برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

کمردرد را چاره چیست؟

کمردرد را چاره چیست؟

سلام .من شبا که میخوابم صبحها که از خواب بیدار میشم پشتم از بالا گرفته تا نزدیک لگنم و استخوانهای نزدیک لگنم هم درد میکنه .اما در طی روز و زمانی که فعالیت دارم خیلی درد ندارم .ولی مثلا زمانی که میخوام خم بشم استخوانهای لگنم و گودی کمرم درد میکنه و عملا برام سخته که خم بشم .همچنین از زانوهام تا کف پام هم احساس درد دارم ممنون میشم راهنماییم کنید وبگید که چیکار کنم .البته من خودم به بیماری اسپوندیلیت انکیلوزان مشکوک شدم و این خیلی نگرانم کرده آخه من آبان ماه هم عازم خدمت سربازی هستم .ممنون
باسلام.برای درد پشت وسایر قسمتهای ستون فقرات علل زیادی مطرح است که من جمله کمبود ویتامین d وبعضی عفونتها مانند تب مالت وگاها بیماریهایی که منشا داخل شکمی دارند ودردشان انتشار به پشت دارد علاوه براینها عواملی که بافشار روی  دیسک  همراهند وعوانل التهابی مثل اسپوندیلیت انکیلوزان هم مطرح است.لازمه اینکه تشخیص صحیح داده شود بهتر است به یکی ازهمکاران فوق تخصص روماتولوژی مراجعه وتحت معاینه وبررسی تشخیصی قرارگیرید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

اسپوندیلو آنکیلوزانت دارم دکتر برایم کلسی شین تجویز کرده!الهه دولتشاهی۱۳۹۶/۰۸/۱۶

سلام کلشیسین در درمان AS جائی ندارد ، در ضمن در صورت اثبات بیماری نیاز به مصرف طولانی کورتیکواستروئید نمی باشد ، قطعاً در ادامه داروها باید معاینهبالینی  و علائم همراه شما مد نظر باشد .

به رماتیسم مبتلا هستم امکان دارد سایر نقاط بدنم درگیر شود؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۴/۲۵

با سلام با توجه به ابتلای مفصل ساکروایلیاک در شما و نوع داروهای مصرفی شما مبتلا به بیماری اسپوندیلیت آرتریت می باشید ولی در بیماری زمینه ای خود بیماری آرتریت را ذکر کرده اید که بنظر اشتباه می باشد. بطور معمول بیمار چنانچه تحت درمان مداوم باشد و کاهش درمان ها بر اساس یافته های آزمایشگاهی و بالینی با دقت صورت گیرد معمولا بیماری تحت کنترل خواهد بود و پیشرفت آن کند می شود.

درد گردنثریا شادمانفر۱۳۹۷/۰۶/۱۰

سلام شما باید برای معاینه و بررسی دقیق ترحتما به پزشک روماتولوژ مراجعه کنید.

لگن دردمسعود مهدوی۱۳۹۷/۰۵/۲۳

سلام اگر دوز دارو را درست دریافت می کنید و پاسخ درمانی ندارید باید داروی شما تعویض شود و در صورت مصرف ناکافی دارو باید دوز داروی شما افزایش یابد. با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاه و نظــرات