برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

سلام،دچار بیماری a.sهستم،آمپول آلتبرل ۵۰ مصرف میکنم،دچار عفونت سینوسی شدم،خوب نمیشم،فعلا تزیق رو کنسل کردم،برای بهبود چه کاری انجام بدم؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

بیماری as دارم چه ورزش هایی برایم مفید است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۲/۰۲

با سلام تشخیص بیماری اسپوندیلیت آنکلوزانت بر مبنای یافته های بالینی ، رادیولوژی و آزمایشگاه می باشد. وجود HLAB27 به تشخیص کمک می کند ولیکن منفی بودن آن رد کننده نیست. بیماری AS دارای طیف وسیعی از تظاهرات بالینی از نوع خفیف یا سیر سریع می باشد ، در این بیماری انجام ورزش های مناسب ستون فقرات یا لگن کمک موثری در پیشگیری از عوارض بیماری می کند.

بیماری روماتیسمی دارم و سولفاسالازین مصرف میکنم در حال حاضر مبتلا به آنفولانزا شده ام. می توانم پنیسیلین مصرف کنم؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۱۰/۱۷

سولفاسالازین جزء داروهای تادیل کننده سیستم ایمنی است که معمولا در عفونت هایی مانند سرماخوردگی و غیره نیاز به قطع دارو ندارد و در کنار مصرف این دارو بایستی توسط پزشک آنتی بیوتیک مناسب استفاده شود.

روماتیسم ستون فقرات دارم.خشکی کمر و دردناکی آن اخیرا به چه علت است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۵/۰۳/۰۷

با سلام.در بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزانت بایستی داروی ضد التهابی غیراستروئیدی با دوز مناسب استفاده شود به طوری که خشکی صبح گاهی برطرف شده و شاخص های آزمایشگاهی مانند ESR در محدوده نرمال باشد. ورزش های مناسب کششی ، آیروبیک و آب درمانی کمک جدی می نماید.از نظر نوع شغل بایستی اصول ارگونومی در موقع نشستن رعایت شود.در زمینه جزئیات درمان با پزشک معالج روماتولوژیست خود مشورت نمایید.

آیا روماتیسم بر روی بارداری تاثیر می گذارد؟ آیا به بچه انتقال پیدا می کند؟احمد سلیم زاده۱۳۹۴/۰۲/۱۶

با سلام. بیماری روماتیسمی طیف وسیعی از بیماری ها می باشند که بر اساس نوع بیماری و شدت آن با ازدواج و بیماری می تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد.توصیه می شود با پزشک معالج مشورت شود.

دیدگاه و نظــرات