برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

اگزما رابطه ای با بیماریهای قلبی ندارد

اگزما رابطه ای با بیماریهای قلبی ندارد مطالعات محققان دانشگاه براون در آمریکا نشان می‌دهد برخلاف مطالعات قبلی، اگزما در افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی موثر نیست.

مطالعات محققان دانشگاه براون در آمریکا نشان می‌دهد برخلاف مطالعات قبلی، اگزما در افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی موثر نیست.

به گزارش مدیکال ساینس، مطالعات قبلی نشان می داد که اگزما احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد؛ در حالی‌که مطالعات جدید محققان دانشگاه براون با بررسی پرونده پزشکی حدود 259 هزار بزرگسال نشان می‌دهد اگزما ارتباطی به بیماری های قلبی ندارد.
این مطالعه همچنین نشان می‌دهد هیچ مدرکی دال بر ارتباط اگزما با فشار خون بالا، دیابت نوع 2 و حمله‌های قلبی وجود ندارد. مطالعات قبلی نشان می‌دهد احتمال بیماری های قلبی در بیماران مبتلا به پسوریازیس وجود دارد و ممکن است باور غلط ارتباط اگزما با بیماری های قلبی از آن‌جا ناشی باشد. محققان در حال تحقیقات بیشتر در زمینه ارتباط بیماری‌های پوستی و قلبی هستند.
اگزما یک‌ بیماری‌ پوستی‌ آلرژیک‌ مزمن‌ است که با علائمی چون
خارش‌ در ناحیه‌ اگزما، بروز تاول‌های‌ کوچک‌ در محل‌ اگزما همراه‌ با تراوش‌ مایع‌ و ضخیم‌ شدگی‌ و پوسته‌ریزی‌ در اثر التهاب‌ مزمن‌ همراه است.
عوامل محیطی مانند عدم وجود رطوبت در بروز و تشدید اگزما موثر است. تماس پوست با صابون های عطری، مواد تحریک کننده مانند الکل و لباس های پشمی و تنگ نیز باعث افزایش علایم اگزما می شوند.
نتایج این مطالعه در نشریه Dermatology منتشر شده است./

 

 

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات