برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

مصرف کلسیم در روز برای من چه قدر مناسب است؟

مصرف کلسیم در روز برای من چه قدر مناسب است؟

من پوکی استخوان سی درصد دارم. در روز دو قرص کلسیم600میلی گرم، هفته ای یک استئوفوس70 و ماهی یک د3 مصرف میکنم. با وجود این قرص ها چقدر مصرفِ کلسیم خوراکی در روز لازم دارم؟ آیا همین قرص ها کمبود کلسیم مرا جبران می‌کند؟
با سلام.میزان نیاز کلسیم در افراد با توجه به سن بیماران قدری متفاوت است.معمولا در یک بیمار در سنین بالای 50 سال روزانه 1200 میلی گرم کلسیم نیاز است.البته نوع تغذیه  و بیماری همراه و عوامل متعدد دیگری میتواند در تغییر دوز کلسیم تجویز شده به بیمار توسط پزشک تاثیر گذار باشد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

حدود 5سالی هست که مبتلا به بیماری اسپولیت آنکولیزان هستم 35 درصد پوکی دارم و روابط جنسیم بسیار محدود شده. کمکم کنید چه کنم؟احمد سلیم زاده۱۳۹۴/۰۲/۰۲

با سلام در بیماری ذکر شده باید دارو ها با دوز درمانی مناسب استفاده شود . در صورت عدم پاسخ پزشک معالج اقدام به تعویض دارو می کند. در صورت مقاوم بودن به درمان دارو های بیولوژیک توصیه می شود. در زمینه روزه داری پزشک معالج شما بر اساس دارو های مصرفی و وضعیت جسمی شما تصمیم گیری می کند.

سلام مبتلا به پوکی استخوان هستم چه داروهایی برایم مفید است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۶/۰۵

با سلام درمان پوکی استخوان با توجه به شدت پوکی و وجود بیماری های زمینه ای و وضعیت عملکرد کلیه ها متفاوت می باشد لذا توصیه می شود جهت تصمیم گیری درمان با پزشک متخصص مشورت تا راهنمایی لازم صورت گیرد.

استخوان های پایم تغییر کرده به سمت داخل چرخیده است. درد هم دارد!احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۲/۰۳

 بطور معمول پوکی استخوان فاقد علامت می باشد. ووجود درد در مفصل مچ پا به دنبال فعالیت می تواند ناشی از پوشید کفش های نامناسب و یا اختلالات تشریحی مانند پای پرانتزی و ... می باشد که بر اساس نوع اشکال انجام ورزش های مناسب کمک کننده است. در صورت ادامه مشکل با پزشک روماتولوژیست یا طب فیزیکی مشورت نمایید.

آیا سنجش تراکم استخوان درصد پوکی استخوان را مشخص می کند؟مژگان عابدینی۱۳۹۶/۰۹/۰۴

باسلام.با مراجعه به متخصص روماتولوژی یا غدد ، تفسیر می کنند که آیا شما کاهش تراکم استخوان دارید یا پوکی استخوانسپس براساس آن دارو داده میشود.اگر شما به تخصص های فوق مراجعه کرده اید دردادن دارو به این نکات توجه میکنند،وبراساس تفسیر تراکم دارومیدهند.

دیدگاه و نظــرات