برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

استفاده از نوعی باکتری زنده برای درمان اگزما

استفاده از نوعی باکتری زنده برای درمان اگزما نتایج یک آزمایش جدید نشان می‌دهد قرار دادن باکتری زنده «Roseomonas mucosa» که از افراد سالم گرفته شده روی پوست مبتلایان به اگزما می‌تواند روش موثری در درمان این عارضه پوستی باشد.
پزشکان در بررسی‌های خود روی چگونگی درمان «اگزما» به روش جدیدی برای بهبود این عارضه دست پیدا کردند.
به گزارش «بهپو»، نتایج یک آزمایش جدید نشان می‌دهد قرار دادن باکتری زنده «Roseomonas mucosa» که از افراد سالم گرفته شده روی پوست مبتلایان به اگزما می‌تواند روش موثری در درمان این عارضه پوستی باشد.
در بررسی‌های محققان موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا مشاهده شد زمانی که پوست گروهی از بزرگسالان و کودکان مبتلا به بیماری اگزما با باکتری زنده گرفته شده از پوست افراد سالم پوشانده شود شدت علایم این عارضه و نیاز به دریافت دارو برای بسیاری از بیماران به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.
اگزما عارضه‌ای است که در نتیجه عملکرد غیر طبیعی پوست اتفاق می‌افتد. در این شرایط آب به خوبی در بدن ذخیره نمی‌شود و به باکتری‌های بد اجازه می‌دهد وارد بدن شوند، رشد کنند و با بروز التهاب به خشکی و شکنندگی پوست منجر شوند.
به گزارش «بهپو» به نقل از «ان دی تی وی»، اگزما باعث می‌شود احتمال ابتلا به دیگر انواع آلرژی‌ها از قبیل تب یونجه و آسم افزایش پیدا کند./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات