برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

به کودکان زیر یک سال آب میوه ندهید

به کودکان زیر یک سال آب میوه ندهید به گفته آکادمی پزشکان اطفال آمریکا، والدین باید از خوراندن آب‌میوه به نوزادان و کودکان زیر یک سال خودداری کنند. طبق اعلام این آکادمی، این نوع نوشیدنی نه تنها خاصیت تغذیه‌ای ندارد؛ بلکه می‌تواند به سلامت نوزادان هم آسیب وارد کند.
به گفته آکادمی پزشکان اطفال آمریکا، والدین باید از خوراندن آب‌میوه به نوزادان و کودکان زیر یک سال خودداری کنند. طبق اعلام این آکادمی، این نوع نوشیدنی نه تنها خاصیت تغذیه‌ای ندارد؛ بلکه می‌تواند به سلامت نوزادان هم آسیب وارد کند.
پیش از این، کارشناسان این آکادمی در دستورالعمل خود مصرف آب‌میوه را برای نوزادان کمتر از شش ماه ممنوع اعلام کرده بودند. در حالی که برخی از انواع آب‌میوه‌ها به طور طبیعی سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌ها همچون ویتامین C و پتاسیم هستند اما حاوی مقدار زیادی مواد قندی بوده و مقدار دیگر انواع مواد مغذی همچون فیبر خوراکی نیز در آنها پایین است. طبق مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵ میلادی آب‌میوه یکی از عاملان اصلی پوسیدگی دندان در کودکان عنوان شده و بررسی‌های دیگر نیز نشان می‌دهند که مصرف آبمیوه با خطر ابتلا به چاقی در دوران کودکی ارتباط دارد. والدین تصور می‌کنند آب‌میوه، نوشیدنی سالمی است، اما نمی‌توان آن را با میوه تازه جایگزین کرد؛ زیرا حاوی مقدار زیادی قند و کالری بوده و حجم فیبر آن که برای سلامت بدن مفید و ضروری است کمتر است./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات