برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

8 ماده غذایی که نباید دوباره گرم شوند

8 ماده غذایی که نباید دوباره گرم شوند گرم کردن مجدد غذای باقیمانده به یکی از عادت های ما تبدیل شده است. ما تحقیقات نشان داده اند که گرم کردن برخی غذاها برای سلامت بدن بسیار خطرناک است، بخصوص اگر شرایط نگهداری آنها پیش از گرم کردن دوباره، صحیح نبوده باشد.
گرم کردن مجدد غذای باقیمانده به یکی از عادت های ما تبدیل شده است. این کار با وجود دستگاه هایی مثل ماکروویو راحت تر هم شده است و ماکروویوها به یکی از دست یارهای همیشگی ما در آشپزخانه تبدیل شده اند! اما تحقیقات نشان داده اند که گرم کردن برخی غذاها برای سلامت بدن بسیار خطرناک است، بخصوص اگر شرایط نگهداری آنها پیش از گرم کردن دوباره، صحیح نبوده باشد. در اینجا به 8 ماده غذایی اشاره می کنیم که گرم کردن مجدد آنها تولید مواد سمی و خطرناک می کند.
 

مرغ

ترکیب پروتئینی در غذاهایی که با مرغ پخته شده و در یخچال نگهداری شده است، با گرم کردن مجدد، تغییر می کند. این تغییر ساختار پروتئین ها ممکن است باعث مشکلات جدی گوارشی شود. پس اگر تمایل دارید مرغ پخته شده را دوباره گرم کنید، مطمئن شوید که به خوبی مغز پخت شده باشد.
 

اسفناج، کرفس و چغندر

در صورت گرم کردن دوباره این سبزیجات، نیترات به نیتریت تبدیل و خواص سرطان زایی پیدا می کنند. بهتر است این سبزیجات را دوباره گرم نکنید.
 

تخم مرغ

اگر این منبع پروتئین را که آب پز یا نیمرو شده دوباره گرم کنید، می تواند سمی شود و دستگاه گوارش شما را ویران کند!
 

قارچ

بهترین کار این است که قارچ را بلافاصله پس از آماده سازی بخورید. پروتئین های موجود در قارچ به محض برش خوردن قارچ آسیب می بینند و این خبر بدی برای شکم شماست! پس فکر گرم کردن دوباره قارچ را از سرتان بیرون کنید.
 

سیب زمینی

اگر سیب زمینی پخته را به جای اینکه به سرعت در یخچال بگذارید تا خنک شود، در دمای اتاق بگذارید گرمای محیط باعث تحریک رشد باکتری بوتولیسم می گردد که بسیار خطرناک است. بوتولیسم با عملیات quick zap ماکروویو نیز از بین نمی رود، بنابراین بهترین راه این است که بلافاصله آن را در یخچال گذاشته و از گرم کردن مجدد آن پرهیز کنید.
 

برنج

در مورد برنج نیز همانند سیب زمینی مهم است که شرایط نگهداری آن پیش از گرم کردن مجدد چگونه بوده است. براساس مطالعات آژانس استاندارد غذایی، برنج خام حاوی اسپورهای باکتری است که می تواند باعث مسمومیت غذا شود. وقتی برنج را می پزید اسپورها می توانند زنده بمانند! بنابراین اگر برنج پخته شده را در دمای اتاق بگذارید، اسپورها تکثیر شده و ممکن است تولید سم کنند که باعث اسهال و استفراغ خواهد شد. دوباره گرم کردن برنج این سم را از بین نخواهد برد. پس برنج پخته شده را دوباره گرم نکنید./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

پاسخ به این نظر برنج و مرغ رو بارها دوباره گرم کردم

دیدگاه و نظــرات