برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

درمان اندومتریوز با مصرف آنتی بیوتیک

درمان اندومتریوز با مصرف آنتی بیوتیک محققان دریافتند استفاده از نوعی آنتی بیوتیک می تواند اندازه ضایعات ناشی از اندومتریوز را در موش ها کاهش دهد.

محققان دریافتند استفاده از نوعی آنتی بیوتیک می تواند اندازه ضایعات ناشی از اندومتریوز را در موش ها کاهش دهد.

به گزارش «بهپو»، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن با مطالعه بر روی موش‌ها دریافتند برخی از میکروب‌های روده مرتبط با مشکلات روده عمدتاً در اندومتریوز هم نقش دارند. آنها مشاهده کردند در موش‌های درمان شده با آنتی بیوتیک  مترونیدازول، ضایعات کوچک‌تر شده و التهاب هم کاهش یافت.

آنها مشاهده کردند این درمان هم در زمان آغاز تشکیل ضایعات و هم بعد از تشخیص آندومتریوز، به خوبی موثر است.

جالب اینکه سایر آنتی بیوتیک های تست شده در مطالعه نظیر آمپی سیلین، نئومایسین و وانکومایسین موجب کاهش التهاب یا کوچک شدن ضایعات نشد.

وانگهی محققان دریافتند میزان نوع حفاظتی باکتری‌های روده در موش‌های مبتلا به آندومتریوز بسیار پایین بود، از اینرو آنها معتقدند علاوه بر آنتی بیوتیک ها، امکان استفاده از پروبیوتیک ها برای افزایش میزان باکتری‌های حفاظتی وجود دارد.

همچنین مطالعه نشان می‌دهد باکتری‌های موجود در میکروبیوم های روده ممکن است به تحریک یا پیشگیری از روند پیشرفت بیماری کمک کنند.

محققان در تلاش برای برنامه ریزی یک آزمایش بزرگ بالینی به منظور بررسی داروی مترونیدازول در زنانی هستند که مبتلا به این بیماری دردناکند.

به گزارش «بهپو» و به نقل از «ساینس دیلی»، آندومتریوز یک مشکل دردناک برای بالغ بر ۱۰ درصد زنان در رده سنی ۲۵ تا ۴۰ سال است. پیش بینی می‌شود حدود ۱۷۶ میلیون زن در جهان مبتلا به این مشکل باشند./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات