دریافت مشاوره

مرکز سلامت

11 علت پف چشم و درمان آن

11 علت پف چشم و درمان آن

خیلی چیزها در پف کردن چشم موثر است، اما علت زمینه ای آن تجمع مایعات است. به دلایل نامشخص مایعات، اطراف چشم و بافت پوستی مجاور آن جمع می شوند. بعضی از علل این احتباس مایعات نسبتا بی ضرر هستند و به مشکلات جدی جسمی ارتباط پیدا نمی کنند؛ عللی مثل خواب ناکافی یا مصرف غذا های پر سدیم. از طرفی پف چشم می تواند نشانه ای از مشکلی باشد که نیاز به بررسی پزشکی دارد، به عنوان مثال عفونت.

آیا دارچین به کنترل دیابت کمک می کند؟

آیا دارچین به کنترل دیابت کمک می کند؟

هنوز کاملا مشخص نیست که دارچین برای دیابت مفید است یا خیر. یافته های علمی نتایج مختلفی در بر داشته اند و انجمن دیابت امریکا تجویز دارچین را به عنوان ماده درمانی دیابت رد کرده است. اما برخی تحقیقات نشان می دهد مصرف منظم دارچین بعنوان مکمل ممکن است در مبتلایان به دیابت نوع دو فوایدی به همراه داشته باشد.

بهترین ورزش ها برای دیابتی ها کدامند؟

بهترین ورزش ها برای دیابتی ها کدامند؟

ورزش تقریبا برای همه افراد خوبست و اگر مبتلا به دیابت باشید برایتان یک ضرورت محسوب می شود. ورزش برای شما همه کار می کند، از کم کردن قند خون و فشار خون گرفته تا افزایش انرژی و بهبود کیفیت خواب. اگر نمی توانید ورزش های سنگین و پرفشار انجام دهید روش های دیگری نیز برای ورزش کردن وجود دارد.

14 حقیقت شگفت انگیز درباره استخوان

14 حقیقت شگفت انگیز درباره استخوان

همیشه فکر می کنیم استخوان ها موهبتی دائمی اند، تا اینکه پایمان می شکند یا در سالمندی دچار پوکی استخوان می شویم. در واقع احتمالا به استخوان هایتان به عنوان ذخیره ای نگاه نمی کنید که نیاز دارند برای یک عمر حفاظت و تغذیه شوند. اما جالب است بدانید در استخوان های شما اسرار شگفت انگیزی نهفته است و عادات و سبک زندگی شما در جوانی روی کیفیت استخوان ها در پیری اثر گذار خواهد بود.

مقالات تصویری

سبک زندگی

مراکز پاراکلینیکی همکار