برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

با عرض سلام،آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است (مقدارش 89 است که در برگه آزمایش کمتر از 16 منفی و از 16 تا 24 مثبت ضعیف و بیشتر از 24 مثبت است) و درد مفاصل بدون تورم، ریزش موی شدید، کهیر و خارش پوست،خستگی و زخم دهان بیماری SLE را مطرح می کند؟ (البته آزمایش anti ccp هم مثبت است ولی ana و دیگر آزمایشهای تشخیصی منفی است . )
با سلام تست anti dsdna یک تست نسبتا اختصاصی در بیماری لوپوس است که در کنار یافته های بالینی ذکر شده قویا به نفع بیماری لوپوس می باشد که بایستی توسط روماتولوژیست بررسی بیشتری صورت گیرد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

لوپوس و ازدواجمحسن اخیانی۱۳۹۶/۰۱/۱۷

سلام بیماری لوپوس با درگیری کلیوی همیشه خطر عود وجود دارد، البته اگر بیماری کنترل شده باشد این خطر کمتر است ولی برای دادن جواب بهتر باید اطلاعات دقیق پرونده بیمار موجود باشد که بهتر است با پزشک معالج در این مورد مشورت صورت گیرد.

لوپوسثریا شادمانفر۱۳۹۷/۰۵/۱۰

سلام اگر مطمئن هستید که بیماری لوپوس دارید، ان را جدی بگیرید و تحت نظر نزدیک و مستقیم پزشک معالجتون باشید. داروی هیدروکسی کلروکین مانع عود بیماری میشود و نباید خودسرانه قطع شود. به هیچ وجه داروهای سنتی توصیه نمیشود.

خواهر من چندین بار سابقه در رفتگی کشکک زانو داشته است برای جلوگیری از تکرار این موضوع ممکن است مرا راهنمایی کنید؟احمد سلیم زاده۱۳۹۴/۱۰/۲۷

سلام لازم است بیمار با مشارکت ارتوپد و روماتولوژیست از نظر اختلالات بافت همبند از جمله سندرم هایپرموبیلیتی ( شلی مفصل) و اختلالات استخوان کشکک و زانو و سایر احتمالات بررسی شود

آیا ازدواج با شخصی که لوپوس داره توصیه میشود؟ چه عواقبی ممکنه داشته باشه؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۵/۰۳/۱۹

با سلام.اطلاعات داده شده حاکی از بیماری لوپوس با شدت حداقل متوسط می باشد. اظهار نظر در مورد شدت و وضعیت بیماری نیاز به اطلاعات دقیقتر و معاینه بالینی دارد، در مورد سوالات شما پزشک معالج با توجه به شدت بیماری بایستی نظر دهند.

دیدگاه و نظــرات