برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

سلام،دچار بیماری a.sهستم،آمپول آلتبرل ۵۰ مصرف میکنم،دچار عفونت سینوسی شدم،خوب نمیشم،فعلا تزیق رو کنسل کردم،برای بهبود چه کاری انجام بدم؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

ازدواج با فرد مبتلا به بیماریاسپوندیلیت آنکیلوزانت (AS)مژگان عابدینی۱۳۹۶/۰۷/۰۸

باسلام.این بیماری منعی برای ازدواج ندارد ودرصد معلولیت درآن اگر درمان بموقع شروع شود نادر است علائم چشمی آن هم بادرمان قابل کنترل است  اما باتوجه به اینکه جز بیماریهای خودایمن هست ممکن است نیاز به مصرف دارو مادام العمر داشته باشد اگر با ایشان برای مشاوره نزد پزشک معالجشان بروید دررفع نگرانی تون مفید خواهد بود.

مدت 20 سال است که دارای بیماری as هستم و اکنون میخواهم بچه دار شوم آیا احتمال انتقال بیماری به فرزند وجود دارد؟؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۹/۱۴

با سلام و پوزش به علت تاخیر در پاسخ گویی انتقال بیماری روماتیسمی تحت تاثیر عوامل زیادی از جمله عامل ژن می باشد.در بیماری AS در افرادی که HLAB=27 + هستند انتقال وراثتی به فرزند پسرشان بیشتر معمول است. در HLAB - انتقال وراثتی کمتر می باشد. تاکنون روش عملی منفی برای پیشگیری و شناسایی زودرس موجود نمی باشد.نگرانی بیش از حد به خود راه ندهید.

درد کمر دارم تشخیص آرترینت روماتوئید دادن برام آیا احتمال اسئوندلیت آنکیلوزانت هم هست؟محسن اخیانی۱۳۹۶/۰۴/۲۶

سلام باید کمر و زانوی شما معاینه شود تست های تکمیلی درخواست شود تا به تشخیص برسیم با علاىم ذکر شده نمی توان تشخیص داد

4 سال است که درد شدید کمر در صبحگاه را احساس میکردم پزشک روماتولوژیست تشخیص روماتیسم ستون فقرات دادند. رژیم غذایی مرتبط با این بیماری چیست؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۸/۰۸

با سلام با فرض مطرح شده شما مبتلا به بیماری اسپوندیلو آرتریت می باشید که در این بیماری بر مبنای شدت و محل درگیری درمان متفاوت است و شما بایستی تحت نظر روماتولوژیست در مشهد که بالغ بر ۵ - ۶ نفر هستند و همگی از اساتید هستند درمان را پیگیری نمایید.

دیدگاه و نظــرات