برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آزمایش کلسترول

آزمایش کلسترول

سلام. آزمایش کلسترول ۲۳۸.کلسترول بد ۱۵۷.تری گلیسرید ۲۶۰.خانم ۳۳ساله هستم. اضافه وزن زیادی ندارم. نیاز به خوردن دارو هست؟ یا فقط مراعات غذایی داشته باشم؟

سلام. بدون معاینه حضوری و مشاهده شرح حال نمیتوان تصمیم وتشخیصی لحاظ کرد. بهتراست شما با یک پزشک مشورت کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

همسرم از درد شدید کمر و گردن رنج میبره و ام آر آی چیزی نشون نداده. مشکلش چی می تونه باشه؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۷/۰۴

با سلام در دردهای ستون فقرات در افراد جوان ومیانسال که با استراحت بهبودی نداشتنه ویا فته های تصویر برداری توجیه کننده آن نیست بایستی توسط روماتولوژیست بررسی از نظر بیماری اسپوندیلوارتریت صورت گیرد.

برای تشخیص سلامت کبد سونوی کبدی یا آزمایش های کبدی؟ کدام معتبرتر است؟محبوبه سادات حسینی۱۳۹۶/۰۵/۲۷

با سلام، در مراحلی از ابتلا به کبد چرب، انزیمهای کبدی نرمال هستند،در حالی که سونوگرافی موید کبد چرب است لذا با نرمال بودن انزیمهای کبدی، عدم وجود کبد چرب منتفی نمیشود.

مدت سه ماه است که دچار درد در مفاصل شده ام.نظر شما چیست؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۴/۱۳

با سلام تعیین نوع درمان و تعداد دارو توسط روماتولوژیست معمولا بر اساس شدت بیماری تعیین می شود. تعیین شدت بیماری معمولا ب اساس شاخص هایی مانند یافته های آزمایشگاهی، تعداد مفصل فعال و یا ابتلای سایر ارگان ها می باشد . برخی مواقع درد های مفصل ممکن است ناشی از آرتروز و یا علل دیگر باشد. لذا توصیه می شود هرگونه تغییر در مصرف دارویی با نظر پزشک فوق تخصص روماتولوژِ صورت پذیرد.

کاهش گلبول سفید خونمحبوبه سادات حسینی۱۳۹۶/۰۷/۰۳

در مورد سوال دوم، wbc یعنی تعداد گلبولهای سفید کم است که ممکن است در مواقع مختلفی این اتفاق بیفتد ، و برخی مواقع نیز موقت است لذا ازمایش تکرار گردد و در صورت تکرار با یک فوق تخصص خون و یا متخصص داخلی مشورت شود

دیدگاه و نظــرات