برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

مبتلایان به ADHD در معرض مشکلات جسمی

مبتلایان به ADHD در معرض مشکلات جسمی یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بزرگسالان مبتلا به اختلال نقص توجه – بیش‌فعالی بیش از سایرین در معرض مشکلات مربوط به سیستم عصبی، ‌تنفسی، ‌اسکلتی عضلانی و متابولیکی هستند.

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بزرگسالان مبتلا به اختلال نقص توجه – بیش‌فعالی بیش از سایرین در معرض مشکلات مربوط به سیستم عصبی، ‌تنفسی، ‌اسکلتی عضلانی و متابولیکی هستند.

به گزارش «بهپو»، اختلال نقص توجه – بیش‌فعالی (Attention-deficit hyperactivity disorder) یا به اختصار ADHD یک اختلال رفتاری رشدی استاین افراد معمولا توانایی دقت و تمرکز بر یک موضوع را نداشته، یادگیری کندی دارند و از فعالیت بدنی غیرمعمول و بسیار بالایی برخوردار هستند.

مطالعات جدید محققان انستیتو کارولینسکا در سوئد نشان می‌دهد می‌دهد بزرگسالان مبتلا به اختلال نقص توجه – بیش‌فعالی « ADHD» بیش از سایرین در معرض مشکلات مربوط به سیستم عصبی، ‌تنفسی، ‌اسکلتی عضلانی و متابولیکی هستند.

در ادامه این مطالعات آمده است ADHD با افزایش خطر بیماری پارکینسون، زوال عقل و بیماری‌های قلبی عروقی نیز همراه است.

به گزارش «بهپو» و به نقل از «هلث»، بر اساس این مطالعه، ممکن است افراد توجهی به اختلال ADHD نداشته باشند و حتی تا پایان عمر  نیز این بیماری تشخیص داده نشود. از طرفی خیلی از افرادی که از این عارضه باخبرند، نسبت به آن بی تفاوت هستند و برای درمان و حل این مشکل قدمی برنمی‌دارند، در حالی که این عارضه اثرات منفی قابل توجهی بر سلامت جسمانی به مرور زمان دارد و حتما باید در مراحل اولیه درمان و کنترل شود.

تشخیص این بیماری توسط یک متخصص اعصاب و روان به سادگی صورت می‌گیرد و درمان‌های آن نیز اثربخش هستند. این اختلال بر زندگی فرد در طولانی‌مدت اثرگذار است. مهمترین علائم این بیماری بی‌توجهی، بیش‌فعالی و تکانشگری است و برای درمان از آمفتامین‌ها یا متیل‌فنیدیت‌ها استفاده می‌شود.

نتایج این مطالعه در نشریه  «The Lancet Psychiatry» منتشر شده است./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات