برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

علایم کرونا تا 6 ماه پس از بهبودی وجود دارد

علایم کرونا تا 6 ماه پس از بهبودی وجود دارد محققان چینی دریافتند بیش از سه‌چهارم مبتلایان به کووید ۱۹ حداقل یکی از علایم این بیماری را همچنان در 6 ماه پس از بهبودی تجربه می‌کنند.

محققان چینی دریافتند بیش از سه‌چهارم مبتلایان به کووید ۱۹ حداقل یکی از علایم این بیماری را همچنان در 6 ماه پس از بهبودی تجربه می‌کنند.

به گزارش «بهپو»، در این تحقیقات هزار و  ٧٣٣ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ که بین ۷ ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۹ می ۲۰۲۰ میلادی ( ١٨ دی ٩٨ تا ٩ خرداد٩٩) از بیمارستان جین یین تان واقع در ووهان مرخص شدند، مورد مطالعه قرار گرفتند. میانگین سنی این افراد ۵۷ سال است.

این تحقیقات که آثار بلند مدت بیماری کووید ۱۹ را از طریق انجام مصاحبه و معاینه بیماران بهبود یافته مورد مطالعه قرار داد، مشخص کرد متداول‌ترین عوارض پایدار این بیماری شامل گیجی یا ضعف عضلانی در ۶۳ درصد از بیماران، بدخوابی مستمر در ۲۶ درصد و اضطراب یا افسردگی در ۲۳ درصد از بیماران است.

بر اساس این تحقیقات میزان آنتی‌بادی‌های نابود کننده در بدن ۹۴ درصد از بیماران، پس از گذشت ۶ ماه بیش از ۵۲.۵ درصد کاهش می‌یابد و این موضوع موجب نگرانی متخصصان درخصوص ابتلای مجدد به بیماری کرونا شده است.

به گزارش «بهپو» و به نقل از «ساینس‌دیلی»،‌ با توجه به این که تاکنون مطالعات اندکی درمورد عوارض پایدار کووید ۱۹ انجام شده و این مطالعات نیز تعداد کمی از داوطلبان را برای دوره‌های زمانی کوتاه مورد مطالعه قرار داده‌اند، اطلاعات چندانی در این زمینه در دست نیست./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات