برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

آزمایش HLA B27 مثبت شد دکتر احتمال SPAداده و داروی سولفالازین روزی دو بار و اسید فولیک روزی یک بار و متوترکسات فقط جمعه ها صبح ظهر شب می خورم درد مفاصلم بهتر شده فقط عضلات گردن و شانه ها و عضلات لگن موقع استراحت نشستن خشک و سفت می شه و حرکت مشکل می کنه و فقط موقع ورزش کردن بهتر می شه نمی دونم چکار کنم علت چیست و بعضی وقتها شکم درد شدیدو روده تحریک پذیر بعضی موقعها یبوست و احساس سبکی سر و ضعف و گاهی موقعها بی حوصله و دل گرفتگی دارم و دو ماه است پریود هم نشدم

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

آرتریت روماتویید فعال دارم برای کاهش وزن از دستگاه دراز و نشست استفاده کنم برایم مضر است؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۱۰/۱۹

با سلام بیماری آرتریت روماتوئید معمولا بر روی مهره های کمر عارضه مستقیمی ایجاد نمی کند. ورزش دراز و نشست برای کاهش وزن تاثیر کمی دارد شما می توانید با اصلاح تغذیه و ورزش های هوازی مانند پیاده روی و آب درمانی و ... از کاهش وزن جلوگیری نمایید.

آیا روماتیسم مفصلی درمان قطعی دارد؟ آیا گرما درمانی در درمان روماتیسم موثر است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۱۰/۱۹

با سلام.هنوز درمان قطعی برای بیماری روماتیسم وجود ندارد ولی با پیشرفت های خوبی که در این زمینه صورت پذیرفته می توان در صورت پیگیری درمان زندگی بهتری را تجربه کرد.درمان های این نوع بیماری ها معمولا طولانی مدت است .تشخیص فعالیت بیماری با یافته های بالینی و آزمایشگاهی است .آب گرم باعث تسکین در علائم می شود ولی تاثیرات اثبات شده ای بر روی درمان ندارد.

ورم بیش از پا ها از بالای مچ پا تا بالای زانو. علت چیست؟ثریا شادمانفر۱۳۹۴/۱۲/۰۳

سلام باید بیمار معاینه شود. ولی به نظر مشکل مفصلی نمی باشد. در ابتدا بهتر است به متخصص داخلی مراجعه شود.

3 ساله آرتریت روماتئید دارم. آمپول رمیکید برایم تجویز شده. مزایا وئ معایب این دارو چیست؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۲/۰۵

با سلام معمولا قسمت عمده بیماران روماتوئیدی با درمان های استاندارد معمول کنترل و درمان می شوند. ندرتا برخی از بیماران نیاز به داروهای بیولوژیک پیدا می کنند این داروها داروهای با طیف وسیع و گران قیمت در عین حال موثر می باشند. تاثیر این داروها به معنای قطع درمان نیست. این داروها در کنترل بیماری نقش موثر دارند.

دیدگاه و نظــرات