برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

شب ها که دراز میکشم مهره های فوقانی کمرم درد دارن همون اوایل تا خوابم ببره بعد دیگه درد ندارم و کل روز هم درد ندارم من ارتریت روماتویید زانو هم دارم آیا ممکنه رماتیسم ستون فقرات باشه؟ نرمال بودن تست ESRوcrp به معنای خاموشی رماتیسم هست؟

سلام نرمال بودن Esr و crp به معمولا به معنی خاموشی روماتیسم هست. علایم با روماتیسم ستون فقرات هم خوانی ندارد. بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

بیماری آرتریت روماتوئید درام و قصد بارداری دارم مصرف داروها چگونه باید تغییر کند؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۲/۱۶

با سلام در بیماری آرتریت روماتوئید معمولا در بارداری از شدت بیماری کاسته می شود و می توان با حداقل دارو نسبت به کنترل بیماری اقدام کرد. پردنیزولون در طول بیماری معمولا مجاز است. مصرف دیکلوفناک خصوصا در ماه های اولیه توصیه نمی شود.

با عرض سلام و احترام خدمت شما بزرگواران.می خواستم بپرسم از طریق سلولهای بنیادی نمیشه بیماری آرتریت روماتوئید و سایر بیماری های روماتیسمی رو درمان کرد؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۴/۱۳

با سلام امروزه در زمینه استفاده از سلول های بنیادی در زمینه بیماری های روماتیسمی تحقیقات وسیعی در جریان است با توجه به اینکه در این دسته از بیماری ها خود ایمنی در بدن بطور منتشر وجود دارد موفقیت این روش هنوز اثبات نشده بایستی منتظر تحقیقات بیشتر بود.

استخر با وجود زگیل تناسلی خطری باری من ایجاد نمی کند؟مسعود مهدوی۱۳۹۶/۰۵/۱۷

سلام بیماری روماتیسم و بیماری ویرال شما با استخر رفتن دچار تشدید نخواهد شد ولی توصیه می‌شود حتما جهت انجام پاپ اسمیر دوره ای مراجعه کنید البته شما در رابطه با بیماری روماتیسمی خود و نوع آن اطلاعات ندادید  در صورتی که ضایعه پوستی دارید توصیه میشود به متخصص پوست جهت مشاوره مراجعه نمایید و در صورتیکه ضایعه پوستی ندارید و صرفا بیماری روماتیسمی مفاصل کنترل شده دارید رفتن به استخر اشکالی ندارد

مصرف داروی سرترالینانوشه حقیقی۱۳۹۶/۰۸/۲۳

سلام.اگر بیماری دیگری ندارید و داروی دیگری مصرف نمی کنید منعی برای مصرف سرترالین ندارید.

دیدگاه و نظــرات