برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا روماتیسم مفصلی درمان قطعی دارد؟ آیا گرما درمانی در درمان روماتیسم موثر است؟

آیا روماتیسم مفصلی درمان قطعی دارد؟ آیا گرما درمانی در درمان روماتیسم موثر است؟

باسلام و عرض خسته نباشید: می خواستم بپرسم،آیا روماتیسم مفصلی درمان قطعی دارد؟ آیا چشمه آبگرم دردرمان قطعی روماتیسم موثراست ؟چه مدت درمان به طول می انجامد؟ همسرم مدت تقریبا 3 سال است که روماتیسم مفصلی دارد و تحت درمان قراردارد و جواب آزمایشهایش خوب است ولی متأسفانه در ناحیه مچ پای راست و بعضی مواقع درناحیه لگن درد دارد وازاین موضوع خیلی ناراحت است ، که چرا آزمایشها خوب است ولی درداورااذیت می کند ،لطفد راهنماییمان بفرمایید.باسپاس فراوان
با سلام.هنوز درمان قطعی برای بیماری روماتیسم وجود ندارد ولی با پیشرفت های خوبی که در این زمینه صورت پذیرفته می توان در صورت پیگیری درمان زندگی بهتری را تجربه کرد.درمان های این نوع بیماری ها معمولا طولانی مدت است .تشخیص فعالیت بیماری با یافته های بالینی و آزمایشگاهی است .آب گرم باعث تسکین در علائم می شود ولی تاثیرات اثبات شده ای بر روی درمان ندارد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

تشدید دردها بعد از قطع متوترکساتالهه دولتشاهی۱۳۹۶/۱۲/۲۳

سلام ، بیماری روماتیسمی مزمن است و فقط با مصرف دارو کنترل میگردد ، داروها نباید به یکباره قطع شود چون سبب بازگشت علائم میگردد ، حتماً می بایست توسط همکاران روماتولوژیست جهت تنظیم داروها ویزیت شوید ،با مصرف دوباره داروها بیماری شما کنترل میگردد.

لیزر موهای زائد با وجود بیماری روماتیسم و رگ های عنکبوتیالهه دولتشاهی۱۳۹۶/۰۷/۰۸

سلام در صورتیکه مصرف کورتن شما به حداقل برسد ، مشکلی نیست .

آیا دو بینی در شب به بیماری آتریت روماتوئید (روماتیسم) مربوط است؟محسن اخیانی۱۳۹۶/۰۴/۱۶

سلام.کورتون ممکن است موجب اب مروارید ویا خود بیماری اگر شدید باشد باعث التهاب چشم شود.باید حتما به چشم پزشک مراجعه کنند.

روماتیسم مفصلی دارم-به پزشک مراجعه کردم و تعدادی دارو برایم نوشته اند. در حال حاضر درد بیشتر شده است. لطفا راهنمایی کنید.غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۴/۱۳

با سلام. بیماری آرتریت روماتویید که عموما به نام آرتریت مفصلی شناخته می شود یک بیماری شایع خود ایمنی است که بر اساس طیف بالینی خفیف تا شدید دارای درمان های متعددی می باشد. عموما طول مدت درمان طولانی می باشد. معمولا بیمارانی که تحت درمان به موقع و مناسب می باشند معمولا دچار عارضه مفصلی نمی شوند. توصیه می شود درمان خود را ادامه داده و هرگونه تغییر در برنامه درمانی با توصیه د متخصص روماتولوژی خود باشد.

دیدگاه و نظــرات

پاسخ به این نظر شما حتما به دکتر روماتولوژی مراجعه فرمایید تا از نزدیک معاینه بشید منم تا یکسال جواب ازمایشم منفی بود ولی پزشکم تاکید داشت که من روماتیسم دارم که پس از یکسال همزمان با حمله روماتیسمی ثابت شد که من روماتیسم دارم
میریمیریپاسخ به این نظر سلام من ۳ نفر در خانواده مان مشکل رماتیسم مفصلی دارند.. هر ۳ نفر آنها هیچ پزشکی تا مدتها بیماری آنها را تشخیص نداد چون نوع رماتیسم سرم منفی بود. الان ۱ماهه خودم هم علائم رماتیسم مفصلی دارم. خشکی و درد شدید در صبح ها هر دو دست، تب خیلی خفیف داشتم و ..... آزمایش هام چیزی نشون ندادن.. از طب سوزنی استفاده کردم دردهام کم شده ولی مچ دست و پایم درد های خفیف و آنی داره.. البته ۱۵ روز به دستور پزشک پیروکسیکام خوردم و الان ۳ روزه قطع کردم. تو این سه روز درد ندارم ولی فشارم پایینه و زود خسته میشم. میخواستم بدونم به نظر شما آیا با توجه به سابقه بیماری در خانواده ما و احتمال بالای بیماری رماتیسم مفصلی من، آیا باید منتظر مثبت شدن آزمایش هام بمانم؟؟ یا اینکه درمان را شروع کنم؟ تمام تست های CRP و ESR و RF و anti CCp و تب مالت و coombs Wright و Wright و Anti Ds DNA و ANCA P و ANCA C در دو نوبت آزمایش مشکلی نداشته اند. یا اینکه اگر آزمایش دیگری نیاز است تا انجام بدهم؟
پاسخ به این نظر سلام دوست عزیز هم درد. نه متاسفانه روماتیسم مفصلی درمان قطعی نداره :( ولی من الان 3 ساله دارم داروهامو منظم مصرف میکنم خدارو شکر مشکل جدی نداشتم.