برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

مرکز سلامتنمایش آرشیو

 • گال چیست و چگونه درمان می شود؟

  گال چیست و چگونه درمان می شود؟۱۳۹۸/۰۳/۲۹

  گال یا جرب نوعی بیماری پوستی خارش دار است که عامل آن مایت های کوچکی به نام سارکوپتس اسکابی هستند. تهاجم و تخم ریزی این مایت ها در پوست باعث خارش شدید می شود. گال با کرم های موضعی قابل درمان است.
 • ۱۳۹۸/۰۳/۲۸

  هرچه می گذرد استفاده از لامپ های کم مصرف به دلیل مزیت هایی مانند مصرف کم انرژی، عمر نسبتا طولانی و تولید گرمای کمتر نسبت به لامپ های رشته ای بیشتر می شود؛ اما اما مکانیسم تولید نور در آنها به کمک جیوه و انتشار نور ماورای بنفش، نگرانی هایی را ایجاد کرده اند.
 • آشنایی با 10 گیاه کاهنده فشار خون

  آشنایی با 10 گیاه کاهنده فشار خون۱۳۹۸/۰۳/۲۷

  در حال حاضر متخصصان مصرف منظم هیچ گیاهی را برای درمان فشار خون بالا توصیه نمی کنند. شواهد کافی برای جایگزینی مکمل های گیاهی به جای داروهای تجویزی در درمان فشار خون بالا وجود ندارد. تحقیقات قادر به تعیین اثرات جانبی، دوز یا اثرات طولانی مدت این مکمل ها نیستند.
 • آشنایی با سرکه انگبین و خواص بی شمار آن

  آشنایی با سرکه انگبین و خواص بی شمار آن۱۳۹۸/۰۳/۲۶

  سرکه انگبین یا سکنجبین از شربت های سنتی ایرانی با قدمتی بالاست که با طبع میانه خود تعدیل کننده مزاج است و از قدیم مورد توجه اطبای سنتی بوده است.
 • فشار خون بالا و بیماری های ناشی از آن

  فشار خون بالا و بیماری های ناشی از آن۱۳۹۸/۰۳/۲۵

  اگر فشار خون بالا کنترل نشده رها شود، ممکن است با عوارضی چون ناتوانی، کاهش کیفیت زندگی یا حتی حمله قلبی شدید و کشنده روبرو شوید. تقریبا نیمی از افراد مبتلا به فشار خون بالای درمان نشده در اثر بیماری های قلبی ناشی از ضعف جریان خون -بیماری های قلبی ایسکمیک- و یک سوم دیگر به دلیل سکته مغزی می میرند.
نمایش مطالب بیشتـــر

مرکز مشاورهنمایش آرشیو

درمان لوپوس با دارویی کم عارضه

پاسخ توسط غلامحسین علیشیری ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
#4068

غلامحسین علیشیری

سلام تصمیم گیری در زمینه نوع درمان براساس شدت بیماری با توجه به پاتولوژی وآزمایشات است.درمانهای ترکیبی سل سپت و.. ویا ریتوکسی مب نیز قابل ذکر است.

روماتیسم مفصلی (AS)

پاسخ توسط غلامحسین علیشیری ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
#4067

غلامحسین علیشیری

سلام.در حاملگی ماه آخر مصرف استروئید ویا در موارد شدید ومقاوم داروهای بیولوژیک ممکن است مفید باشد ،توصیه میشود بانظر روماتولوژیست معالج تصمیم گیری شود.

بارداری و تب مدیترانه ای

پاسخ توسط مریم آقایی ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
#4065

مریم آقایی

سلام.مصرف کلشی سین در بارداری جز گروه D می باشد. مصرف کلشی سین در بارداری می تواند باعث آسیب جنینی شود بنابراین مصرف کلشی سین در بارداری باید محدود شود و تنها در صورت لزوم از آن استفاده گردد.بی خطر بودن کلشی سین در دوران شیردهی به اثبات نرسیده است.معلوم نیست آیا کلشی سین در شیر مادر ترشح می شود یا خیر.بنابراین مصرف کلشی سین در شیردهی باید با احتیاط باشد.اما اینکه مانع بارداری شودمدرکی در دست نیست و قبل از بارداری منع مصرف ندارد.

تنگی نفس 

پاسخ توسط غلامحسین علیشیری ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
#4060

غلامحسین علیشیری

سلام در این مورد باید بررسی صورت گیرد کمی بعید است علت تنگی نفس شما ارتباطی با کم خونی مینور داشته باشد