برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C در کودک 6 ساله مجاز می باشد؟

آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C در کودک 6 ساله مجاز می باشد؟

سلام خدمت همه اساتیدوپزشکان محترم این کلینیک, پسربنده ۶ساله است آیامجازبه خوردن قرص جوشان ویتامین سی میباشدوبه چه مقدار؟
با سلام. اصولا ویتامین ذکر شده در سبزیجات و میوه ها به وفور دیده می شود و ضرورتی به دادن این مکمل ها نیست، مگر در موارد خاص و تحت نظر پزشک اطفال.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

دست و پا درد در کودکمحمد زنوزی راد۱۳۹۶/۰۹/۱۶

سلام.اطلاعات داد شده کافی نیست.علائم همراه بسیار مهم درد به طوری فوریتی بایستی ویزیت توسط متخصص شود و آزمایش از نظر التهابات خصوصا از نوع عفونی حاد انجام گیرد. خصوصا اگر تب موجود است.در صورت عدم موجود بودن تب، علل متابولیک از جمله افزایش اسیداوریک بایستی بررسی شود.علل روماتیسمی جزو مواردیست که با یا بدون تب میتواند رخ دهد.

تب مارشال چگونه درمان می شود؟محمد زنوزی راد۱۳۹۶/۰۷/۰۵

سندرم مارشال که نام علمیش PFAPA است، یک بیماری با نشانه های مشخص، نادر و بدون علت شناخته شده بوده که معمولا از کودکی شروع میشود. نامش بر اساس علایم بالینی اش تدوین شده است: حملات دوره ای تب بهمراه آدنوپاتی (تورم غدد لنفاوی) و آفت دهانی.  تشخیصش براساس رد سایر بیماریهای مشابه خصوصا تونسیلیت استرپتوکوکی ( چرک لوزه) و تب مدیترانه ای(FMF)  است. تشخیص توسط پزشک متخصص و براساس معاینه و آزمایش مرتبط است که در مورد اول تستASO و درمورد دوم تست مولکولی MEFV و البته پیگیری بالینی کمک کننده است. پردنیزولون در ابتدای حملات مثل آب روی آتش است و توصیه میشود. به مرور زمان و با بزرگتر شدن کودک،  تعداد حملات بیماری معمولا کمتر میشود.

ناخن انداختنمحمد زنوزی راد۱۳۹۷/۰۵/۱۷

سلام.این مورد نیاز به معاینه دارد.

مشکل گوارشی کودک سه سالهمحمد زنوزی راد۱۳۹۷/۰۱/۲۸

سلام برگشت اسید معده بیماری ایست سهل و ممتنع! اگر تحت نظر فوق تخصص گوارش بوده و توصیه های دارویی و غیر دارویی(که مهمتر است) را رعایت کنید، حملات کمتر و وزن گیری بهتر و آینده مطلوبتر است

دیدگاه و نظــرات