برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

تیرویید

تیرویید

آیا کم کاری و پرکاری تیرویید که دارو هم مصرف میکنه همسرم تاثیری بر آزمایش سطح هورمون و تخمدان داره.تیرویید همسرم کم کار بوده و با مصرف دارو پر کار شده و آزمایش هورمون داده و دسده ذخیره تخمدانش پایینه.سنشون هم ۴۴ساله.ممنون

با سلام خیر تاثیری نداره ولی انچه مسلم است این است که بعد از سن چهل سالگی کم بودن ذخیره تخمدانی کاملا طبیعی و قابل انتظار است.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

لاغری زیاد و نامنظمی عادت ماهیانهمحبوبه سادات حسینی۱۳۹۶/۰۷/۰۸

با سلام، اینکه از چه زمانی لاغر هستید، ایا اخیرا کاهش وزن داشته اید و لاغر شده اید و یا اینکه این مشکل قدیمی است در نوع وشدت ارزیابی تفاوت دارد،در صورتی که همیشه لاغر بوده اید نگرانی کمتر است ولی در صورت ایجاد اخیر لاغری،حتما مراجعه پزشکی داشته باشید.در زمینه مشکل عادت ماهیانه ، یکی از مهمترین عوامل که در دانشجویان بسیار شایع است،تغییر محل زندگی و مهاجرت است و به تدریج بهبود می یابد و از طرفی با یکبار اختلال عادت ماهیانه نیازی به ارزیابی نیست ولی درصورت تداوم آن،( بیش از چهار تا شش ماه) باید ارزیابی انجام شود.

دکتر تشخیص کم کاری تیروئید برایم گذاشته است و دکتر دیگر تشخیص لوپوس به حرف کدامیک اعتماد کنم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۱۰/۰۵

با سلام بیماری تیروئید به عنوان یک اختلال در عملکردی ممکن است ندرتا همراه بیماری روماتیسمی مانند لوپوس وشوگرن دیده شود ولی بیماری تیروئید به طور معمول آزمایشات ذکر شده را مثبت نمی کند. همانطور که قبلا اشاره شد تشخیص بیماران روماتیسمی مانند شوگرن یا لوپوس با معاینه کامل پزشک و بررسی آزمایشات می باشد. توصیه به مشورت با پزشک روماتولوژیست می شود.

هاشیموتومحبوبه سادات حسینی۱۳۹۷/۰۴/۲۴

با سلام، وجود انتی بادیها فقط نشانگر ماهیت اتوایمیون اختلال تیروییدی هستند و تنها یکبار چک شدن انها کافی است و لزومی به چک انها در دفعات بعد نیست، تنها لازم است tsh چک شود و در حال حاضر که tsh شما ۲ است نشانگر وضعیت مناسب تیرویید شماست و بالارفتن انتی بادیها اصلا جای نگرانی ندارد

دیدگاه و نظــرات