برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آزمایش خون

آزمایش خون

سلام. برای آزمایش ویتامین dو کلسیم چند روز قبل ویتامین dو کلسیم نخوریم؟؟؟؟

سلام ضرورتی به قطع کلسیم نیست .

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

دردهای چرخشی در اعضای بدنم وجود دارد. آیا به علت کمبود ویتامین د است؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۶/۳۰

با سلام دردهای ذکر شده منطبق بر دردهای روماتیسمی نیست توصیه می شود کار ها را متناسب با جسم خود تنظیم کنید و از ورزش های متناسب با وضعیت و اندا های مختلف قافل نشوید.تشخیص کمبود ویتامین دی بر اساس یافته آزمایشگاهی است.

سلام من دختری هستم که 6 سال است که مبتلا به ارتوریت روماتوئید هستم و از ابتدای درمان دکتربهم دارو کلسیم دی و متروترکسات و پریدیزیون برام نوشت و من تا الان فقط غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۲/۰۳

با سلام لطفا اطلاعات پروفایل خود را تکمیل نمایید. بیماری آرتریت روماتوئید یک بیماری مهم روماتیسمی است که بر اساس شدت آن که توسط پزشک تعیین می شود درمان های متفاوتی وجود دارد. نانچه درمان مناسبی صورت نگیرد می تواند عوارض ماندگار در مفاصل و ارگان ها ایجاد نماید.بیماران عزیز بایستی دقت نمایند اگر چه استفاده از داروهای مورد استفاده در این بیماری دارای عوارض مختلفی می توانند باشند اما منافع استفاده از این داروها به مراتب بیشتر از عوارض آن است توصیه می شود تحت نظر روماتولوژیست نسبت به پیگیری درمان اقدام کنید.

مصرف کلسیم در روز برای من چه قدر مناسب است؟مسعود مهدوی۱۳۹۶/۰۵/۰۹

با سلام.میزان نیاز کلسیم در افراد با توجه به سن بیماران قدری متفاوت است.معمولا در یک بیمار در سنین بالای 50 سال روزانه 1200 میلی گرم کلسیم نیاز است.البته نوع تغذیه  و بیماری همراه و عوامل متعدد دیگری میتواند در تغییر دوز کلسیم تجویز شده به بیمار توسط پزشک تاثیر گذار باشد.

با توجه به جواب آزمایش هایم آیا امکان روماتیسم وجود دارد؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۵/۱۷

با سلام با توجه به شکایات غیر اختصاصی و نرمال بودن آزمایشات و پایین بودن ویتامین D3 توصیه می شود این کمبود درمان شده و ورزش های مناسب جهت تقویت عضلات دست و پا انجام دهید. بعد از حداقل 45 روز در صورت عدم بهبودی مجددا توسط پزشک متخصص بازنگری صورت گیرد.

دیدگاه و نظــرات