برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

کاربرد های دمنوش افسنتین در درمان بیماری ها

کاربرد های دمنوش افسنتین در درمان بیماری ها گیاه دارویی افسنتین خواص درمانی فراوانی دارد که در صورت مشورت با پزشک و اطلاع از دوز و نحوه صحیح مصرف می تواند در روند درمانی بیماری هایی چون کم خونی، نارسایی قلبی، بی خوابی، نارسایی کبد و ... موثر باشد.
گیاه دارویی «افسنتین» خواص درمانی فراوانی دارد که در صورت مشورت با پزشک و اطلاع از دوز و نحوه صحیح مصرف می تواند در روند درمانی بیماری هایی چون کم خونی، نارسایی قلبی، بی خوابی، نارسایی کبد و ... موثر باشد.
به گزارش «بهپو»، افسنتین گیاهی علفی و پایا به ارتفاع 80 تا 120 سانتی متر است که در زمین های خشک و شنزارها می‌روید؛ رنگ برگ‌های آن سبز مایل به سفید و گل های آن به شکل خوشه و به رنگ‌ قرمز و زرد است.
 

خواص قلبی و عروقی افسنتین

 دمنوش افسنتین کم خونی را رفع و خون را تصفیه می‌کند و برای افرادی که غلبه سودا دارند، مناسب است؛ دمنوش افسنتین رسوب رگ‌ها را از بین می‌برد؛ مبتلایان به تصلب شرایین و افرادی که سکته مغزی کرده‌اند می توانند از این دمنوش استفاده کنند. علاوه بر این دمنوش افسنتین برای تقویت قلب موثر هست.
 

اثر دمنوش افسنتین بر دستگاه عصبی

 دمنوش افسنتین در درمان بیماری‌های عصبی موثر است؛ اشخاصی که دچار بی‌خوابی، خواب‌های آشفته و عصبانیت هستند می توانند از این دمنوش استفاده کنند. دمنوش افسنتین حافظه را تقویت و سرگیجه را رفع می‌کند.
 

اثرهای دمنوش افسنتین بر غدد

 دمنوش افسنتین کبد را تقویت و عوارض ناشی از نارسایی کبد را رفع می‌کند؛ این دمنوش در درمان یرقان هم موثر هست.

 

خواص تنفسی دمنوش افسنتین

 دمنوش افسنتین برای رفع بوی بد دهان و درمان گلو درد موثر است.
 

اثرهای دمنوش افسنتین بر دستگاه حرکتی

 دمنوش افسنتین برای درمان بیماری واریس، رعشه و لقوه مفید است. افراد برای رفع دردهای عضلانی و دردهای روماتیسم مفصلی باید محل درد را با دمنوش غلیظ افسنتین کمپرس کنند.
 

خواص گوارشی دمنوش افسنتین

 دمنوش افسنتین سودا و بلغم زاید بدن را دفع و هضم غذا را آسان می‌کند. این دمنوش برای رفع یبوست‌ های ناشی از ضعف دستگاه هاضمه نیز موثر هست. دمنوش افسنتین معده و روده را تقویت و اسهال‌های مزمن صفراوی را درمان می‌کند.این دمنوش کِرم‌های انگلی روده را نیز از بین می‌برد.
 

طرز تهیه دمنوش افسنتین

 یک قاشق چای خوری برگ و گل خشک شده افسنتین را با 2 لیوان آب جوش در قوری بریزید و به مدت 10 دقیقه بر روی شعله غیر مستقیم قرار دهید سپس آن را صاف، با عسل مخلوط و میل کنید.دمنوش افسنتین را می‌توانید روزانه 2 لیوان و به مدت یک هفته مصرف کنید.
 

موارد منع مصرف دمنوش افسنتین

به گزارش «بهپو» و به نقل از «مدیکال نیوز تودی»، زنان باردار و شیرده از مصرف دمنوش افسنتین خودداری کنند، همچنین استفاده از این دمنوش برای افرادی که زخم معده و روده دارند و مبتلایان به افسردگی ممنوع است./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات