برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

پاروکردن برف می‌تواند منجر به حمله قلبی شود

پاروکردن برف می‌تواند منجر به حمله قلبی شود محققان می گویند پاروکردن برف می‌تواند منجر به حمله یا ایست قلبی در مبتلایان به بیماری‌های قلبی یا افرادی که از بیماری قلبی خود آگاهی ندارند، شود.

مطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد پاروکردن برف می‌تواند منجر به حمله یا ایست قلبی در مبتلایان به بیماری‌های قلبی یا افرادی که از بیماری قلبی خود آگاهی ندارند، شود.

به گزارش «بهپو»، پارو کردن برف یک فعالیت بسیار شدید است که تاثیر آن با توجه به هوای سرد محیط بیشتر می‌شود. در این فعالیت فیزیکی فشار خون بسیار افزایش می‌یابد و همزمان رگ‌های کرونر منقبض می‌شوند. این فرآیند زمینه را برای وقوع بیماری‌های جدی قلب از جمله حمله و ایست قلبی فراهم می‌کند.

بر اساس این مطالعه افزایش فشار خون و ضربان قلب ناشی از پاروکردن برف، معادل و بیشتر از فعالیت شدید روی تردمیل است. در این حالت تنها پس از دو دقیقه پارو کردن برف، ضربان قلب بیش از حد تجویز شده برای تست ورزش هوازی افزایش می‌یابد.

طبق این آمار سالانه صدها نفر در آمریکا در حین یا بلافاصله پس از پارو کردن برف جان خود را از دست می‌دهند.

افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی عروقی، جراحی بای‌پس یا آنژیوپلاستی، دیابت، کلسترول، فشار خون بالا، کم تحرکی، چاقی یا سکته مغزی دارند، باید از این فعالیت شدید اجتناب کنند.

به گزارش «بهپو» و به نقل از «ساینس»، اگر لزوم این فعالیت احساس می‌شد، باید بین پارو کردن چند دقیقه استراحت کرد و به جای بلند کردن برف، برف ها به سمت جلو هل داده شوند./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات