برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ضعف عضلانی در سمت چپ بدن نشانه چه بیماری می تواند باشد؟

ضعف عضلانی در سمت چپ بدن نشانه چه بیماری می تواند باشد؟

سلام من حدود چهار سال و نیم است که در سمت چپ بدنم احساس ضعف و گاهاً درد دارم. آزمایشی که یک ماه پیش انجام دادم آنزیم cpk من ۲۲۳ بود، مجددا هفته پیش آزمایش دادم و این عدد ۶۵ بود، اما در آزمایش ها هموگلوبین و WRC بالا بود. احساسی ندادم که این ضعف من پیشرفت کردهباشد. این مشکل در یک روز صبح بعد از خواب شروع شد و الان بیش از چهار سال است که به همان حالت مونده. نه پیشرفت و نه بهبود. بنظرشما چه نوع بیماریهایی می‌توانم من به آن مبتلا شده باشم؟
سلام عزیز.سن تماس گیرنده مشخص  نیست. باتوجه به مدت شروع بیماری(۴سال ونیم) ویک طرفه بودن ابتلا(سمت چپ) ونرمال بودن آنزیم های عضلانی ، احتمال وجود فرایند التهابی در عضله کمرنگ میباشد.وباتوجه به عدم پیشرفت وپسرفت علایم ممکن است نیاز به نوارعصب ویا MRI گردن ومغز داشته باشد.ترجیحا به نورولوژیست مراجعه نمایید. من متوجه منظور از افزایش هموگلوبین نشدم. اگربه عددآن اشاره ای می کردید، بهتربود.درضمن آیا WRC همان WBC است؟ که آنهم عدد آن لازم است .لذا عدم وجودشرح حال کافی وعدم انجام معاینه فیزیکی قابل قبول مطرح کردن یک احتمال، سخت خواهد بود.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

درد دست و پاها به صورت مکرر و شدید و سیار در نقاط مختلفاحمد سلیم زاده۱۳۹۵/۰۱/۱۶

سلام.علایم ذکر شده با شروع بیماری های روماتیسمی،و یا مقلدین روماتیسم مطابقت دارد،و به هیچ وجه منفی بودن ازمایش موجب نفی روماتیسم نیست.مراجعه به پزشک روماتولوژیست ضروری است.شما می توانید به یکی از پزشکان سایت که در صفحه پزشکان اطلاعات آن موجود است مراجعه نمایید.

دردهای شدید روده ای و استخوانی ستون فقرات و خستگی دائمثریا شادمانفر۱۳۹۶/۰۷/۰۵

سلام.آیا شما کولیت اولسروز دارید؟ در مواردی ممکن است این بیماری به مفصل بزند. بنابر این مراجعه به روماتولوژیست جهت معاینه و بررسیهای لازم ضروری است.

تق تق مچ و درد بعضی از انگشتانمژگان عابدینی۱۳۹۷/۰۱/۱۸

باسلام تیروئید اگر درمرحله التهاب باشد میتواند همراه بادرد مفاصل باشد امااگر مشکل تیرویید شما درمرحله حاد نیست وآزمایشات تیروییدتون کنترل شده است این علائم مرتبط باب.یماری شمانیست.علل دیگر التهاب مفاصل درزمینه بیماریهای التهابی روماتیسمی وسایر علل باید بررسی شود توصیه میکنم به یکی ازهمکاران روماتولوژی مراجعه کنید تابررسی ومعاینه کامل انجام شود.

سلام دختر من ۶ سالش هست و به علت در رفتگی دکترش به تست rf و ana نوشت میزان نرمال برای کودکان چندمی باشد؟محسن اخیانی۱۳۹۴/۰۹/۰۷

سلام بسته به آزمایشگاه فرق داره و باید میزان نرمال آزمایشگاه را دید.

دیدگاه و نظــرات

کیارشکیارشپاسخ به این نظر جناب آقای دکتر کریم مولا با درود فراوان بینهایت از پاسخ گویی شما سپاسگزارم. منظور من از هموگلوبین، هموگلوبین موجود در آزمایش ادرار بود که مثبت بود و میزان RBC موجود در آزمایش ادرار هم ۱۰-۴ بود که بیش از میزان نرمال است. سن من ۴۱ سال است و از ۳۷ سالگی درگیر این موضوع هستم. این اتفاق هم بصورت ناگهانی و بعد از بیدار شدن از خواب در یک روز اتفاق افتاد و بعد از چهار سال و نیم با همان شدت و ضعف با آن درگیر هستم. البته در صبحها بدتر و در عصرها و شبها کمی بهتر است. ارادتمند