برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

سلام،دچار بیماری a.sهستم،آمپول آلتبرل ۵۰ مصرف میکنم،دچار عفونت سینوسی شدم،خوب نمیشم،فعلا تزیق رو کنسل کردم،برای بهبود چه کاری انجام بدم؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

ایندومتاسین در بیمار اسپوندیلیت آنکیلوزانت آیا اثر درمانی هم دارد یا فقط مسکن است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۲۳

با سلام لطفا مشخصات خود و اطلاعات بیماری خود را در پروفایل خود کامل نمایید. داروی ذکر شده در دوز های بالا خاصیت ضد التهابی داشته و در مرحله فعال بیماری در کاهش التهاب و بهبودی علائم موثر می باشد. در مطالعات صورت گرفته در طی سالهای اخیر نشان داده شده که در بیمارانی که هیچ گونه علامتی بصورت خشکی صبحگاهی و ... ندارند بایستی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی با دوز مناسب استفاده شوند تا بتوانند از روند پیشرفت بیماری بصورت دفورمیتی و یا سخت شدن اجزای اطراف ستون فقرات پیشگیری نماید. تعیین دوز درمان دارو بر اساس وضعیت بیمار و شدت علائم با نظر پزشک معالج می باشد.

باسمه تعالی باسلام 51 ساله و مبتلا به اسپونذیلیت آنکیلوزان لطفا بهترین دارو با عوارض کمتر برای این بیماری را معرفی نمائید با تشکرغلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۲/۰۵

با سلام لطفا پروفایل خود را تکمیل نمایید. اسپوندیلیت آنکیلوزانت یک بیماری روماتیسمی مهم با طیف وسیعی از علائم می باشد که بر اساس ابتلای نوع مفاصل و شدت بیماری بر اساس یافته های بالینی و آزمایشگاهی دارای درمان متفاوتی می باشد که تشخیص آن به عهده پزشک روماتولوژیست می باشد.اگر بیمار هیچ علامتی نداشته باشد بر اساس مطالعات جدید توصیه می شود جهت پیشگیری از عوارض ستون فقرات حداقل دوز داروی ضد التهابی غیر استروئیدی را بطور مداوم استفاده نماید.

به رماتیسم مبتلا هستم امکان دارد سایر نقاط بدنم درگیر شود؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۴/۲۵

با سلام با توجه به ابتلای مفصل ساکروایلیاک در شما و نوع داروهای مصرفی شما مبتلا به بیماری اسپوندیلیت آرتریت می باشید ولی در بیماری زمینه ای خود بیماری آرتریت را ذکر کرده اید که بنظر اشتباه می باشد. بطور معمول بیمار چنانچه تحت درمان مداوم باشد و کاهش درمان ها بر اساس یافته های آزمایشگاهی و بالینی با دقت صورت گیرد معمولا بیماری تحت کنترل خواهد بود و پیشرفت آن کند می شود.

در بیماری AS توقف درد مفاصل تحتانی بویژه مفاصل ساکروایلیاک به مدت طولانی آیا تعبیر خاصی دارد؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۸/۲۷

با سلام اصولا تشخیص بیماری as با یافته های بالینی و آزمایشگاهی و بررسی تصویر برداری از مفاصل مبتلا می باشد. در این بیماری اساس درمان استفاده از داروهای التهابی با دوز مناسب و نیز در صورت ابتلای مفاصل استفاده از داروهای تعدیل کننده سیستم ایمنی مانند متوتروکسات و یا سولفاسالازین و یا ... می باشد. دوز داروها بایستی در حدی باشد که بیماری از لحاظ بالینی و آزمایشگاهی خاموش شود

دیدگاه و نظــرات