برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

چطور 7 جراحت رایج در خانه را درمان کنیم؟

چطور 7 جراحت رایج در خانه را درمان کنیم؟ اقدامات فوری که شما در یک شرایط اضطراری انجام می‌دهید، چه کیلومترها درون طبیعت وحشی باشید و چه فقط چند بلوک ساختمانی با بیمارستان فاصله داشته باشید، می‌توانند حیاتی باشند. اگر آماده نباشید، احساس استرس می‌کنید و استرس منجر به گرفتن تصمیم‌های نادرست می‌شود

اقدامات فوری که شما در یک شرایط اضطراری انجام می‌دهید، چه کیلومترها درون طبیعت وحشی باشید و چه فقط چند بلوک ساختمانی با بیمارستان فاصله داشته باشید، می‌توانند حیاتی باشند. اگر آماده نباشید، احساس استرس می‌کنید و استرس منجر به گرفتن تصمیم‌های نادرست می‌شود، اما راه‌حل برای شما این نیست که در متون پزشکی جستجو کنید. کافی است که مهم‌ترین چیزها را یاد بگیرید. در اینجا راهنمایی برای درمان 7 جراحت رایج می‌آوریم:
لغزیده‌اید و قوزکتان پیچ‌خورده است: در 3 روز اول یک باند فشاری بپوشید. برای چند ساعت در روز قوزک پایتان را بالاتر از سطح قلبتان قرار دهید و برای دوره‌های 20 دقیقه‌ای با فواصل 40 دقیقه‌ای روی قوزکتان بسته یخ بگذارید.
هشدار: استراحت ضروری است. اگر روی پای آسیب‌دیده‌تان زیاد راه برود، خطر آسیب دیدن لیگامان وجود دارد.
کمک بخواهید: اگر راه رفتن باعث درد شدیدی در پایتان می‌شود یا قوزک پایتان ارغوانی یا متورم شده است.

توپ به سرتان خورده است: روی ناحیه ضربه دیده بسته یخ بگذارید و مراقب نشانه‌های ضربه مغزی باشید: سردرد، تاری دید، تحریک‌پذیری، مشکلات حافظه، خواب‌آلودگی و حساسیت به نور و صدا.
هشدار: به‌اصطلاح «بی‌خیالش نشوید». حواستان را جمع کنید و مراقب باشید.
کمک بخواهید: اگر استفراغ می‌کنید یا از حال بروید یا صرفا احساس سرگیجه شدید هنگام راه رفتن کنید.

دستتان را بریده‌اید: یک حوله تمیز بردارید و برای 5 تا 10 دقیقه روی زخم فشار آورید و در همین حال آن را بالا نگهدارید. هنگامی‌که خونریزی متوقف شد، دستتان را زیر آب جاری بگیرید. پماد یا کرم آنتی‌بیوتیکی روی زخم بمالید و آن را پانسمان کنید.
هشدار: عجله نداشته باشید که زخم را ببینید! اگر خیلی زود در 5 دقیقه اول فشار را از روی زخم بردارید، باید دوباره فشار دادن را شروع کنید.
کمک بخواهید: اگر خونریزی متوقف نمی‌شود، اگر دهانه زخم دارد باز می‌شود یا اگر طول بریدگی بیش 5/1 سانتی‌متر است یا روی یک مفصل ایجادشده است.

سوخته اید: پوست آسیب‌دیده را زیر آب شیر بگیرید. بعد روی آن کرم آنتی‌بیوتیک بمالید و پانسمان شلی روی آن بگذارید.
هشدار: گذاشتن بسته یخ با کاهش جریان خون ممکن است ترمیم را به تاخیر بیندازد...
کمک بخواهید: اگر سوختگی بزرگ‌تر از 2 سانتی‌متر است یا روی یک مفصل امتدادیافته است؛ پوست ازهم‌گسیخته یا سیاه شده است یا فورا تاول‌زده است.

دستتان روی نیمکت زنگ‌زده و کثیف خراشیده‌اید: دستتان را با آب گرم و صابون بشویید. اگر آخرین مورد زدن واکسن کزازتان را به یاد نمی‌آورید (بیش از 10 سال از زمان واکسن زدنتان می‌گذرد) به درمانگاه بروید.
هشدار: از استفاده از پراکسید هیدروژن خودداری کنید. این محلول بیشتر به پوستتان آسیب می‌زند.

دچار فرسودگی ناشی از گرما شده‌اید: در هوای گرم دچار سردرد، سرگیجه و تهوع شده‌اید؟ به زیر دوش آب سرد بروید یا در برابر پنکه یا تهویه مطبوع بنشینید و مایعات بنوشید.
هشدار: فرسودگی ناشی از گرما می‌تواند به گرمازدگی بینجامد که عارضه‌ای خطرناک است.
کمک بخواهید: اگر ازحال‌رفته‌اید، احساس تهوع شدیدتان مانع از نوشیدن مایعات می‌شود، تعریقتان متوقف‌شده است یا دچار تب و نبض سریع شده‌اید.

فین کرده‌اید و بینی‌تان خونریزی کرده است: سرتان را به جلو خم‌کنید، با فشار دادن روی پره‌های بینی، سوراخ‌های بینی‌تان را ببندید و این کار را برای 10 تا 20 دقیقه ادامه دهید.
هشدار: به عقب بردن سر باعث می‌شود خون به درون گلو یا دهان بیاید.
کمک بخواهید: اگر خونریزی پس از 10 دقیقه متوقف نشد./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

پاسخ به این نظر vayyyyyyyy mercy

دیدگاه و نظــرات