برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

با سلام ، مادر من 70 سال سن داره ، مدت دو ساله که پای راستش از ناحیه ساق و پشت زانو درد می کنه . در پیاده روی های خیلی کم هم درد پا باعث میشه که نتونه راه بره . مادرم سابقه پوکی استخوان داره ولی خودش نمیدونه که درد پای راستش مربوط به استخوانشه یا نه ، لطفا راهنمایی بفرماید که ما برای مداوا باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی.. ممنون و سپاسگذار
سلام اگر درد زانو دارند که با فعالیت بیشتر میشه. به احتمال زیاد با توجه به سنشون آرتروز دارند. مراجعه به هر دو تخصص فوق کمک کننده است.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

درد دنده ها و پوکی استخوانمحسن اخیانی۱۳۹۶/۱۲/۱۲

سلام.از نظر مشکل دنده ای باید معاینه دقیق شوید و عکس رادیولوژی شما کمک کننده است.

آیا کلسیم را می توان بعد از مصرف گوشت استفاده کرد؟ با وجود بیماری پوکی استخوان،و تنگی کانال نخاعی، پیاده روی مفید است یا مضر؟محسن اخیانی۱۳۹۶/۰۵/۰۱

سلام مصرف کلسیم روی اهن خوراکی بصورت قرص و یا اهن سبزیجات موثر است  وروی اهن گوشت خیلی تاثیری ندارد ولی باز هم بهتر است با فاصله باشد  بهتر است کلسیم را وسط شام بخورید که معمولا گوشت کمتری مصرف می شود. پیاده روی روی زمین صاف مسىله ای ندارد و اگر تنگی کانال دارید تا حدی که موجب  درد نشود می توانید پیاده روی  کنید.

درد استخوان ها.استوپروز. هیپوگنادیسم هیپوتیروئیدغلامحسین علیشیری۱۳۹۶/۱۰/۰۱

سلام. اساس درمان شما درمان هیپوگنادیسم می باشد.در کنار آن استفاده کافی از مکمل های کلسیم،ویتامین د و همچنین استفاده از ترکیبات آلندرونیت ها موثر می باشد.بایستی توجه بنمایید پاسخ به درمان پوکی استخوان کند است.مراحل درمان را با پزشک معالج خود پیگیری نمایید.

آیا سنجش تراکم استخوان درصد پوکی استخوان را مشخص می کند؟مژگان عابدینی۱۳۹۶/۰۹/۰۴

باسلام.با مراجعه به متخصص روماتولوژی یا غدد ، تفسیر می کنند که آیا شما کاهش تراکم استخوان دارید یا پوکی استخوانسپس براساس آن دارو داده میشود.اگر شما به تخصص های فوق مراجعه کرده اید دردادن دارو به این نکات توجه میکنند،وبراساس تفسیر تراکم دارومیدهند.

دیدگاه و نظــرات