دریافت مشاوره

مرکز سلامت

اگر صبح ها افسرده و کسل از خواب بیدار می شوید

اگر صبح ها افسرده و کسل از خواب بیدار می شوید

آیا شما هم بیشتر روزهای هفته بی قرارید؟ سخت به خواب می روید و به زور از خواب بر می خیزید؟ صبح که از خواب بیدار می شوید بداخلاقید؟ انرژی کافی برای انجام فعالیت های روزانه ندارید و احساس بی انگیزگی می کنید؟ اگر این تغییرات خلق و خو، که ما آن ها را به «کج خلقی های صبحگاهی» می شناسیم، رفته رفته با گذر زمان از صبح به میانه روز بهتر و کمرنگ تر شوند، احتمالا علایم هشدار دهنده ای هستند که ما را به سمت عارضه ای به نام «افسردگی صبحگاهی» هدایت می کنند.

روش های ورود جیوه به بدن و خطرات آن

روش های ورود جیوه به بدن و خطرات آن

جیوه از گروه مواد مسمومیت زا برای انسان است که انتشار آن در محیط می تواند با آثار نامطلوب بر بدن مثل بروز میگرن، اختلال حواس، کاهش حافظه، عدم تعادل، تاری دید، عقیمی، التهاب پوست، اختلالات مغزی جنین و عوارض دیگر همراه شود. بنا بر این ناآگاهی از خطرات ناشی از آن و رفتار درست هنگام شکستن و دفع لامپ ها و ابزار حاوی جیوه می تواند آن را به عاملی علیه محیط زیست و انسان تبدیل کند.

ناگفته هایی درباره هیسترکتومی که هر زنی باید بداند

ناگفته هایی درباره هیسترکتومی که هر زنی باید بداند

هیسترکتومی عمل جراحی خارج کردن رحم در زنان است. وقتی در مورد خوبی ها و بدی های این عمل با پزشک صحبت می کنید، ممکن است اگر در مورد بعضی از موضوعات بسیار حساس و حیاتی سوال نکنید چیزی به شما گفته نشود. هیسترگتومی یکی از اعمال جراحی شایع در زنان است؛ اما شایعات نادرست هم درمورد آن زیاد است.

وقتی اشک چشم بند نمی آید

وقتی اشک چشم بند نمی آید

طبیعی است وقتی در محیطی پر دود هستید یا هوا سرد و طوفانی است چشم هایتان شروع به ریزش اشک کند. تولید بیش از حد اشک از چشم معمولا مشکل حادی نیست و به خودی خود خوب می شود؛ اما اگر علت آن جدی باشد نیاز به توجه و درمان خواهد داشت.

مقالات تصویری

سبک زندگی

مراکز پاراکلینیکی همکار