برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

شب ها که دراز میکشم مهره های فوقانی کمرم درد دارن همون اوایل تا خوابم ببره بعد دیگه درد ندارم و کل روز هم درد ندارم من ارتریت روماتویید زانو هم دارم آیا ممکنه رماتیسم ستون فقرات باشه؟ نرمال بودن تست ESRوcrp به معنای خاموشی رماتیسم هست؟

سلام نرمال بودن Esr و crp به معمولا به معنی خاموشی روماتیسم هست. علایم با روماتیسم ستون فقرات هم خوانی ندارد. بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

طبق نظر پزشکان دچار رماتیسم مفصلی بوده وکبد چرب دارم و وزن بالا، با داروهای اشتها آور چه کنم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۱۰/۱۰

با سلام بسیاری از داروهای مورد استفاده در بیماری های روماتیسمی از جمله پردنیزلون دارای عوارض چاقی و کبد چرب و ... می باشند. ضروری است میزان دوز استفاده از این داروها با نظر پزشک روماتولوژیست به حداقل ممکن رسیده و از طرفی بیماران نسبت به اصلاح شیوه زندگی و کنترل تغذیه و انجام ورزش های مناسب بتوانند عوارض داروها را به حداقل برسانند. مشورت با پزشک معالج و متخصصین تغذیه کمک موثری می نماید.

آیا در بیماری روماتیسم خفیف مفصلی،ورزش بدنسازی مضر می باشد؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۱۰/۲۶

با سلام ورزش در کنار درمان یک عامل موثر در پیشگیری از عوارض بیماری می باشد. انجام ورزش بایستی بر اساس وضعیت جسمی بیمار تنظیم شود و حداقل فشار به مفاصل وارد شود

آیا داروهای مصرفی من تست اعتیاد را مثبت میکند؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۹/۲۷

با سلام داروهای ذکر شده داروهای روانگردان و یا آرام بخش نبوده و معمولا تداخلی با تست اعتیاد ندارند. بهتر است در موقع انجام آزمایش به متخصص آزمایشگاه مصرف این داروها یادآوری شود

رماتیسم  و تورم غدد لنفاویمحسن اخیانی۱۳۹۷/۰۳/۲۲

سلام معمولا غده لنفاوی به علت روماتیسم نمی باشد و اگر این غدد بزرگ باشند باید نمونه برداری شود و معمولا پس از عفونت ویروسی بزرگتر میشود.

دیدگاه و نظــرات