برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

ورزش های پشت میزی برای کسانی که وقت ورزش کردن ندارند!

ورزش های پشت میزی برای کسانی که وقت ورزش کردن ندارند! اگر شما در گروه افرادی قرار می‌گیرید که سرتان خیلی شلوغ است و وقت سرخاراندن ندارید، می‌توانید با کمک تکنیک‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم پشت میز محل کارتان نیز ورزش کنید. به این ترتیب علاوه بر کاهش آسیب‌های احتمالی ناشی از بی‌تحرکی و نشستن مداوم می‌توانید روی سوزاندن کالری‌های اضافه حساب کنید.

کارشناسان پزشکی ورزشی و متخصصان بر این باورند که هر فرد تحت هر شرایطی در طول روز نیاز به ورزش، نرمش و تحرک دارد و هر کسی که این رویه را نادیده بگیرد به مرور زمان با مشکلات و اختلال‌های جسمی مواجهه می‌شود. با این وجود اگر شما در گروه افرادی قرار می‌گیرید که سرتان خیلی شلوغ است و وقت سرخاراندن ندارید، می‌توانید با کمک تکنیک‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم پشت میز محل کارتان نیز ورزش کنید. به این ترتیب علاوه بر کاهش آسیب‌های احتمالی ناشی از بی‌تحرکی و نشستن مداوم می‌توانید روی سوزاندن کالری‌های اضافه حساب کنید.

1-بالا بردن سقف

پاهای‌تان را با سرعت یک پیاده‌روی سبک بالا و پایین ببرید و درجا بزنید و به تناوب با دست‌ها یک سقف خیالی را در هوا به بالا هل بدهید. کف دست‌ها باید رو به آسمان باشند و شست‌ها رو به گردن قرار گرفته باشند. موقع پایین آوردن دست‌ها، شست را به شانه برسانید. برای سخت‌تر کردن این حرکت می‌توانید دو بطری آب دست بگیرید

تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 1

2-ضربه‌هایی به پشت بازو

درحالی‌که با پاها درجا می‌زنید، باسن را به عقب بکشید و به بالاتنه زاویه‌ای معادل 45 درجه رو به جلو بدهید. دست‌ها را مشت کنید، آرنج‌ها را به عقب صاف کنید و وقتی جلو می‌آورید خم کنید. فکر کنید دارید وزنه‌ای را بلند می‌کنید.


تعداد: 20  بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 1

3-هالک

درحالی که با پاها درجا می‌زنید، باسن را به عقب بکشید و به بالاتنه زاویه‌ای معادل 45 درجه رو به جلو بدهید. دست‌ها را مشت کنید، آرنج‌ها را به اندازه‌ 90 درجه خم کنید و درست مثل اینکه دارید فنری را باز می‌کنید، مشت‌ها را به هم برسانید و از هم دور کنید.


تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 2
مقدار تعریق (از 3): 2

4-حلقه‌ هماهنگ

فکر کنید دارید به سرعت می‌دوید. دست‌های شما در این حرکت باید چنین حالتی داشته باشند. دست‌ها را در راستای بدن نگه دارید و به ترتیب آرنج هر دست را خم کنید و کتف آن را تا نزدیک گوش بالا بیاورید. زانوها را خم کنید و کف پا را به عقب ببرید. حرکت را برای دست و پای مخالف انجام دهید. وقتی دست راست پایین است پای راست بالا باشد. سعی کنید پشت خود را کاملا صاف نگه دارید.


تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 1

5-بالا بردن زانوها

دو دست را مشت کنید. به آرنج زاویه 90 درجه بدهید و دست‌ها را تا مقابل صورت بالا بیاورید. دست‌ها را همزمان پایین بیاورید و یکی از زانوها را بالا ببرید. کف دست‌ها باید به زانو برسند. حالا حرکت را برای زانوی مقابل تکرار کنید. سعی کنید پشت‌تان کاملا صاف باشد.


تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 2

6-پانچ

صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. دست‌ها را مشت کنید و کنار بدن نگه دارید. بالا تنه را بچرخانید، پاهای راست را روی پنجه ببرید و با دست راست به سمت چپ مشت بزنید. این کار را با دست دیگر تکرار کنید.


تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 2

7-اسکات پرش

مطمئن شوید دور و برتان وسیله‌ای نیست. حالا روی زانوها خم شوید و دست‌های خود را به عقب ببرید. به بالا بپرید و دست‌ها را به بالا پرتاب کنید. دوباره خم شوید و حرکت را تکرار کنید.تعداد: 10 بار
درجه سختی (از 3): 3
مقدار تعریق (از 3): 3

8-پایین رفتن از صندلی

پاها را به اندازه‌ی عرض شانه باز کنید و جلوی صندلی بگذارید. روی صندلی بنشینید و صندلی را به جای سفتی تکیه دهید. دست‌ها را به لبه صندلی بگیرید و نشیمن‌گاه‌تان را از صندلی جدا کنید و جلوی آن قرار دهید. حالا با تکیه به دست‌ها و زانوها نشیمن‌گاه را بالا و پایین ببرید.


تعداد: 10 بار
درجه سختی (از 3): 3
مقدار تعریق (از 3): 2

9-راه رفتن

در هر اداره‌ای کریدوری هست و پایین هر محل کاری خیابانی. تنها کافی است دو بار کریدور‌ها را بپیمایید یا برای خرید به نزدیک‌ترین سوپر مارکت بروید و برگردید. بهترین سرعت این است که 100 قدم را در دقیقه بپیمایید. یک بار این سرعت را اندازه بگیرید و به خاطر بسپارید.


تعداد: به مدت 10 دقیقه
درجه سختی (از 3): 2
مقدار تعریق (از 3): 2

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات