برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

این دارو جزوداروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن می باشد سیکلوسپورین به شکل قرص و کپسول ۲۵ و ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرمی و دز تزریقی آن ۵۰ میلیگرم در بازار موجود است. میزان مصرف آن با توجه به نظر پزشک متخصص قابل تغییر است.

 سیکلوسپورین اغلب برای بیماران کلیوی و کسانی که پیوند کلیه شده‌اند به کار می‌رود ولی به لحاظ داشتن اثرات تضعیف‌کننده سیستم ایمنی برای کنترل بیماری آرتریت روماتوئید نیز مصرف می‌شود.
عوارض جانبی دارو با کاهش مقدار دارو ممکن است برطرف شود. دو عارضه احتمالی دارو شامل بالا رفتن فشار ‌خون و اثرات آن بر کلیه‌ها است. در برخی بیماران دارو ممکن است سبب احساس تهوع، اسهال، تورم لثه و افزایش رشد موها و کاهش سلول های سفید خون شود.

سیکلوسپورین نباید در زمان بارداری و شیر‌دادن مصرف شود

سیکلوسپورین معمولا به صورت کپسول دو بار در روز مصرف می‌شود. این دارو به صورت محلول هم وجود دارد.
 معمولا این دارو با مقادیر کم شروع شده و تا حد مورد نیاز اضافه می‌گردد. میزان داروی مورد نیاز شما به وزن بدن شما هم بستگی دارد.
سیکلوسپورین فوری اثر نمی‌کند. و ممکن است تا 4 ماه برای بروز اثرات مفید دارو زمان لازم باشد.
 به دلیل اینکه دارو می تواند بر روی کلیه‌ها، فشار خون و کبد تأثیر گذارد، لازم است طبق نظر پزشک معالج کنترل فشار خون به طور منظم، آزمایش کارکرد کلیه، خون و ادرار انجام شود، و شما باید نتایج آزمایش ها را به همراه داشته باشید. اندازه گیری سطح دارو در خون در بعضی موارد ممکن است نیاز باشد.

داروخانه های زیر ممکن است این دارو را موجود داشته باشند