برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

شب ها که دراز میکشم مهره های فوقانی کمرم درد دارن همون اوایل تا خوابم ببره بعد دیگه درد ندارم و کل روز هم درد ندارم من ارتریت روماتویید زانو هم دارم آیا ممکنه رماتیسم ستون فقرات باشه؟ نرمال بودن تست ESRوcrp به معنای خاموشی رماتیسم هست؟

سلام نرمال بودن Esr و crp به معمولا به معنی خاموشی روماتیسم هست. علایم با روماتیسم ستون فقرات هم خوانی ندارد. بهتر است برای بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

درد دست و پاها به صورت مکرر و شدید و سیار در نقاط مختلفاحمد سلیم زاده۱۳۹۵/۰۱/۱۶

سلام.علایم ذکر شده با شروع بیماری های روماتیسمی،و یا مقلدین روماتیسم مطابقت دارد،و به هیچ وجه منفی بودن ازمایش موجب نفی روماتیسم نیست.مراجعه به پزشک روماتولوژیست ضروری است.شما می توانید به یکی از پزشکان سایت که در صفحه پزشکان اطلاعات آن موجود است مراجعه نمایید.

سردرد و درد بدنانوشه حقیقی۱۳۹۶/۱۲/۰۷

سلام البته اظهار نظر بدون انجام معاینه فیزیکی بسیار دشوار است ولی با شرحی که از دردها داده اید اولین احتمال بیماری فیبرومیالژی است.توصیه می کنم به روماتولوژیست مراجعه کنید.

آرتریت روماتوئید دارم. وضعیت بیماریم بد شدهاحمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۴/۰۷

با سلام تشخیص فعالیت بیماری بر اساس یافته های بالینی و آزمایشگاهی توسط روماتولوژیست صورت می گیرد با توجه به تشخیص پزشک مبنی بر اینکه درد ها ناشی از فعالیت بیماری است یا اینکه علل دیگری جز بیماری دارند برنامه درمانی تنظیم می شود لذاتصمیم گیری در خصوص میزان داروها با یستی با نظر پزشک معالج صورت گیرد

آیا با عمل جراحی زانوی تغییر شکل پیدا کرده به حالت عادی بازمی گردد؟ آِیا قرمز شدن پوست در زیر نور آفتاب و یا مشکلات پوستی با بیماری روماتیسم در ارتباط است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۶/۰۴/۱۱

با سلام.برای دفورمه شدن شدید زانو طوری که مانع فعالیت های روزانه شود عمل جراحی توصیه می شود. حساس شدن پوست و التهاب ربطی به بیماری آرتریت روماتوئید ندارد و می تواند عارضه مصرف بلند مدت دارو های کوتیکواستروئید ها (کورتون) باشد.

دیدگاه و نظــرات