برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا کلسیم را می توان بعد از مصرف گوشت استفاده کرد؟ با وجود بیماری پوکی استخوان،و تنگی کانال نخاعی، پیاده روی مفید است یا مضر؟

آیا کلسیم را می توان بعد از مصرف گوشت استفاده کرد؟ با وجود بیماری پوکی استخوان،و تنگی کانال نخاعی، پیاده روی مفید است یا مضر؟

گفته میشود کلسیم را نباید همراه با گوشت مصرف کرد. با توجه به اینکه من باید قرص کلسیم را بعد از غذا مصرف کنم، در صورت خوردن غذای حاوی گوشت، مصرف کلسیم را تا چه مدت باید به تعویق بیندازم؟ سوال دوم: من پوکی استخوان سی درصد، دیسک گردن و کمر و پشت و تنگی کانال نخاع دارم. آیا پیاده روی برای من مفید است یا خیر؟
سلام مصرف کلسیم روی اهن خوراکی بصورت قرص و یا اهن سبزیجات موثر است  وروی اهن گوشت خیلی تاثیری ندارد ولی باز هم بهتر است با فاصله باشد  بهتر است کلسیم را وسط شام بخورید که معمولا گوشت کمتری مصرف می شود. پیاده روی روی زمین صاف مسىله ای ندارد و اگر تنگی کانال دارید تا حدی که موجب  درد نشود می توانید پیاده روی  کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

به علت مصرف کورتن نگران پوکی استخوان هستم!!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۱۰/۲۰

با سلام درد استخوان و عضلات 2 شکایت شایع در بسیاری از بیماری های روماتیسمی است. چنانچه کولیت شما از نوع کولیت اولسرو یا زخمی می باشد در واقع شما مبتلا به بیماری اسپوندیلو آرتریت می باشید که درمان خاص خود را دارد. توصیه می شود با نظر پزشک متخصص روماتولوژی نوع روماتیسم شما مشخص شود که بر اساس آن برنامه درمان شما مشخص شود.

مادرم استئوآرتریت دارد. با مصرف داروها ایجاد دچار گر گرفتگی و تعریق می شوند. راهنمایی نمایید.محسن اخیانی۱۳۹۵/۰۵/۰۳

سلام .گهگاه برای استئوآرتریت التهابی داروهای فوق تجویز و بسته به میزان پاسخ بتدریج کاهش می یابد. عوارض فوق به نظر ارتباط با درمان دارویی ندارد و از عوارض یائسگی است. ولی در صورت تب باید بررسی بیشتری شود.

بیماری سندرم بهجت و ارتویید روماتویید دارم. داروی جایگزین کورتون وجود دارد؟انوشه حقیقی۱۳۹۶/۰۴/۳۰

با سلام نیازی نیست خوشبختانه در ایران جدیدترین دارو ها و آخرین متد درمانی وجود دارد ، تحت نظر پزشک معالج خود به درمان ادامه دهید

دیدگاه و نظــرات