برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم در کودکان

رماتیسم در کودکان

با سلام من یه جفت پسر دوقولو دارم پنج سالشونه الان ده روزه که یکیشون غوزک پاهاش ورم کرده وبه گفته پزکش رماتیسم داره، میخواستم بدونم آینده پسرم چی میشه؟آیا درمان میشه؟چقدر روی رشدش تاثیر میزاره؟شنیدم تا سنین جوانی خوب میشه، و اینکه احتمال ابتلای قل دیگه هست؟
با سلام .به احتمال بسیار زیاد تشخیص بیماری کودک شما بیماری JRA است ،که با درمان مناسب پیش اگهی خوبی دارد.ولی ضروری است درمان تحت نظر روماتولوژیست کودکان ادامه یابد .قل دوم در صورت نداشتن علائم مفصلی نیاز به اقدامی ندارد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

از سال 86 به بیماری روماتیسم مفصلی مبتلا می باشم و تحت درمان هستم. در حال حاضر جوش های چرکی بر روی پوستم ظاهر شده است!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۲۶

با سلام بیماری آرتریت روماتوئید می تواند دارای طیف وسیعی از خفیف تا شدید باشد که بر اساس شدت بیماری روماتولوژیست اقدام به تجویز دارو می کند. داروها ممکن است دارای عوارضی باشند از جمله عارضه ذکر شده ( که می تواند عارضه داروی پردنیزلون با دوز بالا باشد).جهت تنظیم دوز دارو با پزشک مشورت نمایید.

با عرض سلام و احترام خدمت شما بزرگواران.می خواستم بپرسم از طریق سلولهای بنیادی نمیشه بیماری آرتریت روماتوئید و سایر بیماری های روماتیسمی رو درمان کرد؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۴/۱۳

با سلام امروزه در زمینه استفاده از سلول های بنیادی در زمینه بیماری های روماتیسمی تحقیقات وسیعی در جریان است با توجه به اینکه در این دسته از بیماری ها خود ایمنی در بدن بطور منتشر وجود دارد موفقیت این روش هنوز اثبات نشده بایستی منتظر تحقیقات بیشتر بود.

با سلام.آیا بیماری آرتریت روماتویید فعال یا داروهای آن می تواند باعث ایجاد لکه های پوستی شود؟این لکه ها قهوه ای رنگ و کمی فرو رفته هستند و در پشت هر دو آرنج (قغلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۱۱/۱۷

با سلام در داروهای ذکر شده داروی هیدروکسی کلوروکین می تواند به صورت غیر شایعی ضایعات پوستی قهوه ای رنگ ایجاد نماید. با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

مادرم 55 سال دارد چند سالی است که پا درد و زانو درد دار که همیشه به متخصص ارتوپد مراجعه میکردیم اما حالا درد شدید شده. به چه دکتری مراجعه کنم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۲/۱۶

با سلام شایع ترین علت درد زانو در خانم های بالای 50 سال بیماری آرتروز می باشد.افتراق بین آرتروز و یا آرتریت توسط روماتولوژیست صورت می گیرد که درمان هرکدام متفاوت می باشد.

دیدگاه و نظــرات