برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

رشد قارچ و باکتری در پروتز های کاشته شده در بدن

رشد قارچ و باکتری در پروتز های کاشته شده در بدن مطالعات محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک نشان می دهد که پروتزهای ایمپلنت شده از قبیل پروتز لگن، زانو، استخوان و ضربان ساز قلب بدون نشان دادن علایم عفونت می توانند محل رشد باکتری و قارچ باشند.
مطالعات محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک نشان می دهد که پروتزهای ایمپلنت شده از قبیل پروتز لگن، زانو، استخوان و ضربان ساز قلب بدون نشان دادن علایم عفونت می توانند محل رشد باکتری و قارچ باشند.
به گزارش «بهپو»، مطالعات جدید نشان می دهد با ورود پروتز به بدن، در واقع یک زیستگاه جدید برای باکتری ها وارد بدن می شود و این ابزار برخلاف هرگونه علایم ظاهری مبنی بر وجود عفونت می تواند محل رشد باکتری و قارچ باشد.
محققان در تلاشند که دریابند آیا قارچ ها و باکتری ها برای بدن مفیدند یا می توانند برای مدت طولانی بدون هیچ اثری زنده بمانند.
محققان با بررسی 106 پروتز در بیماران و بررسی بافت اطراف آن دریافتند 70 درصد آن با مجموعه ای از باکتری، قارچ ها یا هر دو احاطه شده اند که هیچ یک با علایم ظاهری همراه نبوده اند.
به گزارش «بهپو» به نقل از پایگاه خبری «مدیکال ساینس»، این مطالعه نشان داد در تمام پروتز ها تقریبا قارچ ها مشابه بودند ولی در مورد باکتری ها این گونه نبود. این مطالعه درک جدیدی در مورد روابط متقابل بدن و باکتری ها در اختیار گذاشته است و می تواند به راهکارهایی بیانجامد که مانع از عفونت پروتز شود./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات