برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

آزمایش HLA B27 مثبت شد دکتر احتمال SPAداده و داروی سولفالازین روزی دو بار و اسید فولیک روزی یک بار و متوترکسات فقط جمعه ها صبح ظهر شب می خورم درد مفاصلم بهتر شده فقط عضلات گردن و شانه ها و عضلات لگن موقع استراحت نشستن خشک و سفت می شه و حرکت مشکل می کنه و فقط موقع ورزش کردن بهتر می شه نمی دونم چکار کنم علت چیست و بعضی وقتها شکم درد شدیدو روده تحریک پذیر بعضی موقعها یبوست و احساس سبکی سر و ضعف و گاهی موقعها بی حوصله و دل گرفتگی دارم و دو ماه است پریود هم نشدم

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

آیا روماتیسم ارثی است؟انوشه حقیقی۱۳۹۶/۰۵/۱۶

سلام روماتیسم هم می تواند تظاهرات پوستی داشته باشد ولی چون تنها علامت شما مشکل پوستی است توصیه می کنم ابتدا به متخصص پوست مراجعه فرمایید. اگر به روماتیسم مرتبط باشو ارجاع خواهد داد.

مفصل یک انگشت دستم دردناک است وبتازگی بقبه انگشتان ودست وپایم هم در گیر شده اند میخواستم ببینم چگونه میتوانم بفهمم که ارتریتروماتوئید دارم یا نه؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۵/۰۳

با سلام آرتریت به معنای تورم و حساسیت و محدودیت حرکت در مفاصل است که معمولا با استراحت بدتر می شود. اصولا تشخیص قطعی آن در توان پزشک است. آرتریت ممکن است تظاهر یک بیماری کلی یا سیستمیک نیز باشد. لذا در صورت پایدار بودن مشکل ذکر شده توصیه به بررسی بیشتر می شود.

طبق نظر پزشکان دچار رماتیسم مفصلی بوده وکبد چرب دارم و وزن بالا، با داروهای اشتها آور چه کنم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۱۰/۱۰

با سلام بسیاری از داروهای مورد استفاده در بیماری های روماتیسمی از جمله پردنیزلون دارای عوارض چاقی و کبد چرب و ... می باشند. ضروری است میزان دوز استفاده از این داروها با نظر پزشک روماتولوژیست به حداقل ممکن رسیده و از طرفی بیماران نسبت به اصلاح شیوه زندگی و کنترل تغذیه و انجام ورزش های مناسب بتوانند عوارض داروها را به حداقل برسانند. مشورت با پزشک معالج و متخصصین تغذیه کمک موثری می نماید.

آیا تست Hlab در دو بازه زمانی می تواند تغییر جدید داشته باشد؟محسن اخیانی۱۳۹۶/۰۵/۳۰

سلام.گهگاه تست ممکن است منفی شود.در حال حاضر ANA منفی است.

دیدگاه و نظــرات