برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

فریب نخورید، نوشابه های رژیمی چاق کننده اند

فریب نخورید، نوشابه های رژیمی چاق کننده اند افرادی که نوشیدنی های کم کالری مصرف می کنند نسبت به افرادی که فقط آب می خورند، کالری بیشتری مصرف می کنند. بهترین جایگزین ها برای نوشیدنی های شیرین، آب گازدار طعم دار، آبمیوه 100 درصد طبیعی و آب خالص است.

دانشمندان شواهد جدیدی کشف کرده اند که مشخص می کند نوشابه های رژیمی هم باعث افزایش وزن می شوند. یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که نوشیدنی های کم کالری مصرف می کنند نسبت به افرادی که فقط آب می خورند، کالری بیشتری مصرف می کنند. بهترین جایگزین ها برای نوشیدنی های شیرین، آب گازدار طعم دار، آبمیوه 100 درصد طبیعی و آب خالص است.

به گزارش «بهپو»، این مطالعه در مجله «چاقی کودکان» به چاپ رسید و 7026 کودک و نوجوان در آن شرکت کردند. محققان میزان کالری مصرفی آنها را در طول روز مورد بررسی قرار دادند و به این مطلب توجه کردند که آیا مصرف نوشابه رژیمی تاثیری در کاهش وزن آن ها داشته است یا خیر. از سال 2011 تا 2016، سوابق رژیم غذایی شرکت کنندگان مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که جوانانی که نوشابه رژیمی  مصرف می کنند، نسبت به افرادی که به طور مرتب آب می خورند، کالری بیشتری مصرف می کنند.

«الیسون سیلوتسکی»، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه جرج واشنگتن، در این باره می‌گوید: «این نتایج مصرف نوشابه‌های رژیمی یا کم کالری را در مواقع ضرورت کاهش مصرف کالری و کنترل وزن به چالش می‌کشاند.»

در این نظرسنجی، کودکان و نوجوانان در مورد آنچه که در طول ۲۴ ساعت خورده و نوشیده بودند، گزارش دادند.

به گزارش «بهپو» به نقل از «مدیکال دیلی»، محققان متوجه شدند کودکان و نوجوانانی که مصرف نوشابه‌های شیرین کم کالری را گزارش کرده بودند، نه تنها در مقایسه با کودکانی که آب آشامیدنی نوشیده بودند، کالری بیشتری دریافت کرده بودند، بلکه کالری بیشتری بواسطه مصرف مواد خوراکی شیرین هم مصرف کرده بودند./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات