برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بیماری صرع و تشنج

بیماری صرع و تشنج

سلام خسته نباشید.ببخشید من 17سالمه تا الان دو بار تشنج کردم و آخرین تشنجم هفت ماه قبل بود، حالم خوبه فقط تب و سردرد و استرس خیلی اذییتم میکنه دارو هم فقط تگرتول مصرف میکنم با فولیک اسید میشه بدونم سردردام و تبم از چیه؟ممنون میشم
سلام احتمال ارتباط با مشکل اصلى شما محال نیست ولى بعیده، فلذا باید توسط متخصص مغز و اعصاب خودتون و احتمالاً یک متخصص عفونى هم کمک کننده خواهد بود.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

تشنج فوکال در کودکمحمد زنوزی راد۱۳۹۶/۱۱/۰۷

سلام.تشنج فوکال با اینکه در ظاهر شدت کمتری بنظر میرسه ولی میتواند عارضه مشکلات جدی باشد.علل شایعتر؛ مادرزادی، خونریزی یا عفونت مغزی. داروها بعید است که موجب تشنج فوکال بشوند.

تشنج فوکال کودکنریمان یاسری۱۳۹۶/۱۱/۱۰

با سلام .در قسمت ابتدایی سوالتان دلیل تشنج را مسمومیت دارویی ذکر کردید ولی نوع دارو و دوز ان را ذکر نکردید.مصرف خیلی از داروها خصوصا زیر 3 ماهگی می تواند علایم شبیه به تشنج را ایجاد کند ،بنابراین نیاز به شرح حال دقیق دارویی می باشد.از دیگر عوامل مستعد کننده به تشنج سابقه تروما و ضرب های مغزی ،سابقه تشنج در یک یا هر دو والدین ،می باشد.گروه کو چکی از دلایل تشنج ولی نه همه دلایل انرا میتوان با ازمایشهات و مشاورهای پزشکی قبل از بارداری تشخیص داد.

به بیماری لوپوس مبتلا هستم.همچنین مدت ده سال است بهدلیل بیماری صرع دارو مصرف میکنم.آیا ارتباطی بین این دو بیماری است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۱۱/۱۰

با سلام در بیماری لوپوس ممکن است با شیوع کمتر اولین تظاهر بیماری تشنج باشد و یا ممکن است تشنج 10 ساله شما ارتباطی با لوپوس نداشته باشد. در بیمایر لوپوس بارداری بر اساس شدت بیماری و ابتلای ارگان های مختلف متفاوت است. توصیه می شود با مشورت پزشک معالج تصمیم گیری نمایید.

بیماری صرع و تشنجحسن پاکنژاد۱۳۹۶/۰۸/۱۵

سلام احتمال ارتباط با مشکل اصلى شما محال نیست ولى بعیده، فلذا باید توسط متخصص مغز و اعصاب خودتون و احتمالاً یک متخصص عفونى هم کمک کننده خواهد بود.

دیدگاه و نظــرات