برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم در کودکان

رماتیسم در کودکان

با سلام من یه جفت پسر دوقولو دارم پنج سالشونه الان ده روزه که یکیشون غوزک پاهاش ورم کرده وبه گفته پزکش رماتیسم داره، میخواستم بدونم آینده پسرم چی میشه؟آیا درمان میشه؟چقدر روی رشدش تاثیر میزاره؟شنیدم تا سنین جوانی خوب میشه، و اینکه احتمال ابتلای قل دیگه هست؟
با سلام .به احتمال بسیار زیاد تشخیص بیماری کودک شما بیماری JRA است ،که با درمان مناسب پیش اگهی خوبی دارد.ولی ضروری است درمان تحت نظر روماتولوژیست کودکان ادامه یابد .قل دوم در صورت نداشتن علائم مفصلی نیاز به اقدامی ندارد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

به تازگی مبتلا به آرتریت روماتویید شدم و ندول های پوستی دارم. تا تشخیص نهایی داروهام کامله؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۲/۰۳

با سلام وجود ندول های زیر پوستی حاکی از بیماری آرتریت روماتویئد تثبیت شده می باشد که درمان های ذکر شده به هیچ وجه کافی نیستند.ضروری است تحت نظر روماتولوژیست درمان مناسب برای شما شروع شود.

بیماری آرتریت روماتوئبد من خاموش است. راهکاری هست که این بیماری شدت پیدا نکند؟مسعود مهدوی۱۳۹۶/۰۵/۲۷

با سلام.بیماری آرتریت روماتوئید یک بیماری با طیف وسیعی از علائم میتواند باشد.پیش بینی شرایط آینده بیمار به عوامل مختلفی بستگی دارد.در برخی موارد عود زیادتر و پیش آگهی بیماری در آینده بدتر و در برخی موارد پیش آگهی خوب و عود کمتر و پاسخ به درمان بهتر خواهد بود،که بستگی سن و بیماری های همراه دیگر و ... دارد.با توجه به شرح حال اولیه و معاینه در هر بیمار میتوان تا حدودی آینده بیمار را پیش بینی کرد ولی بهر حال تغذیه مناسب ، دوری از استرس ، خواب کافی ،ورزش و از همه مهمتر مصرف درست و به موقع داروها و مراجعه به پزشک جهت کنترل وضعیت بیماری با آزمایشات دوره ای نقش مهمی در کنترل بیماری و جلوگیری ازعود خواهد داشت.

مقدار آهن مورد نیاز روزانهغلامحسین علیشیری۱۳۹۶/۰۵/۳۱

با سلام.کمبود آهن زیادی ندارید.می توانید یکماه آهن را ادامه دهیدد. برای تفسیر بهتر می بایست دیگر شاخص های خونی مانند هموگلوبین را ارسال نمایید.

دیدگاه و نظــرات