برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

تاثیر نمک در درمان نوعی سردرد

تاثیر نمک در درمان نوعی سردرد دانشمندان به تازگی دریافته اند که کسانی که در رژیم غذایی خود حجم بالاتری را از نمک مصرف می کنند، به احتمال فراوان شانس کمتری برای ابتلا به میگرن یا سردردهای شدید خواهند داشت، البته هنوز این امر به صورت کامل به اثبات نرسیده است.
دانشمندان به تازگی دریافته اند که کسانی که در رژیم غذایی خود حجم بالاتری را از نمک مصرف می کنند، به احتمال فراوان شانس کمتری برای ابتلا به میگرن یا سردردهای شدید خواهند داشت، البته هنوز این امر به صورت کامل به اثبات نرسیده است. نشانه‌های اولیه ای در تحقیقات افراد مختلف نشان می‌دهد افرادی که نمک بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر با مشکلاتی مانند سردرد شدید یا میگرن روبرو خواهند شد ولی این یافته‌ها به اندازه‌ای کافی نیستند که دانشمندان بخواهند روی آن تکیه کنند.

به گزارش رویترز، مصرف بالای نمک حتی در صورت ایجاد چنین اثری باز هم موجب ایجاد خطراتی مانند حمله قلبی در انسان‌ها می شود و این امر برای ما بسیار خطرناک به حساب می‌آید. شواهد یافت شده در زمینه ارتباط میگرن و سردرد به میزان سدیم در ساختار مغزی انسان مرتبط می‌شود.

دانشمندان دریافته اند در زمانی که فردی به میگرن دچار می‌شود، حجم خاصی از سدیم در مایع مغزی نخاعی او یافت خواهد شد. این امر معمولا در اول صبح یا نزدیک به عصر به بالاترین حد خود می‌رسد و دقیقا این زمان‌ها بیشترین زمان‌هایی است که انسان‌ها در آن میگرن را گزارش کرده‌اند. دانشمندان دریافتند کسانی که در رژیم غذایی خود میزان بالایی از سدیم را دریافت کرده بودند و مواد غذایی‌ای را مانند پنیر، گوشت، نان و نمک خوراکی استفاده می‌کردند، کمتر به میگرن دچار می‌شدند. این نتایج همه را شگفت‌زده کرده، اما محققان فقط می‌گویند، نیاز به تحقیقاتی بیشتر وجود دارد و به احتمال فراوان «بدن مردمی که به میگرن دچار هستند، سدیم را به صورت متفاوت با ما دریافت می‌کنند.»/

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات