برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا کلسیم را می توان بعد از مصرف گوشت استفاده کرد؟ با وجود بیماری پوکی استخوان،و تنگی کانال نخاعی، پیاده روی مفید است یا مضر؟

آیا کلسیم را می توان بعد از مصرف گوشت استفاده کرد؟ با وجود بیماری پوکی استخوان،و تنگی کانال نخاعی، پیاده روی مفید است یا مضر؟

گفته میشود کلسیم را نباید همراه با گوشت مصرف کرد. با توجه به اینکه من باید قرص کلسیم را بعد از غذا مصرف کنم، در صورت خوردن غذای حاوی گوشت، مصرف کلسیم را تا چه مدت باید به تعویق بیندازم؟ سوال دوم: من پوکی استخوان سی درصد، دیسک گردن و کمر و پشت و تنگی کانال نخاع دارم. آیا پیاده روی برای من مفید است یا خیر؟
سلام مصرف کلسیم روی اهن خوراکی بصورت قرص و یا اهن سبزیجات موثر است  وروی اهن گوشت خیلی تاثیری ندارد ولی باز هم بهتر است با فاصله باشد  بهتر است کلسیم را وسط شام بخورید که معمولا گوشت کمتری مصرف می شود. پیاده روی روی زمین صاف مسىله ای ندارد و اگر تنگی کانال دارید تا حدی که موجب  درد نشود می توانید پیاده روی  کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

مبتلا به پوکی استخوان 20درصدهستم می خواستم بدانم آیاباورزش ودارو آیا امکان درمان آن هست؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۲/۰۲

با سلام بیماری پوکی استخوان از بیماری هایی است که با روش های درمانی موجود قابل درمان است و می توان روند بهبودی را در بیمار ایجاد نمود. اما باید توجه کرد با توجه به ماهیت رشد سلولی در استخوان پایخ به درمان کند می باشد.

تنگی کانال نخاعی مادرزادیحسن پاکنژاد۱۳۹۶/۰۷/۰۷

سلام اول باید علت درخواست بررسى ام آر آى کمر براى شما رو بدونیم تنگى کانال نخاعى به معنى کاهش فضاى داخل مهره هاى گردن و یا کمر است که در کمر شایع تر است و با شروع پیر شدن دیسک علائم آن آغاز مى گردد.  انواع مادرزادى نسبت قطر نخاع به فضاى اطراغ آن در کانال نخاعى نسبت به سایر افراد کمتر است.  درمان تنگى کانال نخاعى به صورت پلکانى و با اصلاح سبک زندگى، کاهش وزن، فیزیوتراپى، بلوک هاى عصبى و در آخرین مرحله ممکن است از جراحى ستون فقرات هم است کمک گرفته شود.  بر خلاف دیسک هاى معمول حتى الامکان از توصیه به جراحى در موارد تنگى کانال پرهیز مى کنیم مگر وقتى که با فعالیت معمول و روزانه فرد تداخل داشته باشد

درد کمرم به ساق پا میزند.چه کار باید کرد؟انوشه حقیقی۱۳۹۶/۰۵/۰۷

با سلام.اگرچه جهت اظهار نظر قطعی نیاز به معاینه شما وجود دارد ولی فعلا تا مراجعه به پزشک شاید استفاده از کیسه آب گرم یا ماساژ دادن با پمادهای موضعی کمک کننده باشد.

ورزش مناسب جهت دیسک کمرمژگان عابدینی۱۳۹۶/۱۱/۲۲

سلام.گاه فشار روی دیسک کمر ممکنه دردش به قسمت دنبالچه هم انتقال یابد اگر علت درد درآن قسمت ناشی از دیسک کمر باشد ورزشهایی که مناسب هستند و مفید خواهند بود شامل ورزشهای ویلیامز ومکنزی که در سایت موجود هستند میتوانید دریافت کنید ضمنا موقع نشستن روی صندلی یامبل از رینگ (حلقه)  که بالشتکهای حلقوی مخصوص برای دردهای دنبالچه هستند مفید خواهد بود.

دیدگاه و نظــرات