برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

10 سطح آلوده که پس از تماس، باید حتما دستتان را بشویید

10 سطح آلوده که پس از تماس، باید حتما دستتان را بشویید برای ما که مدام در تماس با سطوح هستیم تصور اینکه هر سطحی می تواند آلوده به ویروس کرونا باشد سخت است. در این مطلب ده سطحی که اگر در این روزها به آن دست می‌زنیم، باید بلافاصله دست خود را با حوصله و درست بشوییم را معرفی کرده ایم.

کارشناسان سلامت می گویند بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، رعایت بهداشت فردی است. آنها می گویند با رعایت چهار مورد احتیاطی زیر می‌توانید جلوی خطر عفونت برای خود و خانواده‌تان را بگیرید: دست‌های‌ خود را مرتب با آب و صابون یا ژل ضدعفونی الکل‌دار بشویید، هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را با دستمال یا آرنج خم شده‌تان بگیرید، و دستمال را داخل سطح دربسته بیاندازید،  از تماس نزدیک با کسانی که سرما خورده‌اند یا علائمی شبیه آنفلوآنزا دارند اجتناب کنید و اگر تب دارید، سرفه می‌کنید یا احساس می‌کنید مشکل تنفس دارید حتماً به دکتر مراجعه کنید.

به گزارش «بهپو»، برای ما که مدام در تماس با سطوح هستیم تصور اینکه هر سطحی می تواند آلوده به ویروس کرونا باشد سخت است. در این مطلب ده سطحی که اگر در این روزها به آن دست می‌زنیم، باید بلافاصله دست خود را با حوصله و درست بشوییم را معرفی کرده ایم.

 

بیشتر بخوانید: آیا گرما ویروس کرونا را از بین می برد؟

 

صفحه موبایل و تبلت

موبایل و تبلت در نقاط مختلفی در دست ما هستند و شاید دیگران هم به آن‌ها دست بزنند و همین امر موجب شود که ما نیز به نقاط الوده آن دست بزنیم و متاسفانه با تماس بعدی دست به چشم و لبمان، به ویروس کرونا مبتلا شویم. توجه داشته باشید زمانی که به صفحه موبایل و تبلت خود دست می‌زنید، حتما دست خود را بشویید.

 

شیر روشویی سرویس‌های بهداشتی بیرون از منزل

اگر کارمند هستید و مجبورید در طول روز از سرویس بهداشتی بیرون از منزل استفاده کنید، احتمالا از اینکه با سطوحی برخورد دارید که ممکن است آلوده به ویروس کرونا باشند، دچار نگرانی شده‌اید. بهترین کار در این زمان نیز شستن دست و یا اسپری کردن الکل ۷۰ درصد به سطح شیر روشویی است. در این حالت می‌توانید مطمئن باشید که در حالت امنی قرار دارید.

 

صفحه کلید زنگ ورودی خانه‌ها و اماکن

مدیریت ساختمان‌ها و اماکن پر رفت‌وآمد در این دوره محلولی از الکل یا وایتکس را طبق دستورالعمل آماده کنند تا هر ساعت این سطوح را ضدعفونی کنند. به علاوه همه افرادی که از این سطوح استفاده می‌کنند، به محض استفاده از ان یا دست‌هایشان را ضدعفونی کنند و یا آن را بشویند.

 

بیشتر بخوانید: کرونا ویروس با بدن ما چه می کند؟

 

صفحه کلید خودپردازها

صفحه‌کلید خودپردازها مکان‌هایی هستند که احتمال وجود داشتن ویروس در آن‌ها بسیار زیاد است. در این نقاط افراد مدت‌زمان یک الی چند دقیقه‌ای را توقف دارد، ممکن است عطسه کند و به طور کلی شرایط برای انتقال ویروس فراهم است. توجه داشته باشید که در این شرایط حتما اگر نمی‌توانید سریع به خانه بروید و دست خود را بشویید، پس از استفاده از خودپرداز، دست خود را ضدعفونی کنید.

 

صفحه کلید لپتاپ و کامپیوتر

صفحه کلید لپتاپ و کامپیوتر یکی از پر مصرف‌ترین جاهایی است که ممکن است دست آلوده‌ای با آن تماس داشته باشد و به واسطه زمان طولانی که از ان مصرف می‌شود، مخاطی با آن تماس پیدا کند. بنابراین اگر مجبور شدید از لپتاپ شخص دیگری استفاده کنید، قبل از مصرف آن را ضدعفونی کنید. اگر کار کوتاهی دارید، بهتر است پس از استفاده از ان، دست خود را بشویید.

 

بیشتر بخوانید: توصیه یونیسف به خانواده ها برای مقابله با کرونا

 

صفحه کلید دستگاه پوزهای بانک

از سوپر مارکت تا میوه فروشی، از قصابی تا مطب‌ها، همه جا دستگاه پوز حضور دارد و افراد متفاوتی با آن هزینه خدمات و یا محصولاتی که خریده‌اند را پرداخت می‌کنند. حتما پس از استفاده از ان دست خود را بشویید و یا در صورتی که دسترسی نداشتید با الکل ضدعفونی کنید.

 

صفحه کلید آسانسورها

آسانسورها نیز بسیار پر استفاده هستند و بارها در طول روز افراد مختلفی را که ممکن است از کرونا داشتنشان هم علائمی موجود نباشد، جابه جا کنند. تمامی ساختمان‌ها باید این صفحه کلیدها را به طور متناوب ضدعفونی کنند و همچنین خود افراد هم پس از استفاده از آن، دستشان را بشویند و یا ضدعفونی کنند.

 

صفحه کلید دستگاه حضور و غیاب پرسنلی

بهتر است در این دوره کم‌ترین تماس را با این دستگاه داشته باشیم و به جای انگشت زدن از کارت زدن استفاده کنیم. اگر چنین امکانی هم وجود نداشت سریعا پس از استفاده دست خود را بشویید.

 

موس و صفحه زیر موس

دست ما احتمالاً آلودگی زیادی داشته باشد و حتما باید به تمیز نگاه داشتن آن توجه کنیم. موس و زیر موسی ما نیز می‌توانند آلوده شوند در صورتی که نکات بهداشتی را رعایت نکنیم.

 

استامپ‌ها

به گزارش «بهپو» و به نقل از «ایرنا»، در بسیاری از معاملات مجبور هستیم که از استامپ استفاده کنیم. در این شرایط اگر راهی برای دوری از این کار وجود نداشت، بلافاصله دست خود را با پد الکلی تمیز کنید./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات