برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

با عرض سلام،آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است (مقدارش 89 است که در برگه آزمایش کمتر از 16 منفی و از 16 تا 24 مثبت ضعیف و بیشتر از 24 مثبت است) و درد مفاصل بدون تورم، ریزش موی شدید، کهیر و خارش پوست،خستگی و زخم دهان بیماری SLE را مطرح می کند؟ (البته آزمایش anti ccp هم مثبت است ولی ana و دیگر آزمایشهای تشخیصی منفی است . )
با سلام تست anti dsdna یک تست نسبتا اختصاصی در بیماری لوپوس است که در کنار یافته های بالینی ذکر شده قویا به نفع بیماری لوپوس می باشد که بایستی توسط روماتولوژیست بررسی بیشتری صورت گیرد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

برای درد شدید زانو که برخی متخصصین تشخیص از بین رفتن مفصل داده اند به چه متخصصی می بایست مراجعه کرد؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۱۰/۰۲

با سلام. اساتید فوق تخصص روماتولوژی که در حال حاضر در سایت به امر آموزش بیماران مشغول هستند را به شما معرفی می کنیم. این اساتید از سه شهر بزرگ تهران،کرج و یزد در حال همکاری با ما می باشند و در آینده ای نزدیک انشالله پوشش شهرهای دیگر و رشته های دیگر هم کامل خواهد شد.شما با مراجعه به صفحه پزشکان که در بالای سایت قرار دارد می توانید آدرس این عزیزان را دریافت نمایید.

آیا مصرف آزاتیوپرین و هیدروکسی کلرکین و پردنیزولون 5 و آسپرین 80 شبی یک عدددر شیردهی مجاز است؟ثریا شادمانفر۱۳۹۴/۱۰/۰۳

سلام داروهای ذکر شده در شیردهی مجاز است. غیر از آزاتیوپرین که بهتراست در شیردهی داده نشود. اما به احتمال زیاد روماتولوژیست محترم به خاطر شرایط بیماری آن را تجویز نموده اند . پس بهتر است شیردهی قطع و دارو ادامه یابد.

درد مهره های کمر در شبمحسن اخیانی۱۳۹۶/۰۶/۲۷

سلام به احتمال زیاد درد التهابی است ولی باید معاینه دقیق صورت گرفته با mri تایید شود و تستهای التهابی انجام شود

جهت درمان زانو درد به کدام پزشک مراجعه کنم؟مسعود مهدوی۱۳۹۶/۰۷/۲۰

سلام نرمی استخوان کشکک معمولا در خانم های جوان ایجاد میشود و درمان های مکمل و کاهش وزن و مراقبت از مفصل بویژه استفاده از توالت فرنگی کمک کننده است  توصیه میکنم به روماتولوژیست مراجعه نمایید.

دیدگاه و نظــرات