برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

ساعت هوشمندی که علایم تشنج را تشخیص می دهد

ساعت هوشمندی که علایم تشنج را تشخیص می دهد شرکت «امپتیکا» به تازگی ابزاری شبیه به ساعت طراحی کرده که قادر است نشانه‌های «تشنج» را تشخیص دهد.
شرکت «امپتیکا» به تازگی ابزاری شبیه به ساعت طراحی کرده که قادر است نشانه‌های «تشنج» را تشخیص دهد.
به گزارش «بهپو»، ساعت بررسی‌کننده تشنج که ساخته شرکت امپتیکا –Empatica- است و تایید «سازمان غذا و داروی آمریکا» -FDA- را هم به دست آورده است از طریق بلوتوث با گوشی همراه بیمار ارتباط برقرار می کند. به این ترتیب اطلاعات دریافتی را تجزیه می کند و اتفاقات غیرعادی مثل تشنج را در زمان واقعی تشخیص می دهد. این دستگاه به فرد و خانواده اش کمک می کند زودتر از وقوع تشنج باخبر شده و تمهیدات لازم را بیندیشند.
این شرکت که گجت پوشیدنی کوچکی را برای پژوهش‌های پزشکی و کنترل صرع طراحی می‌کند، دفاتری در شهرهای کمبریج انگلستان و میلان ایتالیا دارد.
این گجت که مانند یک ساعت پوشیده می‌شود، نه تنها حرکات مچ دست، بلکه فعالیت الکترودرمال -electrodermal activity- را که نشانه استرس است، مدام بررسی می‌کند تا علایم تشنج‌های موجود یا پیش رو را تشخیص دهد.
یک سیستم یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی کار می‌کند تا تشنج‌های مختلف را تشخیص دهد.
داده‌های مرتبط با تشنج در این اپلیکیشن ضبط می‌شوند و به بیماران و پزشکان آنها این امکان را می‌دهد که چگونگی عملکرد بیماری و موثر بودن یا نبودن درمان را پیگیری کنند./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات