برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بهجت

بهجت

با سلام و خسته نباشید سال 95 ضایعات پوستی در پاهایم ظاهر شدند(مثل جای ضربه دیدن)، سپس آفت های دهانی و درد مفصل پیدا کردم، به روماتولوژیست مراجعه کردم که احتمال بهجت داد، معاینه چشم نوشت که سالم بود، آزمایش HLA B5 مثبت و HLA B27 منفی بود. برای تشخیص دقیق تر تست پاترژی نوشتند(مرداد 95) که کلا بیخیال شدم و خود به خود تا حد زیادی خوب شدم. خیلی وقته دیگر علایم ندارم، آیا ممکن است دوباره علایم برگردد؟ تازگیا هم دمای بدنم بالا می رود و عضلات دستم سست می شوند. آیا ممکن است ارتباطی به بهجت داشته باشد؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

علائم لوپوسالهه دولتشاهی۱۳۹۷/۰۵/۱۹

با سلام تشخیص بیماری لوپوس بر اساس یافته های بالینی و آزمایشگاهی است، در صورتی که پزشک فوق تخصص روماتولوژی تشخیص لوپوس داده اند پیشنهاد میکنم اعتماد کنید و درمان را تحت نظر وی ادامه دهید، لازم بذکر است بیماری لوپوس نیاز به درمان طولانی مدت و منظم دارد و نباید درمان به تاخیر بیفتد

زگیل تناسلی زده ام آیا به بهجت مبتلا شده ام؟احمد سلیم زاده۱۳۹۶/۰۴/۱۲

با سلام.مثبت بودن تست HLA B5 دلیل قطعی بیماری بهجت نیست و ارتباط اثبات شده با زگیل تناسلی Genital herpes ندارد.

خارش پوستیسید مسعود داودی۱۳۹۶/۰۶/۰۴

سلام.شایعترین علت خارش آلرژی است ولی علل دیگری نیز دارد اگر آزمایشات طبیعی بوده معمولاً همان علت آلرژی مطرح می شود ولی گاهی موارد مقصر در آزمایشات آلرژی کشف نمی شود.به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید.

بیماری آرتریت وماتوئید و بهجت و نارحتی چشمی دارم. در مورد داروهایم راهنمایی فرمایید.احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۶/۱۵

با سلام در رابطه با بیماری تگ مربوطه در زیر همین سوال را مطالعه نمایید. معمولا وجود و همراهی بیماری بهچت و روماتوئید شایع نیست. با توجه به شرح ذکر شده شما مبتلا به نوع شدید این بیماری هستید که تجویز دارو برای شما نیاز به معاینه بالینی دارد توصیه می شود با نظر پزشک معالج خود درمان را ادامه دهید.

دیدگاه و نظــرات