برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بهجت

بهجت

با سلام و خسته نباشید سال 95 ضایعات پوستی در پاهایم ظاهر شدند(مثل جای ضربه دیدن)، سپس آفت های دهانی و درد مفصل پیدا کردم، به روماتولوژیست مراجعه کردم که احتمال بهجت داد، معاینه چشم نوشت که سالم بود، آزمایش HLA B5 مثبت و HLA B27 منفی بود. برای تشخیص دقیق تر تست پاترژی نوشتند(مرداد 95) که کلا بیخیال شدم و خود به خود تا حد زیادی خوب شدم. خیلی وقته دیگر علایم ندارم، آیا ممکن است دوباره علایم برگردد؟ تازگیا هم دمای بدنم بالا می رود و عضلات دستم سست می شوند. آیا ممکن است ارتباطی به بهجت داشته باشد؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

آفت دهانی از ابتدای تولدمحسن اخیانی۱۳۹۶/۰۵/۲۸

سلام.اولا حتما باید از نظر بیماری پمفیگوس برسی شوید (بخش پوست بیمارستان رازی).ثانیا اقدامات ذیل موثر است: تعویض مکررخمیر دندان ومسواک هر یکماه وزدن مکرر نخ دندان و شستشوی دهان با محلول دهان شویه پس از مسواک (مثلا oral B)،در ماه یک دوره یکهفته ای انتی بیوتیک مثل اموکسی سیلین بخورید،ادامه کلشی سین.

کبودی پشت کمرسید مسعود داودی۱۳۹۷/۰۲/۱۲

سلام. نیاز به شرح حال کاملتر از نظر سن، جنسیت، بیماری زمینه ای، مصرف دارو وانجام آزمایش های تکمیلی است

جلوگیری از افتادن ناخن پاسید مسعود داودی۱۳۹۶/۰۷/۱۷

سلام.تغییر رنگ ناخن برنگ سبز وزرد نشانه عفونت است باید چرک خشک کن استفاده کنند. روند افتادن ناخن اگر شروع شده باشد نمی شود جلوی آن را گرفت ولی همزمان ناخن جدید هم رشد می کند

آیا آفت زدن بیش از حد ممکن است علامت بیماری بهجت باشد؟ این بیماری چیست؟!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۱۰/۰۶

بطور معمول در افراد سالم جامعه ممکن است آفت دهان مشاهده شود در صورت وجود آفت های مکرر و یا آفت های بزرگ نشانه مهمی از بیماری بهجت است در این بیماری ممکن است آفت های دستگاه تناسلی و یا ضایعات پوستی خاص و یا ابتلای چشمی وجود داشته باشند.

دیدگاه و نظــرات