برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;
آسپيرين براي درمان دردهاي خفيف تا متوسط (سر درد، ديس منوره، ميالژي، دردهاي دنداني)، درمان درد و التهاب در بيماران آرتريت روماتوئيد، اوستئوآرتريت و نيز کاهش تب انديکاسيون دارد. همچنين به علت اثرات ضد پلاکتي، اين دارو در درمان اوليه اختلالات کارديووسکولار (آنژين پکتوريس، انفارکتوس ميوکارد) نيز مصرف دارد.
a) در کودکان تب دار با علائم سرماخوردگي و زير 12سال به علت احتمال بروز سندروم ري (Reye ‘s syndrome) مصرف آسپيرين به عنوان داروي ضد تب و ضد درد، منع مصرف دارد. b) در بيماران با سابقه آسم احتمال تشديد حملات پيرو مصرف آسپيرين افزايش مي يابد و در نتيجه مصرف اين دارو در بيماران آسمي کنتراانديکه است. اقتباس اطلاعات دا روياب ممنوع مي باشد.
a) آرتريت: دوز اوليه: 2.4-3.6 g خوراکي، روزانه در دوزهاي منقسم دوز نگهدارنده: 3.6-5.4 gخوراکي، روزانه در دوزهاي منقسم b) درد و تب خفيف: 650m-1.3g خوراکي هر 8 ساعت، ماکزيمم دوز 3.9gروزانه c) اختلالات ترومبوآمبوليک و حملات ايسکمي گذرا: پروفيلاکتيک: 50 -325mg خوراکي، روزانه درمان: 160-325mg خوراکي، روزانه، بلافاصله يا در طول 48ساعت بعد از شروع CVA d)درمان و يا کاهش ريسک MI در بيماران با سابقه MI قبلي ويا آنژين ناپايدار: پيشگيري اوليه: 75-325mg خوراکي، روزانه پيشگيري ثانويه: 75-325mg خوراکي، روزانه درمان: 160-325mg خوراکي، روزانه

مقاله های مرتبط با این بیمارینمایش آرشیو

  • آسیب مغزی نوزاد در صورت مصرف آسپرین در بارداری۱۳۹۶/۰۹/۲۸

   طبق یافته های جدید، زنان باردار باید در مورد مصرف آسپرین محتاط باشند چرا که نوزادشان دو برابر بیشتر در معرض فلج مغزی قرار می‌گیرد.
  • 12 نکته کلیدی درباره مسکن ها که باید بدانید۱۳۹۴/۱۱/۱۴

   NSAIDها کاهنده درد، پایین آورنده تب و کاهش دهنده التهاب هستند. این دسته بیشتر برای دردهای ناشی از التهابات مثل آرتریت ها مناسبند. در حالیکه استامینوفن درد و تب را کاهش داده اما تاثیری روی التهابات ندارد.
  • امید به درمان سل به کمک آسپرین۱۳۹۸/۰۱/۲۱

   محققان مؤسسه سنتنری سیدنی استرالیا دریافتند آسپرین می‌تواند از حمله باکتری‌های بیماری سل به سلول‌های ایمنی پیشگیری کند و به بدن امکان کنترل بهتر عفونت را بدهد.
  • در انتخاب مسکن دقت کنیم۱۳۹۲/۰۳/۰۸

   از دردهای عضلانی یا سر درد رنج می برید و برای تسکین درد اولین کاری که می کنید این است که به طرف قفسه داروها رفته و به دنبال داروی مسکن می گردید. قبل از مصرف مسکن حتما توجه کنید چه نوع مسکنی را انتخاب کرده اید و اثرات جانبی آن چیست؟ همیشه برچسب دارو را مطالعه کرده و هر دستوری که گفته شده را دنبال کنید.
  • آیا داروهای مسکن باعث افزایش فشار خون می شوند؟۱۳۹۲/۰۲/۱۷

   یکی از سوالات شایع بین بیماران روماتوئیدی آن است که آیا با توجه به مصرف طولانی مدت مسکن ها بخصوص استامینوفن ممکن است فشار خون آنها بالا رود؟

داروخانه های زیر ممکن است این دارو را موجود داشته باشند