برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

با سلام ، مادر من 70 سال سن داره ، مدت دو ساله که پای راستش از ناحیه ساق و پشت زانو درد می کنه . در پیاده روی های خیلی کم هم درد پا باعث میشه که نتونه راه بره . مادرم سابقه پوکی استخوان داره ولی خودش نمیدونه که درد پای راستش مربوط به استخوانشه یا نه ، لطفا راهنمایی بفرماید که ما برای مداوا باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی.. ممنون و سپاسگذار
سلام اگر درد زانو دارند که با فعالیت بیشتر میشه. به احتمال زیاد با توجه به سنشون آرتروز دارند. مراجعه به هر دو تخصص فوق کمک کننده است.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

درد دنده ها و پوکی استخوانمحسن اخیانی۱۳۹۶/۱۲/۱۲

سلام.از نظر مشکل دنده ای باید معاینه دقیق شوید و عکس رادیولوژی شما کمک کننده است.

آزمایش پوکی استخوان مادرم خوب است ولی زانو درد شدید دارد!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۱۵

با سلام معمولا پوکی استخوان بدون علامت می باشد . درد در زانو عمدتا بعلت وجود آسیب و یا التهاب در داخل مفصل و یا اجزای اطراف مفصلی می باشد.ندرتا ممکن است درد با منشا آسیب در مفصل لگن و یا مهره های کمری باشد که در وضعیت های خاص به سمت اندام تهتانی انتشار می یابد.احساس بدتر شدن با سرما و یا برخی از مواد غذایی یک احساس واقعی است و به معنای بدتر شدن بیماری نیست.بطور کلی توصیه به کاهش فاکتور های خطر مانند چاقی و اصلاح فعالیت های روزمره و انجام ورزش های مناسب و بعضا استفاده از بریس ها کمک کننده هستند.

سلام مبتلا به پوکی استخوان هستم چه داروهایی برایم مفید است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۶/۰۵

با سلام درمان پوکی استخوان با توجه به شدت پوکی و وجود بیماری های زمینه ای و وضعیت عملکرد کلیه ها متفاوت می باشد لذا توصیه می شود جهت تصمیم گیری درمان با پزشک متخصص مشورت تا راهنمایی لازم صورت گیرد.

دیدگاه و نظــرات