برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بهجت

بهجت

با سلام و خسته نباشید سال 95 ضایعات پوستی در پاهایم ظاهر شدند(مثل جای ضربه دیدن)، سپس آفت های دهانی و درد مفصل پیدا کردم، به روماتولوژیست مراجعه کردم که احتمال بهجت داد، معاینه چشم نوشت که سالم بود، آزمایش HLA B5 مثبت و HLA B27 منفی بود. برای تشخیص دقیق تر تست پاترژی نوشتند(مرداد 95) که کلا بیخیال شدم و خود به خود تا حد زیادی خوب شدم. خیلی وقته دیگر علایم ندارم، آیا ممکن است دوباره علایم برگردد؟ تازگیا هم دمای بدنم بالا می رود و عضلات دستم سست می شوند. آیا ممکن است ارتباطی به بهجت داشته باشد؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

یکی دو ماه است که مکررا داخل دهانم آفت می زند و درد بسیار زیادی نیز در ناحیه آفت و فک ها ایجاد می نماید. از چه دارویی برای بهبود استفاده کنم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۳/۱۶

با سلام آفت دهانی یک تظاهر غیر اختصاصی در بسیاری از بیماری ها می باشد بایستی توجه کرد ممکن است نزدیک به 20 درصد آفت های دهانی علت بیماریزایی نداشته و در زمینه علل فامیلی وجود داشته باشد. در صورت عود مکرر آن و وجود ضایعات پوستی و یا آفت های دستگاه تناسلی و یا وجود شکایات مفصلی و استخوانی بایستی بیماری های روماتیسمی از جمله بیماری بهجت مورد توجه قرار گیرد.

ضایعات گوستی روی پا همراه با خارش و گاهی زخمسید مسعود داودی۱۳۹۶/۰۷/۱۳

سلام.باید معاینه شوند ولی احتمالا اکزما است

گزیدگی و خارشسید مسعود داودی۱۳۹۶/۰۶/۱۵

سلام.. در کودکان محل گزیدگی ممکن است تاول بزند .برای جلوگیری از تکرار باید کرم دافع حشرات بزنند و یا شبها در پشه بند بخوابند

آفت دهانی از ابتدای تولدمحسن اخیانی۱۳۹۶/۰۵/۲۸

سلام.اولا حتما باید از نظر بیماری پمفیگوس برسی شوید (بخش پوست بیمارستان رازی).ثانیا اقدامات ذیل موثر است: تعویض مکررخمیر دندان ومسواک هر یکماه وزدن مکرر نخ دندان و شستشوی دهان با محلول دهان شویه پس از مسواک (مثلا oral B)،در ماه یک دوره یکهفته ای انتی بیوتیک مثل اموکسی سیلین بخورید،ادامه کلشی سین.

دیدگاه و نظــرات