برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

سلام،دچار بیماری a.sهستم،آمپول آلتبرل ۵۰ مصرف میکنم،دچار عفونت سینوسی شدم،خوب نمیشم،فعلا تزیق رو کنسل کردم،برای بهبود چه کاری انجام بدم؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

احساس گرفتگی و درد در یک طرف پای راستم دارم آزمایشات روماتیسم دادم دکتر گفت روماتیسم دارم نظر شما چیست؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۳/۳۰

با سلام تشخیص بیماری های روماتیسمی عمدتا با شرح حال و معاینه فیزیکی می باشد با یافته های آزمایشگاهی در جهت تایید تشخیص می توان استفاده کرد با توجه به شکایات ذکر شده به شکل درد اندام و آزمایشات صورت گرفته بیانگر بیماری روماتیسم نیست ضروری است جهت شروع درمان با نظر روماتولوژیست اقدام کنید.

مبتلا به بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزانت و پوکی استخوان هستم آیا قرص پردنیزلون را قطع کنم یا نه؟؟؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۱۰/۱۰

با سلام در بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزانت به طور معمول مصرف داروهایی مانند پردنیزلون توصیه نمی شود. اساس درمان استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مااندد ایندومتاسین و ... می باشد که بهتر است در زمینه اصلاح دارو با پزشک خود مشورت نمایید. مصرف کلسیم با دوز مناسب و قرص آلندرونیت در پیشگیری از پوکی موثرند ولی برای ارزیابی درمان زمان حداقل 1 سال نیاز می باشد.

بهترین روش مقاربت جنسی در بیماران اسپوندیلیت انکولوزانت (AS) چیست؟محسن اخیانی۱۳۹۵/۰۴/۰۲

سلام اگر درگیری مفصل لگن دارید بهتر است کنار تخت نزدیکی انجام شود.مانورهای متعدد نزدیکی در AS را می توانید از اینترنت سرچ کنید.

بیماری من چیست؟ خودم تشخیص اسپوندیلیت آنکیلوزانت دارم!!احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۴/۱۸

با سلام با توجه به شرح ذکر شده احتمالا شما مبتلا به بیماری اسپوندیلوآرتریت می باشید که این بیماری شامل طیفی از بیماری ها مانند آرتریت واکنشی و اسپوندلیت آنکیلوزانت می باشد. در بیماری شما مصرف داروی ضد التهابی غیر استروییدی به عنوان اساس درمان می باشد. از بابت روزه گرفتن اگر آزمایشات بیوشیمی شما نرمال باشد گرفتن روزه منعی ندارد.

دیدگاه و نظــرات