برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ضعف عضلانی در سمت چپ بدن نشانه چه بیماری می تواند باشد؟

ضعف عضلانی در سمت چپ بدن نشانه چه بیماری می تواند باشد؟

سلام من حدود چهار سال و نیم است که در سمت چپ بدنم احساس ضعف و گاهاً درد دارم. آزمایشی که یک ماه پیش انجام دادم آنزیم cpk من ۲۲۳ بود، مجددا هفته پیش آزمایش دادم و این عدد ۶۵ بود، اما در آزمایش ها هموگلوبین و WRC بالا بود. احساسی ندادم که این ضعف من پیشرفت کردهباشد. این مشکل در یک روز صبح بعد از خواب شروع شد و الان بیش از چهار سال است که به همان حالت مونده. نه پیشرفت و نه بهبود. بنظرشما چه نوع بیماریهایی می‌توانم من به آن مبتلا شده باشم؟
سلام عزیز.سن تماس گیرنده مشخص  نیست. باتوجه به مدت شروع بیماری(۴سال ونیم) ویک طرفه بودن ابتلا(سمت چپ) ونرمال بودن آنزیم های عضلانی ، احتمال وجود فرایند التهابی در عضله کمرنگ میباشد.وباتوجه به عدم پیشرفت وپسرفت علایم ممکن است نیاز به نوارعصب ویا MRI گردن ومغز داشته باشد.ترجیحا به نورولوژیست مراجعه نمایید. من متوجه منظور از افزایش هموگلوبین نشدم. اگربه عددآن اشاره ای می کردید، بهتربود.درضمن آیا WRC همان WBC است؟ که آنهم عدد آن لازم است .لذا عدم وجودشرح حال کافی وعدم انجام معاینه فیزیکی قابل قبول مطرح کردن یک احتمال، سخت خواهد بود.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

دردهای شدید روده ای و استخوانی ستون فقرات و خستگی دائمثریا شادمانفر۱۳۹۶/۰۷/۰۵

سلام.آیا شما کولیت اولسروز دارید؟ در مواردی ممکن است این بیماری به مفصل بزند. بنابر این مراجعه به روماتولوژیست جهت معاینه و بررسیهای لازم ضروری است.

لطفا یک پزشک روماتولوژیست معرفی نماییدغلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۹/۲۳

با سلام. اساتید فوق تخصص روماتولوژی که در حال حاضر در سایت به امر آموزش بیماران مشغول هستند را به شما معرفی می کنیم. این اساتید از سه شهر بزرگ تهران ، کرج و یزد در حال همکاری با ما می باشند و در آینده ای نزدیک انشالله پوشش شهرهای دیگر و رشته های دیگر هم کامل خواهد شد.شما با مراجعه به صفحه پزشکان که در بالای سایت قرار دارد می توانید آدرس این عزیزان را دریافت نمایید.

کوفتگی و درد های مبهم دارم.خسته شده ام. کمک کنید.مژگان عابدینی۱۳۹۶/۰۵/۱۸

سلام علل زیادی میتواند سبب درددرستون فقرات گردنی کمری شود که بامعاینه ومراجعه به همکاران روماتولوژی ومغز واعصاب اگر علل روماتیسمی ردشده است  کمبود ویتامین د باید بررسی شود اگر آنرا هم مصرف کردید وبهبود نداشته وپزشک مغزواعصاب هم سایر علل راردکرده است  میتواند منشا دردهایتان تاثیر روی سیستم اعصاب درد باشد مثل بیماری فیبرومیالژی که همه آزمایشات وبررسیها نرمال است اما مغز درتفسیر درد اشتباه میکند وباید بامصرف بعضی داروها آنرا کنترل کرد یا ممکن است منشا دردعلل اضطرابی داشته باشد که بایدکنترل دارویی شود اما باکمک آب درمانی در استخر وورزش یوگا میتواند مفید باشد

دردو ورم مفاصل فاقد خشکیاحمد سلیم زاده۱۳۹۶/۱۰/۲۱

سلام.نشانه های فوق ممکن است مربوط به بعضی از بیماری های روماتیسمی باشد و لازم است عملکرد عضلات، کلیه، کبد وغدد برون ریزارزیابی شود.بنابراین نیاز است که تا حصول نتیجه تحت نظر پزشک معالج ، پیگیری انجام شود.

دیدگاه و نظــرات

کیارشکیارشپاسخ به این نظر جناب آقای دکتر کریم مولا با درود فراوان بینهایت از پاسخ گویی شما سپاسگزارم. منظور من از هموگلوبین، هموگلوبین موجود در آزمایش ادرار بود که مثبت بود و میزان RBC موجود در آزمایش ادرار هم ۱۰-۴ بود که بیش از میزان نرمال است. سن من ۴۱ سال است و از ۳۷ سالگی درگیر این موضوع هستم. این اتفاق هم بصورت ناگهانی و بعد از بیدار شدن از خواب در یک روز اتفاق افتاد و بعد از چهار سال و نیم با همان شدت و ضعف با آن درگیر هستم. البته در صبحها بدتر و در عصرها و شبها کمی بهتر است. ارادتمند