برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

با عرض سلام،آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است (مقدارش 89 است که در برگه آزمایش کمتر از 16 منفی و از 16 تا 24 مثبت ضعیف و بیشتر از 24 مثبت است) و درد مفاصل بدون تورم، ریزش موی شدید، کهیر و خارش پوست،خستگی و زخم دهان بیماری SLE را مطرح می کند؟ (البته آزمایش anti ccp هم مثبت است ولی ana و دیگر آزمایشهای تشخیصی منفی است . )
با سلام تست anti dsdna یک تست نسبتا اختصاصی در بیماری لوپوس است که در کنار یافته های بالینی ذکر شده قویا به نفع بیماری لوپوس می باشد که بایستی توسط روماتولوژیست بررسی بیشتری صورت گیرد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

درد پیشرونده از مچ دست به زانو ها. این درد در زانو ها مخصوصا در بالا رفتن از پله ها بیشتر می شود. درمان چیست؟محسن اخیانی۱۳۹۴/۰۸/۰۸

سلام آیا تورم مچه دست شما توسط پزشک رویت شد؟و چند روز طول کشید؟ دردهایی که شما دارید بیشتر با فعالیت بدتر می‌شود که برخلاف دردهای رماتیسمی می باشد و با توجه به اینکه آزمایشات شما نرمال است احتمال رماتیسم کمتر مطرح اس و فعلا باید تحت نظر پزشک بمانید. برای مشکل معده خود نیز بهتر است دارو همراه وعده غذایی میل شود و در صورت عدم بهبود کپسول امپرازول روزآنه یک عدد میل کنید.

درد در پشت زاندادمین بهپو۱۳۹۷/۰۳/۲۷

سلام به پزشک فوق تخصص روماتولوژی مراجعه نمایید

محدودیت حرکتی بعد از عمل جراحی تعویض مفصل زانوالهه دولتشاهی۱۳۹۶/۱۱/۰۳

سلام ، بله حتماً توسط پزشکتان در اسرع وقت ویزیت شوید ، ممکن است التهاب مفصل بدنبال فعالیت بیماری شما باشد .

<p>درمان لوپوس با دارویی کم عارضه</p>غلامحسین علیشیری۱۳۹۸/۰۳/۱۴

<p>سلام تصمیم گیری در زمینه نوع درمان براساس شدت بیماری با توجه به پاتولوژی وآزمایشات است.درمانهای ترکیبی سل سپت و.. ویا ریتوکسی مب نیز قابل ذکر است.</p>

دیدگاه و نظــرات