برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

شب ها که دراز میکشم مهره های فوقانی کمرم درد دارن همون اوایل تا خوابم ببره بعد دیگه درد ندارم و کل روز هم درد ندارم من ارتریت روماتویید زانو هم دارم آیا ممکنه رماتیسم ستون فقرات باشه؟ نرمال بودن تست ESRوcrp به معنای خاموشی رماتیسم هست؟

سلام نرمال بودن Esr و crp به معمولا به معنی خاموشی روماتیسم هست. علایم با روماتیسم ستون فقرات هم خوانی ندارد. بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

1 ساله دارم رمیکید میزنم ولی نزدیک داروی بعدی میشه دردم زیاد میشه. کمک کنیداحمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۳/۰۹

با سلام داروی رمیکید داروی نسبتا خوب در جهت درمان آرتریت روماتوئید مقاوم می باشد ولیکن در درصدی از بیماران ممکن است علیرغم درمان پاسخ متناسب نباشد که نیاز به بازنگری در نوع درمان دارد چنانچه با درمان شاخص های آزمایشگاهی و مفاصل دست های شما خوب هستند ممکن است علت درد زانوی شما چیز دیگری باشد که بایستی توسط پزشک معالج مشورت نمایید.

با سلام من 13 سال رماتیسم دارم و متوترکسات میلی 10و سولفاسالازین 4 عدد مصرف میکنم درد شدید ندارم ولی متوترکسات خیلی اذیتم میکنه ثریا شادمانفر۱۳۹۵/۰۷/۰۳

با سلام.احتمالا آرتریت روماتوئید دارید.اینکه بیماریتون به بیولوژیک نیاز داره یا خیر بر اساس معاینات مکرر امکان پذیر هست، ولی داروی بیولوژیک اگر به موقع استفاده شود اثرات مطلوبی دارد.

آرتریت شریان تمپورالغلامحسین علیشیری۱۳۹۶/۱۰/۱۰

سلام.در واسکولیت آرتریت تمپورال ممکن است تابلوی مشابهی ایجاد نماید و ممکن است بعضا بیوپسی هم منفی باشد.ولیکن در این بیماری پاسخ به درمان کورتون ها با دوز بالا بسیار مناسب است.درصورت عدم پاسخ به درمان توصیه به بررسی بیشتر با فوق تخصص نورولوژی می شود.

دستهای پدرم که 67 ساله است خم شده و انگشتهایش کامل باز نمی شوند و همیشه به حالت نیمه باز هستند چه بیماری می تواند داشته باشد؟!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۱۲/۱۶

با سلام خم شدن انگشتان می تواند در زمینه بسیاری از بیماری ها ی روماتیسمی مانند آرتریت روماتوئید و غیره و یا در زمینه بیماری های غدد مترشحه داخلی مانند دیابت طول کشیده و ... باشد. به نظر یک شرح حال و معاینه دقیق می تواند کمک موثری نماید.

دیدگاه و نظــرات