برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

کودکان زیر 2 سال هرگز ماسک نزنند

کودکان زیر 2 سال هرگز ماسک نزنند یک گروه پزشکی در ژاپن اعلام کرد کودکان زیر دوسال نباید از ماسک استفاده کنند چرا که ماسک، تنفس شان را دشوار کرده و آن‌ها را در معرض خفگی قرار می‌دهد.

یک گروه پزشکی در ژاپن اعلام کرد کودکان زیر دوسال نباید از ماسک استفاده کنند چرا که ماسک، تنفس شان را دشوار کرده و آن‌ها را در معرض خفگی قرار می‌دهد.

به گزارش «بهپو»، درحالی که ژاپن درصدد بازگشایی فعالیت‌های عمومی و اجتماعی است، این گروه پزشکی به والدین درباره استفاده از ماسک برای فرزندان زیر دوسال خود هشدار داد.

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن وضع اضطراری در توکیو و چهار شهر دیگر را لغو کرده، اما هشدار داده است درصورت شیوع مجدد ویروس، محدودیت‌ها مجددا اعمال می‌شود.

کارشناسان سلامت و درمان در سراسر جهان از مردم خواسته اند به منظور جلوگیری از شیوع ویروس ماسک بزنند، اما انجمن پزشکی اطفال ژاپن به والدین هشدار داده است استفاده از ماسک برای نوزادان بسیار خطرناک است.

این انجمن اعلام کرد: "ماسک ممکن است تنفس را دشوار کند، چون کودکان مجرا‌های تنفسی باریکی دارند که این امر فشار بر قلب آن‌ها را افزایش می‌دهد و خطر سکته مغزی را نیز برای آن‌ها به همراه دارد. از ماسک برای کودکان زیر دوسال استفاده نکنید. تاکنون موارد معدود جدی از ابتلا به کرونا در بین کودکان وجود داشته است و اغلب این کودکان از اعضای خانواده خود ویروس را گرفته اند نه در مدارس یا مهد کودک ها. "

به گزارش «بهپو» و به نقل از «رویترز»، مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا و آکادمی پزشکی اطفال آمریکا نیز اعلام کرده است نباید از پوشش‌های صورت برای کودکان زیر دو سال استفاده شود./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات