برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

شب ها که دراز میکشم مهره های فوقانی کمرم درد دارن همون اوایل تا خوابم ببره بعد دیگه درد ندارم و کل روز هم درد ندارم من ارتریت روماتویید زانو هم دارم آیا ممکنه رماتیسم ستون فقرات باشه؟ نرمال بودن تست ESRوcrp به معنای خاموشی رماتیسم هست؟

سلام نرمال بودن Esr و crp به معمولا به معنی خاموشی روماتیسم هست. علایم با روماتیسم ستون فقرات هم خوانی ندارد. بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

مادر من 7 ساله پیش دچار روماتیسم مفصلی شد. دکتر هم فقط یک سری مسکن و ضدالتهاب براش نوشته که مصرف میکنه. ولی باز هم درد داره و خوب نمیتونه راه بره. نظر شما چیست؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۱۲/۲۱

با سلام درصدی از موارد ممکن است بیماری روماتیسمی که در حال خاموشی است دچار عود شود. چنانچه مفصل دچار آرتریت به معنای تورم و گرمی است توصیه به کشیدن مایع مفصل و بررسی آن می شود. در صورت عود بیماری روماتیسمی بایستی درمان مناسب برای بیمار شروع شود.

رماتیسم مفصلی و بوتاکسالهه دولتشاهی۱۳۹۶/۱۱/۱۲

سلام مشکلی نیست ، ترجیحاً یک هفته بعد تزریق .

بیماری آرتریت روماتوئید درام و قصد بارداری دارم مصرف داروها چگونه باید تغییر کند؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۲/۱۶

با سلام در بیماری آرتریت روماتوئید معمولا در بارداری از شدت بیماری کاسته می شود و می توان با حداقل دارو نسبت به کنترل بیماری اقدام کرد. پردنیزولون در طول بیماری معمولا مجاز است. مصرف دیکلوفناک خصوصا در ماه های اولیه توصیه نمی شود.

1 ساله دارم رمیکید میزنم ولی نزدیک داروی بعدی میشه دردم زیاد میشه. کمک کنیداحمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۳/۰۹

با سلام داروی رمیکید داروی نسبتا خوب در جهت درمان آرتریت روماتوئید مقاوم می باشد ولیکن در درصدی از بیماران ممکن است علیرغم درمان پاسخ متناسب نباشد که نیاز به بازنگری در نوع درمان دارد چنانچه با درمان شاخص های آزمایشگاهی و مفاصل دست های شما خوب هستند ممکن است علت درد زانوی شما چیز دیگری باشد که بایستی توسط پزشک معالج مشورت نمایید.

دیدگاه و نظــرات