برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

درد انگشت شست 

درد انگشت شست 

سلام.بیماری آرتریت روماتوئید دارم.مدتی پیش دچار درد خیلی شدید در انگشتان شست هر دو پا شدم.بدون تورم و فقط کمی قرمزی زیر مفصل.اسید اوریک خونم 2.7 بوده.در کنار داروهای قبلی آلوپورینول 100 تجویز کردند و گفتند درد ممکنه ناشی از نقرس باشه.آیا با وجود این مقدار اسید اوریک خوردن این دارو درست است؟و ممکن است مشکل این درد از اسید اوریک باشد؟یا مربوط به آرتریت روماتوئید است؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

قصد ازدواج با پسری دارم که نقرس دارد.آیا خطری زندگی ما را تهدید میکند؟محسن اخیانی۱۳۹۳/۰۱/۰۹

با سلام بیماری نقرس اصولا در مردان در سنین بالای 50 سال دیده می شود. وجود نقرس در سنین پایین ممکن است علل متعددی از جمله تغذیه نامناسب و چاقی مفرط داشته باشد. جهت پاسخ دقیق تر توصیه به مشورت حضوری با روماتولوژیست می شود.

مبتلا به نقرس هستم و اسید اوریک خونم پایین آمده است . آیا به مصرف دارو ادامه دهم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۲۳

با سلام لطفا مشخصات خود را در پروفایل خود تکمیل نمایید تا بهتر بتوانیم به سوالات شما پاسخ دهیم در درمان بیماری نقرس چنانچه فرد فقط ۱ یا ۲ حمله در سال داشته باشد و هیچ گونه فاکتور خطر افزایش دهنده اوریک اسید نداشته باشد درمان محدود به کنترل حمله با دارو می شود در صورتی که بیمار دارای فاکتور خطر باشد و یا اینکه بیمار دچار عوارض این بیماری مانند وجود توفوس (رسوب اوریک اسید در نسج نرم) و یا سنگ های کلیوی اوراتی باشد نوع درمان متفاوت بوده و بایستی طولانی مدت تحت درمان دارویی قرار گیرد

تاثیر کلشی سین و آلوپورینول بر نقرسمسعود مهدوی۱۳۹۶/۰۹/۱۳

اگر حملات مکرر تورم مفصل ناشی از نقرس دارید بایستی تحت درمان دارویی قرار گیرید.راجع به میزان و نوع دارو با پزشک متخصص مشورت نمایید.

درد مفاصل دارم به همراه آزمایشات غیر نرمال به چه پزشکی مراجعه کنم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۱/۲۲

با سلام در شرح ذکر شده شما مبتلا به بیماری کلیوی با دفع پروتئین می باشید که ضروری است در اسرع وقت با متخصص نفرولوژیست مشورت کرده و علت آن را پیگیری نمایید. در زمینه تورم مفصل شما مبتلا به بیماری نقرس شده اید که ضروری است با پزشک روماتولوژیست مشورت و راهنمایی لازم صورت گیرد.

دیدگاه و نظــرات