برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C در کودک 6 ساله مجاز می باشد؟

آیا مصرف قرص جوشان ویتامین C در کودک 6 ساله مجاز می باشد؟

سلام خدمت همه اساتیدوپزشکان محترم این کلینیک, پسربنده ۶ساله است آیامجازبه خوردن قرص جوشان ویتامین سی میباشدوبه چه مقدار؟
با سلام. اصولا ویتامین ذکر شده در سبزیجات و میوه ها به وفور دیده می شود و ضرورتی به دادن این مکمل ها نیست، مگر در موارد خاص و تحت نظر پزشک اطفال.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

تب مارشال چگونه درمان می شود؟محمد زنوزی راد۱۳۹۶/۰۷/۰۵

سندرم مارشال که نام علمیش PFAPA است، یک بیماری با نشانه های مشخص، نادر و بدون علت شناخته شده بوده که معمولا از کودکی شروع میشود. نامش بر اساس علایم بالینی اش تدوین شده است: حملات دوره ای تب بهمراه آدنوپاتی (تورم غدد لنفاوی) و آفت دهانی.  تشخیصش براساس رد سایر بیماریهای مشابه خصوصا تونسیلیت استرپتوکوکی ( چرک لوزه) و تب مدیترانه ای(FMF)  است. تشخیص توسط پزشک متخصص و براساس معاینه و آزمایش مرتبط است که در مورد اول تستASO و درمورد دوم تست مولکولی MEFV و البته پیگیری بالینی کمک کننده است. پردنیزولون در ابتدای حملات مثل آب روی آتش است و توصیه میشود. به مرور زمان و با بزرگتر شدن کودک،  تعداد حملات بیماری معمولا کمتر میشود.

سردرد کودکانادمین بهپو۱۳۹۷/۰۷/۰۳

با سلام علایمی که گفته شده در این سن می تواند دلایل مختلفی نظیر فشار عصبی و استرس , سینوزیت , اختلالات بینایی و ضربه به سر و ... داشته باشد که تشخیص قطعی علت آن با معاینه حضوری توسط پزشک امکان پذیر است.

رماتیسم در کودکاننریمان یاسری۱۳۹۶/۰۸/۰۲

با سلام .به احتمال بسیار زیاد تشخیص بیماری کودک شما بیماری JRA است ،که با درمان مناسب پیش اگهی خوبی دارد.ولی ضروری است درمان تحت نظر روماتولوژیست کودکان ادامه یابد .قل دوم در صورت نداشتن علائم مفصلی نیاز به اقدامی ندارد.

پرخاشگری کودکمحمد زنوزی راد۱۳۹۷/۰۲/۱۷

سلام در صورت تغییر در علایم حیاتی مثلا وجود تب ویا تندی ضربان بایستی به فوریت مراجعه به پزشک کند. در صورت وجود علایم آزار دهنده و تکرار شونده جسمی مثل استفراغ نیز مراجعه شود. در صورت اختلال خواب ویا اشتها نیز احتمال وجود مشکل هست ولی بیشتر در حوزه روان که مشاور نیاز خواهد داشت.

دیدگاه و نظــرات