برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;
آمانتادين به تنهايي يا همراه با ساير داروهاي آنتي کولينرژينک براي درمان بيماري پارکينسون به کارمي رود. به علاوه، اين داروبه منظور پيشگيري و درمان عفونت هاي دستگاه تنفسي ناشي از گونه هاي آنفلوانزا Aنيز استفاده مي شود.
بي اشتهايي، تهوع، عصبي شدن، ناتواني در تمرکز، بي خوابي، گيجي، تشنج، توهمات، گوشه گيري، تاري ديد، اختلات گوارشي، آدم طبيعي و بندرت لکوپني و بثورات جلدي از عوارض جانبي دارو هستند.
1- از قطع ناگهاني دارو اجتناب شود. 2- اين دارو اثرات ضد پارکينسوني بسيار کمي دارد. تعداد کمي از بيماران از اين دارو سود مي برند، زيرا نسبت به اثرات آن تحمل حاصل مي شود. مزيت دارو اين است که تقريباً عاري از عوارض جانبي جدي است. 3- در صورت بروز تصور اقدام به خودکشي فوراً به پزشک مراجعه شود.
این دارو در مبتلایان به صرع، با سابقه اولسرپپتیک و در افراد با نارسایی شدید کلیه و در دوران بارداری و شیر دهی نباید مصرف شود.
به عنوان ضد ويروس، مقدار 200 ميلي گرم يک بار در روز يا 100 ميلي گرم هر 12 ساعت يک بار به صورت خوراکي مصرف مي شود. به عنوان ضد پارکينسون، مقدار mg/day 100 که بعد از يک هفته به 100 ميلي گرم دو بار در روز افزايش مي يابد، مصرف مي شود. برخي از بيماران ممکن است به مقادير بالاتري از داروها تا حداکثر mg/kg400 نياز داشته باشند. دومين دفعه مصرف روزانه نبايد بعد از ساعت 4 بعد از ظهر انجام شود. اين دارو معمولاً همراه با ساير داروهاي ضد پارکينسون استفاده مي شود.
Capsule : 100mg

داروخانه های زیر ممکن است این دارو را موجود داشته باشند