دریافت مشاوره
dr_img

شرکت آریوژن

0

نظرات ثبت شده

0

دنبال کنندگان

0

مشاوره ها
+ دنبال کنید

اطلاعات تماس

آدرس
کرج کیلومتر 24 جاده مخصوص، جنب خیابان تاجبخش، شرکت آریوژن فارمد

تلفن : 026 36102587

وب سایت:
در اواسط سال 1388 گروهی از تحصیل کردگان و متخصصین با تجربه صنعت بیوتکنولوژی دارویی دست به کار ایجاد مجموعه ای جدید و منحصر به فرد با هدف تحقیق، توسعه و تولید داروهای نوترکیب و بالاخص آنتی بادی های مونوکلونال دارویی شدند. طراحی مجموعه بر اساس استانداردهای اروپایی و توسط تبم های با تجربه داخلی و خارجی در زمینه های معماری، داروسازی، میکروبیولوژی، کلیه رشته های مرتبط با بیوتکنولوژی، پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق، الکترونیک و کامپیوتر صورت گرفته است. عملیات اجرایی نیز با استفاده از تیم های مجرب داخلی و خارجی و در یک بازه زمانی 23 ماه که در نوع خود برای پروژه های بزرگ این چنینی یک رکورد محسوب می شود، به انجام رسیده است. شرکت دانش بنیان آریوژن به این دلیل از آخرین استانداردهای اروپایی برای تولید دارو بهره می برد که بتواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی و منطقه بخشی از نیازهای بازارهای اروپایی را نیز تامین کند. نام آریوژن برگرفته از نام اسطوره ی نامدار ایرانی آریوبرزن است که در مقابله هجوم خانمان بر اندازسپاه بیگانه مردانه ایستاد. این نام نمادی از ایستادگی و پایداری ایرانی در ایجاد و توسعه ی فناوری های پیشرفته درتولید محصولات دارویی استراتژیک است، محصولاتی که فن آوری آنها تنها در اختیار تعدادی انگشت شمار از شرکتهای بزرگ غربی است. خدمت به بیماران مبتلا به بیماریهای سخت و ناتوان کننده بر مبنای علوم نوین و استانداردهای جهانی اندیشه ی بنیانی آریوژن می باشد که روح طراوت و تلاش خستگی ناپذیری را در سراسر مجموعه به وجود آورده است . برنامه ریزی آریوژن در تولید داروهای بیوتکنولوژی پر مصرف و با ساختار پیچیده باعث شده است که فعالیت بخش تحقیق وتوسعه شرکت در بالاترین الویت قرار گیرد . گرچه مراحل تحقیق و توسعه بسیار طولانی ، سخت و شامل هزینه های بسیار بالا هستند اما محوریت این واحد با توجه به رفع نیازهای عمده بیماران مبتلا به بیماری های صعب العلاج کشور ، بومی سازی مراحل کامل تولید و امکان تولید در مقیاسی با قابلیت صادرات، بسیار حائز اهمیت است . محصولات آریوژن نتیجه تلاش مجدانه ی بخش تحقیق و توسعه شرکت با بهره گیری از توانایی بالقوه نیروی انسانی متخصص ایرانی است
آریوژن فارمد بر تولید داروهای بیوتکنولوژی یا بیوفارماسئوتیکال تمرکز کرده است.آریوژن محصولات دارویی خاص و متعددی را تولید می کند که هر روزه جان بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری های خاص مثل سرطان، بیماری های اتوایمون و هموفیلی را در ایران و برخی دیگر از نقاط دنیا نجات می بخشد. داروهای بیوسیمیلار یا بیوژنریک عرضه شده، با استفاده از تکنیک های مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی دارویی و با استفاده از پیشرفته ترین خطوط، طبق آخرین استانداردهای دارویی دنیا تولید، پایش کیفی و عرضه می گردد. برخی از این محصولات، از محصولات استراتژیک برای هر کشوری محسوب می شود که طیف متنوعی از جامعه بیماران خاص را تحت درمان قرار می دهد.
آریوژن با در اختیار داشتن تکنولوژی تولید صنعتی و کنترل کیفی آنتی بادیهای مونوکلونال درمانی در صدد است تا سهم عمده ای از نیاز بیماران به این داروهای حیاتی و با ارزش در ایران و دنیا را تامین نماید. خطوط تولید چندگانه و توانمندی های علمی آریوژن این آرمان را تحقق می بخشد. تعدادی از محصولات آریوژن که به بازار عرضه شده یا در حال ورود به بازار هستند عبارتند از:
آریوسون فاکتورهفت انعقادی نوترکیب فعال شده است که برای درمان کنترل و جلوگیری از اپیزودهای خونریزی در بیماران هموفیلی آ و ب که بر علیه فاکتور هشت آنتی بادی خنثی کننده دارند، بیماران هموفیلی اکتسابی، بیماران کمبود مادرزادی فاکتور هفت، بیماران مبتلا به سندروم گلانزمن و بصورت آف لیبل برای بیمارانی که دچار خونریزیهای حاد ناشی از تروما شده اند
مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو بصورت پودرلئوفیلیزه در ویال 1.2 میلی گرمی به همراه ویال آب قابل تزریق بعنوان حلال وجود دارد.
آلتبرل با نام ژنریک اتانرسپت پروتئین فیوژن با ساختار آنتی بادی مونوکلونال است که از پر مصرف ترین داروها در بیماران مبتلا به ارتریت روماتوئید می باشد. این دارو به صورت سرنگهای از پیش پرشده یکبار مصرف و آماده جهت تزریق زیرجلدی عرضه می گردد که هر سرنگ حاوی 0.5 میلی لیتر محلول شفاف بوده و میزان اتانرسپت موجود در این محلول 25 میلی گرم می باشد.
زیتاکس با نام ژنریک ریتوکسیمب یک مونوکلونال آنتی بادی کایمریک (موشی انسانی) بر علیه آنتی ژن سی دی بیست موجود بر سطح لنفوسیتهای بی نرمال و بدخیم می باشد که با تکنولوژی "دی ان ای" نوترکیب و با استفاده از سلولهای تخمدان همستر چینی تولید می گردد. این دارو به صورت ویالهای حاوی محلول با غلظت بالا و حجم ده میلی لیتر می باشد. میزان ریتوکسی مب موجود در این ویال 10 میلی گرم در میلی لیتر و کل آنتی بادی موجود 100 میلی گرم در هر ویال است. نحوه استفاده از این محصول بصورت تزریق داخل وریدی بعد از رقیق کردن می باشد.
آریوتراست با نام ژنریک تراستوزومب یک مونوکلونال آنتی بادی نوترکیب میباشد که بر علیه رسپتور اپیدرمال انسانی فاکتور رشد (HER2) عمل میکند. این رسپتور بطور طبیعی بر سطح سلولهای نرمال وجود دارد وباعث تنظیم میزان رشد و پرولیفراسیون سلولی میگردد. آریوتراست در ویال های 150 میلی گرمی بصورت پودر لیوفلیزه تولید می شود و برای استفاده باید توسط 2/7 میلی لیتر آب قابل تزریق (آب مقطر) حل شود و بصورت تزریق داخل وریدی تجویز گردد.

مراکز پاراکلینیکی همکار