برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بالا بودن میزان ویتامین دی

بالا بودن میزان ویتامین دی

با سلام قبلا کمبود ویتامین دی داشتم هفته ای یک قرص میخوردم. اما الان ویتامین دی در آزمایشم ۶۲/۸ است که در تفسیر toxicity کمتر از ۷۰ نوشته شده مدت سه هفته ادرارم کدر است خشکی چشم ورم معده خشکی دهان و سرگیجه دارم در فاصله یک و نیم سال گذشته دو جراحی داشتم: سزارین اورژانسی و صفرا... دریچه مری ام شل است و هلیکوباکتری داشته ام قبلا نصف قرص لوو تیروکسین هر روز میخوردم E.S.R در آزمایشم ۳۵ است TSH ۲/۷ است ۳۸ سال سن دارم.مشکل چیست؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

پسرم ناخن هاش در حال افتادن است و درد دارد راهنمایی بفرماییدغلامحسین علیشیری۱۳۹۵/۰۷/۲۶

با سلام اختلالات ناخن ممکن است با علل متعددی ایجاد شود از جمله کمبود مواد غذایی و مواد معدنی مانند ویتامین د یا کلسیم و یا بیماری های زمینه ای سیستمیک میتواند عاملی برای اختلالات ناخن شود.

کمردرد را چاره چیست؟مژگان عابدینی۱۳۹۶/۰۵/۱۰

باسلام.برای درد پشت وسایر قسمتهای ستون فقرات علل زیادی مطرح است که من جمله کمبود ویتامین d وبعضی عفونتها مانند تب مالت وگاها بیماریهایی که منشا داخل شکمی دارند ودردشان انتشار به پشت دارد علاوه براینها عواملی که بافشار روی  دیسک  همراهند وعوانل التهابی مثل اسپوندیلیت انکیلوزان هم مطرح است.لازمه اینکه تشخیص صحیح داده شود بهتر است به یکی ازهمکاران فوق تخصص روماتولوژی مراجعه وتحت معاینه وبررسی تشخیصی قرارگیرید.

حدود 3 ماهی هست زانوی چپم دچار التهاب و درد شده استتست های تشخیصی آر اف برایم منفی بوده است آیا آرتریت روماتوئید دارم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۱/۰۹

با سلام با توجه در شرح ذکر شده بیماری آرتریت روماتوئید قطعی نیست ولیکن احتمال اینکه شما در سیر بیماری خود مبتلا به این بیماری شوید بیشتر می باشد. اصولا این بیماری اگر چه وراثت دارای نقش می باشد ولیکن نقش آن کمرنگ است و نیاز به تست های پیشگیری نمی باشد. کتاب آرتریت روماتوئید و بیماران را مطالعه نمایید.

کمبود ویتامین D دارم آیا نیازه همش آمپول بزنم؟نوشین بیات۱۳۹۵/۰۷/۰۸

با سلام شما میتوانید امپول ویتامین D را هر 3 ماه یکبار تمدید کنید ولی باید مجددا سطح ویتامین را چک نمایید.

دیدگاه و نظــرات