برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

ریسک بالای بیماریهای قلبی، از عوارض یائسگی است

ریسک بالای بیماریهای قلبی، از عوارض یائسگی است مطالعه جدید نشان می‌دهد علایم شدید یائسگی نظیر اختلال خواب، گُرگرفتگی و افسردگی، ریسک ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را افزایش می‌دهد.
مطالعه جدید نشان می‌دهد علایم شدید «یائسگی» نظیر اختلال خواب، «گُرگرفتگی» و افسردگی، ریسک ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را افزایش می‌دهد.
به گزارش «بهپو»، طبق نتایج مطالعه محققان موسسه یائسگی آمریکای شمالی، ورود به دوره یائسگی با شماری از علایم شدید سلامت نظیر افسردگی همراه است که معمولاً به شکل تصلب شریان و اختلال اندوتلیال که مشخصه مرحله اولیه بیماری قلبی-عروقی است، مشاهده می‌شود.
یافته‌ها نشان داد که تعداد دفعات گُرگرفتگی، و نه شدت آنها، با ریسک بالای گرفتگی عروق و کاهش عملکرد اندوتلیال مرتبط است.
«جوآن پینکرتون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «زنان در آستانه یائسگی و در اوایل دوره یائسگی بیشتر در معرض ریسک بیماری قلبی-عروقی قرار دارند. با وجود نوسانات و سپس کاهش استروژن در طول دوره ورود به یائسگی، کنترل حالات روحی و روانی، فشارخون، چربی، قندخون، و ترکیب بدن از لحاظ میزان افزایش چربی شکمی حائز اهمیت است. باید افراد تشویق به تغذیه سالم و ورزش شوند.»
به گزارش «بهپو» و به نقل از «وبمد»، در این مطالعه، محققان ۱۳۸ زن یائسه را از لحاظ ارتباط اخلاق، علایم و معیارهای کیفیت زندگی با نشانگرهای اصلی پیری عروق که فاکتور پرخطر اصلی ابتلا به بیماری قلبی-عروقی است، بررسی کردند.
بعلاوه، در طول مراحل یائسگی، گرفتگی عروق و اختلال در عملکرد رگ‌ها با علایم شدیدتر و پرتعدادتر یائسگی و کیفیت زندگی پایین‌تر مرتبط است./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات