برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

آزمایش تشخیص کرونا تنها در دو آزمایشگاه انجام می شود

آزمایش تشخیص کرونا تنها در دو آزمایشگاه انجام می شود آزمایش‌های کروناویروس در دو آزمایشگاه خیلی ویژه در کشور انجام می‌شود و کار هر آزمایشگاه معمولی نیست. این دو آزمایشگاه‌ هستند که موارد دقیق را مشخص می‌کنند، اطلاعاتش در کشور ثبت می‌شود و در اختیار مردم نیز قرار می‌گیرد.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: «کیت تشخیص اختصاصی کرونا در هفته های اخیر تولید شده و در اختیار ایران هم قرار گرفته است و آزمایش تشخیص برای افراد مشکوک بدون تاخیر و در سریعترین زمان ممکن انجام می شود اما اعلام بی مورد آمار کرونا مسئولیت بین المللی دارد.»

به گزارش «بهپو»، «محمدمهدی گویا» رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درباره نحوه انجام تست‌های آزمایشگاهی کروناویروس و مدت زمان لازم برای مشخص شدن نتیجه تست‌های آزمایشگاهی این بیماری، گفت: «آزمایش‌های کروناویروس در 2 آزمایشگاه خیلی ویژه در کشور انجام می‌شود. مشخص شدن پاسخ تست، مدت زمانی دارد و این موضوع به ارداه فرد آزمایش کننده  نیست؛ چراکه این تست، تستی ویژه و اختصاصی است و تا کنون در دنیا چنین تستی نبوده و طی هفته‌های اخیر این تست اختصاصی اعلام شده که در اختیار ایران نیز قرار دارد.»

او گفت: «زمان مشخص شدن نتیجه آن هم کاملا مشخص است و چیزی نیست که بخواهیم در آن دستکاری یا تاخیر ایجاد کنیم. به محض آنکه نمونه‌ای بیاید در اختیار آزمایشگاه مخصوص قرار می‌گیرد و آنجا هم نمونه را بلافاصله آزمایش می‌کنند. حتی اگر شب و نیمه شب تست را دریافت کنند، همان لحظه برای آزمایش اقدام می‌شود.»

او با اشاره به شباهت کروناویروس با بیماری‌های دیگر و احتمال اشتباه گرفتن آن با آنفلوآنزا، گفت: «فقط آزمایشگاه است که به طور دقیق می‌تواند بگوید این بیماری کرونا است یا آنفلوآنزا. بنابراین تنها موردی را می‌توان "ابتلا" اعلام کرد که آزمایش آن مثبت شده باشد. به همین دلیل هم از مردم خواستار آنیم که اخبار دقیق بیماری را تنها از وزارت بهداشت پیگیری کنند.»

به گزارش «بهپو» و به نقل از «ایرنا»، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: «در مجموع آزمایش‌های کروناویروس در دو آزمایشگاه خیلی ویژه در کشور انجام می‌شود و کار هر آزمایشگاه معمولی نیست. این دو آزمایشگاه‌ هستند که موارد دقیق را مشخص می‌کنند، اطلاعاتش در کشور ثبت می‌شود و در اختیار مردم نیز قرار می‌گیرد.»/

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات