برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

نقش استرس مزمن در پیشرفت سرطان سینه

نقش استرس مزمن در پیشرفت سرطان سینه محققان چینی به مکانیسم نحوه تاثیر استرس مزمن بر پیشرفت سرطان سینه پی بردند که می تواند منجر به درمان های بالینی سرطان در آینده شود.

محققان چینی به مکانیسم نحوه تاثیر استرس مزمن بر پیشرفت سرطان سینه پی بردند که می تواند منجر به درمان های بالینی سرطان در آینده شود.

به گزارش «بهپو»، بیماران سرطانی غالباً دارای احساسات منفی نظیر اضطراب، ناامیدی و ترس هستند که این موارد هم از فاکتورهای پرخطر افزایش سرعت رشد تومور و افزایش روند پیشرفت سرطان است. با این حال مکانیسم نحوه تأثیر استرس مزمن بر پیشرفت سرطان همچنان نامعلوم است.

محققان دانشگاه پزشکی دالیان چین دریافتند استرس مزمن ممکن است موجب افزایش میزان اپی نفرین شود که در نهایت منجر به افزایش لاکتات دهیدروژناز آ «LDHA» و تحریک سلول‌های شبه بنیادی سرطان سینه می‌شود.

محققان با بررسی داروی هدف قراردهنده LDHA دریافتند ویتامین C موجب بازگرداندن فنوتیپ شبه بنیادی سرطان ناشی از استرس مزمن می‌شود.

«لی یو کیانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تحقیق ما اهمیت حیاتی فاکتورهای روانشناختی را در تحریک خصوصیات شبه بنیادی در سلول‌های سرطان سینه اثبات می‌کند و شیوه درمانی امیدبخشی را برای سرطان سینه ارایه می‌دهد

او در ادامه می‌افزاید: «ویتامین C عامل کاهنده LDHA می‌تواند شیوه بالقوه ای برای مقابله با سرطان سینه ناشی از استرس باشد

به گزارش «بهپو» و به نقل از «مدیکال اکسپرس»، به گفته لی یو، بیماران مبتلا به سرطان سینه، سرطان تخمدان و سرطان معده غالباً دارای هیجانات منفی هستند که در عوض موجب تسریع ابتلاء به تومورها می‌شود./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات