برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

درد انگشت شست 

درد انگشت شست 

سلام.بیماری آرتریت روماتوئید دارم.مدتی پیش دچار درد خیلی شدید در انگشتان شست هر دو پا شدم.بدون تورم و فقط کمی قرمزی زیر مفصل.اسید اوریک خونم 2.7 بوده.در کنار داروهای قبلی آلوپورینول 100 تجویز کردند و گفتند درد ممکنه ناشی از نقرس باشه.آیا با وجود این مقدار اسید اوریک خوردن این دارو درست است؟و ممکن است مشکل این درد از اسید اوریک باشد؟یا مربوط به آرتریت روماتوئید است؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

درد مچ پامحسن اخیانی۱۳۹۶/۰۶/۲۳

سلام نقرس ممکن است دردهای پراکنده نامشخص بدهد و اگر نیازمند تزریق کورتون هستید نشانگر بیماری فعال است شما باید رژیم بگیرید وزن کم کنید الوپورینول و مداسین تحت نظارت پزشک مصرف کنید و رادیوگرافی از مچ پا تهیه کنید.

قصد ازدواج با پسری دارم که نقرس دارد.آیا خطری زندگی ما را تهدید میکند؟محسن اخیانی۱۳۹۳/۰۱/۰۹

با سلام بیماری نقرس اصولا در مردان در سنین بالای 50 سال دیده می شود. وجود نقرس در سنین پایین ممکن است علل متعددی از جمله تغذیه نامناسب و چاقی مفرط داشته باشد. جهت پاسخ دقیق تر توصیه به مشورت حضوری با روماتولوژیست می شود.

سلام. بیماری نقرس دارم، رژیم غذایی رعایت میکنم، آب زیاد مینوشم، پاهایم سر هستندو...چند ماه است که درد به شصت پا منتقل شده است. راهنمایی نمایید.غلامحسین علیشیری۱۳۹۵/۰۳/۱۷

با سلام. شما مبتلا به نقرس مزمن هستید.در نقرس مزمن بایستی قرص کلشی سین حداقل 3- 6 ماه تا قطع حمله نقرس ادامه یابد.سپس همزمان با قطع حمله نقرس باید دارویی که کاهش دهنده اسید اوریک خون می باشد مانند آلوپورینول مصرف گردد.دوز آلوپورینول به میزانی باید افزایش یابد که ایجاد عارضه نکند و از طرفی بتوان میزان اسید اوریک را به زیر 6 کاهش داد. در حملات حاد باید کلشی سین مصرف شود و چنانچه آلوپورینول قبلا استفاده می شده است مصرف آن باید ادامه یابد و چنانچه مصرف نمی شده مصرف آن در حملات باعث تشدید حملات می گردد.در مواردی که بیمار سنگ اوراتی و یا رسوب اوریک اسید در نسج نرم مانند لاله گوش و مفاصل دارد بایستی رقم اوریک اسید بسیار پایین بیاید.افزایش مصرف دوز آلی پورینول می بایست با نظر پزشک معالج باشد.در بیمارانی که تحت درمان دارویی با آلوپورینول هستند ضرورتی برای رژیم غدایی سخت نیست .بهتر مصرف مواد پروتئینی خصوصا مواد گوشتی کاهش یابد.تاکید می شود در این بیماری نیازی به رژیم غذایی سفت و سخت نیست. کم آبی و پیاده روزی طولانی مدت ممکن است باعث تشدید حملات شود.تاثیر سایر موارد از قبیل استرس بر این بیماری اثبات شده نیست.

دیدگاه و نظــرات