ورزش های پشت میزی برای کسانی که وقت ورزش کردن ندارند!

ورزش های پشت میزی برای کسانی که وقت ورزش کردن ندارند!

کاربر ادمین کاربر ادمین 1393/05/16 ۲۰۰۱ ۰ دیدگاه

کارشناسان پزشکی ورزشی و متخصصان بر این باورند که هر فرد تحت هر شرایطی در طول روز نیاز به ورزش، نرمش و تحرک دارد و هر کسی که این رویه را نادیده بگیرد به مرور زمان با مشکلات و اختلال‌های جسمی مواجهه می‌شود. با این وجود اگر شما در گروه افرادی قرار می‌گیرید که سرتان خیلی شلوغ است و وقت سرخاراندن ندارید، می‌توانید با کمک تکنیک‌هایی که به شما معرفی می‌کنیم پشت میز محل کارتان نیز ورزش کنید. به این ترتیب علاوه بر کاهش آسیب‌های احتمالی ناشی از بی‌تحرکی و نشستن مداوم می‌توانید روی سوزاندن کالری‌های اضافه حساب کنید.

1-بالا بردن سقف

پاهای‌تان را با سرعت یک پیاده‌روی سبک بالا و پایین ببرید و درجا بزنید و به تناوب با دست‌ها یک سقف خیالی را در هوا به بالا هل بدهید. کف دست‌ها باید رو به آسمان باشند و شست‌ها رو به گردن قرار گرفته باشند. موقع پایین آوردن دست‌ها، شست را به شانه برسانید. برای سخت‌تر کردن این حرکت می‌توانید دو بطری آب دست بگیرید
تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 1

2-ضربه‌هایی به پشت بازو

درحالی‌که با پاها درجا می‌زنید، باسن را به عقب بکشید و به بالاتنه زاویه‌ای معادل 45 درجه رو به جلو بدهید. دست‌ها را مشت کنید، آرنج‌ها را به عقب صاف کنید و وقتی جلو می‌آورید خم کنید. فکر کنید دارید وزنه‌ای را بلند می‌کنید.

تعداد: 20  بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 1

3-هالک

درحالی که با پاها درجا می‌زنید، باسن را به عقب بکشید و به بالاتنه زاویه‌ای معادل 45 درجه رو به جلو بدهید. دست‌ها را مشت کنید، آرنج‌ها را به اندازه‌ 90 درجه خم کنید و درست مثل اینکه دارید فنری را باز می‌کنید، مشت‌ها را به هم برسانید و از هم دور کنید.

تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 2
مقدار تعریق (از 3): 2

4-حلقه‌ هماهنگ

فکر کنید دارید به سرعت می‌دوید. دست‌های شما در این حرکت باید چنین حالتی داشته باشند. دست‌ها را در راستای بدن نگه دارید و به ترتیب آرنج هر دست را خم کنید و کتف آن را تا نزدیک گوش بالا بیاورید. زانوها را خم کنید و کف پا را به عقب ببرید. حرکت را برای دست و پای مخالف انجام دهید. وقتی دست راست پایین است پای راست بالا باشد. سعی کنید پشت خود را کاملا صاف نگه دارید.

تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 1

5-بالا بردن زانوها

دو دست را مشت کنید. به آرنج زاویه 90 درجه بدهید و دست‌ها را تا مقابل صورت بالا بیاورید. دست‌ها را همزمان پایین بیاورید و یکی از زانوها را بالا ببرید. کف دست‌ها باید به زانو برسند. حالا حرکت را برای زانوی مقابل تکرار کنید. سعی کنید پشت‌تان کاملا صاف باشد.

تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 2

6-پانچ

صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. دست‌ها را مشت کنید و کنار بدن نگه دارید. بالا تنه را بچرخانید، پاهای راست را روی پنجه ببرید و با دست راست به سمت چپ مشت بزنید. این کار را با دست دیگر تکرار کنید.

تعداد: 20 بار
درجه سختی (از 3): 1
مقدار تعریق (از 3): 2

7-اسکات پرش

مطمئن شوید دور و برتان وسیله‌ای نیست. حالا روی زانوها خم شوید و دست‌های خود را به عقب ببرید. به بالا بپرید و دست‌ها را به بالا پرتاب کنید. دوباره خم شوید و حرکت را تکرار کنید.


تعداد: 10 بار
درجه سختی (از 3): 3
مقدار تعریق (از 3): 3

8-پایین رفتن از صندلی

پاها را به اندازه‌ی عرض شانه باز کنید و جلوی صندلی بگذارید. روی صندلی بنشینید و صندلی را به جای سفتی تکیه دهید. دست‌ها را به لبه صندلی بگیرید و نشیمن‌گاه‌تان را از صندلی جدا کنید و جلوی آن قرار دهید. حالا با تکیه به دست‌ها و زانوها نشیمن‌گاه را بالا و پایین ببرید.

تعداد: 10 بار
درجه سختی (از 3): 3
مقدار تعریق (از 3): 2

9-راه رفتن

در هر اداره‌ای کریدوری هست و پایین هر محل کاری خیابانی. تنها کافی است دو بار کریدور‌ها را بپیمایید یا برای خرید به نزدیک‌ترین سوپر مارکت بروید و برگردید. بهترین سرعت این است که 100 قدم را در دقیقه بپیمایید. یک بار این سرعت را اندازه بگیرید و به خاطر بسپارید.


تعداد: به مدت 10 دقیقه
درجه سختی (از 3): 2
مقدار تعریق (از 3): 2
منابع مقاله

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار