برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

شب ها که دراز میکشم مهره های فوقانی کمرم درد دارن همون اوایل تا خوابم ببره بعد دیگه درد ندارم و کل روز هم درد ندارم من ارتریت روماتویید زانو هم دارم آیا ممکنه رماتیسم ستون فقرات باشه؟ نرمال بودن تست ESRوcrp به معنای خاموشی رماتیسم هست؟

سلام نرمال بودن Esr و crp به معمولا به معنی خاموشی روماتیسم هست. علایم با روماتیسم ستون فقرات هم خوانی ندارد. بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

بیماری آرتریت روماتوئید دارم نزدیک به 2 سال است که داروها را قطع کرده ام آیا دوباره نیاز است به دکتر مراجعه کنم؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۵/۱۷

با توجه به شرح ذکر شده احتمالا شما مبتلا به بیماری آرتریت واکنشی یا ری اکتیو می باشید. این بیماری معمولا در درصد بسیار زیادی طی یک الی دو سال درمان مناسب خاموش می شود ولیکن احتمال عود بیماری در درصد کمی از بیماران وجود دارد. صرف درد های پراکنده بدون تورم بیانگر عود نیست. انجام ورزش ها کمک کننده است در زمینه سایر موضوعات با پزشک معالج مشورت نمایید.

دستهای پدرم که 67 ساله است خم شده و انگشتهایش کامل باز نمی شوند و همیشه به حالت نیمه باز هستند چه بیماری می تواند داشته باشد؟!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۱۲/۱۶

با سلام خم شدن انگشتان می تواند در زمینه بسیاری از بیماری ها ی روماتیسمی مانند آرتریت روماتوئید و غیره و یا در زمینه بیماری های غدد مترشحه داخلی مانند دیابت طول کشیده و ... باشد. به نظر یک شرح حال و معاینه دقیق می تواند کمک موثری نماید.

آیا در بیماری آرتریت روماتوئید با قطع داروی هیدروکسی کلروکین حساسیت به پوست کاهش می یابد؟الهه دولتشاهی۱۳۹۶/۰۴/۱۳

سلام در صورتیکه بیماری شما کنترل باشد، با تصمیم پزشک معالج داروی هیدروکسی را میتوان اهسته کم کرد و بتدریج قطع کرد، تا عوارض پوستی و چشمی آن کمتر شود.

میشه ژن های آرتریت رو بگین؟ چون من اصلا تو فامیل چنین بیماری نداشتیم و احتمالا من مبتلا شدمغلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۷/۱۵

با سلام نفوذ ژن در آرتریت روماتوئید خیلی جدی نیست این بیماری عوامل متعددی میتواند باعث استعداد ژن به بروز بیماری شود لذا بطور روتین توصیه به ژنوتایپینگ نمیشود

دیدگاه و نظــرات