برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

اختلال خواب، عوارض کووید ۱۹ را تشدید می‌کند

اختلال خواب، عوارض کووید ۱۹ را تشدید می‌کند محققان مرکز تحقیقاتی کلینیک کلیولند واقع در اوهایو آمریکا دریافتند افراد مبتلا به انواع خاصی از اختلال خواب، علایم کووید ۱۹ را با شدت بیشتری نسبت به دیگران تجربه می‌کنند.

محققان مرکز تحقیقاتی کلینیک کلیولند واقع در اوهایو آمریکا دریافتند افراد مبتلا به انواع خاصی از اختلال خواب، علایم کووید ۱۹ را با شدت بیشتری نسبت به دیگران تجربه می‌کنند.

به گزارش «بهپو»، در این تحقیق اطلاعات مربوط به ۳۶۰ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. از بین این افراد ۵۴۰۰ نفر از آن‌ها دارای سوابقی در رابطه با اختلال خواب بودند.

به گزارش «بهپو» و به نقل از «ساینس»، بر اساس این تحقیق افرادی که مبتلا به هیپوکسی و اختلال تنفس ناشی از اختلال خواب هستند، عوارض بیماری کووید ۱۹ را با شدت بیشتری تجربه می‌کنند و میزان بستری شدن این افراد در اثر ابتلا به کووید ۱۹ حدود ۳۰ درصد بالاتر از سایرین است. اما ابتلا به این اختلالات موجب افزایش ریسک ابتلای این افراد به بیماری کووید ۱۹ نمی‌شود.

هیپوکسی عارضه‌ای است که در آن اکسیژن‌رسانی به تمام ارگانیسم‌ها یا بافت‌های بدن کاهش می‌یابد و مهم‌ترین علامت آن کبودی لب و انگشتان دست و پا است.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه JAMA Network Open منتشر شده است./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات