برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

مرکز سلامتنمایش آرشیو

 • راهکارهایی برای بهتر نفس کشیدن در محیط خانه

  راهکارهایی برای بهتر نفس کشیدن در محیط خانه۱۳۹۸/۰۲/۰۳

  بسیاری از ما بیشتر وقتمان را در خانه سپری می کنیم و بنابراین کیفیت هوای خانه اهمیت زیادی پیدا می کند به ویژه اگر اعضای خانواده به بیماری های تنفسی یا آلرژی مبتلا باشند. در این مطلب به شما راه کارهایی را نشان می دهیم که به بهتر شدن کیفیت هوای داخل خانه کمک می کنند.
 • آنچه باید درباره اصلاح عیوب انکساری چشم از راه عمل جراحی بدانید

  آنچه باید درباره اصلاح عیوب انکساری چشم از راه عمل جراحی بدانید۱۳۹۸/۰۲/۰۲

  امروزه روش‌های جراحی لیزیک، ‌لازک و پی.آر.کی به شیوه‌هایی بسیار رایج برای اصلاح عیوب انکساری چشم در دنیا از جمله در ایران تبدیل شده‌است. با وجود گسترش این شیوه‌های جراحی، هنوز هم ابهام‌هایی در مورد روش‌های انجام آنها در ذهن بسیاری از داوطلبان جراحی‌های عیوب انکساری چشم وجود دارد.
 • خون در ادرار و احتمالات پیش رو

  خون در ادرار و احتمالات پیش رو۱۳۹۸/۰۲/۰۲

  وجود خون در ادرار هشدار دهنده است، اما اغلب اوقات، علت آن نگران کننده نیست. البته در برخی موارد هم به یک بیماری جدی اشاره می کند. اگر به وجود خون در ادرارتان مشکوک شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • آشنایی با کاردیومگالی یا بزرگی قلب

  آشنایی با کاردیومگالی یا بزرگی قلب۱۳۹۸/۰۱/۲۸

  بزرگی قلب 2 نوع است؛ نوعی که در آن، عضلات ضخیم می‌شوند و نوعی دیگر که در آن حفره‌های قلب بزرگ می‌شوند. در هر 2 حالت هم این 2 عارضه باعث بروز علایمی در بیمار می‌شوند. البته هر بزرگی قلبی بیمارگونه نیست. بزرگی قلب ممکن است نتیجه ثانویه واکنش‌های قلب و واکنش بدن به شرایط فیزیولوژیک و طبیعی باشد.
 • 5 قدم برای دور شدن از سنگ کلیه

  5 قدم برای دور شدن از سنگ کلیه۱۳۹۸/۰۱/۲۷

  در حدود نیمی از افرادی که یک بار به سنگ کلیه مبتلا شده اند و برای پیشگیری کاری نکرده اند ظرف 7 سال آینده دومین سنگ کلیه را هم تجربه خواهند کرد. تکنیک های پیشگیری از سنگ کلیه پیچیده نیست، اما نیاز به کمی اراده و استمرار دارد.
نمایش مطالب بیشتـــر

مرکز مشاورهنمایش آرشیو

تنگی نفس 

پاسخ توسط غلامحسین علیشیری ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
#4060

غلامحسین علیشیری

سلام در این مورد باید بررسی صورت گیرد کمی بعید است علت تنگی نفس شما ارتباطی با کم خونی مینور داشته باشد

التهاب سینه و پستان

پاسخ توسط مریم آقایی ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
#4053

مریم آقایی

با سلام  پرهیز غذایی از قهوه شکلات کلم سویا و قرص جلوگیری و نوشابه و نیز مصرف ویتامین ئی و یا گل مغربی بمدت طولانی مثلا یکسال توصیه می‌شود.جواب کشت نیز منفی بوده است.

معده درد

پاسخ توسط ادمین بهپو ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
#4039

ادمین بهپو

سلام موارد ذکر شده از علایم مشترک بیماری های گوارشی زیادی است و گمان بدون آزمایش و معاینه و مشاهده حضوری بیمار امکان پذیر نیست. 

زانو درد

پاسخ توسط ادمین بهپو ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
#4035

ادمین بهپو

با سلام درد توام با تورم زانو ها از علایم مشکلاتی نظیر اسپوندیلیت انکیلوزان ، التهاب کیسه بورس محافظت کننده از مفصل، نقرس ،استئوآرتریت ،آرتروز پسوریازیس ،آرتریت روماتوئید ، لوپوس ،ضربه ، شکستگی استخوان،وارد شدن بخشی از استخوان یا غصروف درون فضای مفصل، هماتوما ،کشیدگی و رگ به رگ شدن یا  پارگی مینیسک می باشد که تشخیص آن با معاینه حضوری توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.