی با احتیاط تجویز شود
 2. تزریق زیر جلدی دارو باعث افزایش کلسیم خون می شود
این دارو در بیماران در معرض خطر استئوسارکوما، هیپرکلسمی، متاستاز استخوانی یا سابقه ابتلا به بدخیمی های اسکلتی و یا نارسایی شدید کلیوی نباید مصرف شود.
روزانه 20mcg از راه زيرجلدي در ران يا شکم تزريق مي شود.
 1. آمپول تری پاراتاید: TERIPARATIDE 250MCG/ML 2.4ML INJ  
 2. ویال تری پاراتاید: TERIPARATIDE 750MCG/3ML VIAL

مقاله های مرتبط با این بیمارینمایش آرشیو

  • جراحی های کاهش وزن خطر شکستگی را افزایش می دهد۱۳۹۴/۱۰/۰۵

   یک بررسی جدید در تایوان نشان می‌دهد که انواع معینی از جراحی کاهش وزن ممکن است باعث تضعیف استخوان‌ها و افزایش خطر شکستگی آن‌ها شود.
  • رژیم‌درمانی پوکی استخوان۱۳۹۳/۰۷/۱۹

   پوکی استخوان جزو بیماری هایی است که با در پیش گرفتن سبک صحیحی از زندگی سالم قابل پیشگیری و البته درمان است.
  • آشنایی با مفهوم سنجش تراکم استخوان۱۳۹۴/۰۷/۰۶

   سنجش تراکم استخوان عبارت است از روش های تشخیص میزان تراکم معدنی استخوان که از این روش معمولا به جهت پیشگیری از شکستگی های استخوان استفاده می شود.
  • دیابت نوع دو استخوان ها را شکننده می کند۱۳۹۶/۰۸/۱۵

   محققان با کمک اسکن‌های خاص استخوانی در بیش از یک هزار فرد مسن دریافتند در آنهایی که دیابت نوع دو دارند استخوان‌ها ضعیف و شکننده می‌شوند و این تغییر در استحکام استخوان‌ها را نمی‌توان با کمک روش‌های استاندارد سنجش تراکم استخوان کشف کرد.
  • داروهای بیش فعالی تراکم استخوانی کودکان را کاهش می دهد۱۳۹۴/۱۲/۱۸

   نتایج یک مطالعه جدید که در آمریکا انجام شده است، نشان می دهد ، کودکانی که داروهای اختلال کم توجهی ناشی از بیش فعالی مصرف می کنند تراکم استخوانی کمتری نسبت به هم سن و سالان خود دارند.

داروخانه های زیر ممکن است این دارو را موجود داشته باشند